epojisteni logo
cestovni-pojisteni-gruzie

Objevte krásy Gruzie: Co navštívit?

24. 2. 2020
|
Délka čtení: 8 min.

Na dovolenou do Gruzie? A proč ne! Země nacházející se při východním okraji Černého moře nabízí svým návštěvníkům rozmanité kulturní i přírodní vyžití. Těšit se můžete na vysoké kopce Kavkazu, významné architektonické památky i koupání v sirných lázních či vlnách Černého moře. Tohle jsou místa, která musíte během návštěvy Gruzie navštívit.

Tbilisi to jsou lázně, zábavní parky i náboženské památky

Tbilisi se rozkládá v údolí podél řeky Mktvari a může se pochlubit nevídanou pestrostí. Vedle synagog a mešit tu fungují i arménské kostely. Za návštěvu určitě stojí Narikala  – stará, mnohokrát dobytá a přestavovaná pevnost s nádhernými výhledy na město a řeku. Oblíbeným cílem je i katedrála Sioni z 5. století a nově vybudovaná katedrála Svaté Trojice. Projděte se pulzující tepnou Rustaveli – ulicí lemovanou vládními budovami, kostely, divadly, muzei i obchody. Nad ní se tyčí symbol Tbilisi – kopec Mtacminda se zábavním parkem a televizní věží. Po náročném dni si můžete odpočinout v sirných lázních, které se nacházejí ve čtvrti Abanotubani.

Náš tip

Náš tip

V nedaleké čtvrti Abano je v jedné z kachlíkových budov k dispozici i české pivo, které byste tady pravděpodobně nečekali. 

cestovní pojištění do Gruzie

Nejznámější skalní komplex Vardzia 

Skalní komplex Vardzia najdete v pusté jižní části regionu Samcche-Džavacheti. Kdo by to byl řekl, že v dřívějších dobách šlo o jedno z center původního království? Prohlédněte si zbytky pevnosti, karavanseráje nebo kostel, který jediný zůstal po bývalém hlavním městě regionu. Dnes tady lze objevit pozůstatky 400 místností, 25 vinných sklepů a 19 pater chodeb. Nejvýznamnější památkou lokality je jistě chrám Nanebevstoupení Panny Marie z 12. století. Vytesaný je do skály a zdobí ho cenné fresky vytvořené za vlády královny Tamar.

 

Náš tip

Zaujala vás Vardzia?

Komplexy dalších, i když ne tak slavných skalních měst, najdete i nedaleko Gori u řeky Mktvari (Upliciche).

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Dechberoucí Kavkaz je nejkrásnější z koňského sedla

Milovníky horských túr a treků jistě potěší informace, že hory v Gruzii jsou téměř liduprázdné a nabízí adrenalinové výstupy pro začátečníky i zkušené matadory. Gruzínské pohoří můžete zdolat pěšky, na koních, nebo dokonce na čtyřkolkách (koně i čtyřkolky si pochopitelně můžete půjčit na místě). Během túry se vám naskytnou nádherné pohledy na ledovcová údolí, kláštery ztracené mezi horami, nebo Elbrus  – nejvyšší horu Evropy.

 • Pamatujte: Při uzavírání cestovního pojištění do Gruzie je potřeba dát si pozor na více faktorů. Jedním z těch méně známých je výškový limit hor, do kterého je pojištění skutečně aktivní.

Z hor přímo k moři a za delfíny

Málokterá země se může pochlubit takovou rozmanitostí jako právě Gruzie. Jedním z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších míst je Batumi, figurující jako turistický resort na břehu Černého moře. Letovisko se může pochlubit kamenitými plážemi a čistým mořem, největším lákadlem jsou však místní delfíni. Ideální je zapůjčení loďky a vyjížďka na širé moře, během které si prohlédnete samotné město v roztomilé společnosti skákajících a dovádějících savců. 

Po stopách dinosaurů 

Národní park Sataplia si zamilovali turisté a cestovatelé z celého světa. Důvodem jsou dinosauří stopy, které se zachovaly asi na dalších čtyřech místech světa. Po zaplacení vstupného se vás ujme průvodce, se kterým se projdete areálem, kde jsou k vidění asi 70 miliónů let staré stopy, sochy dinosaurů v nadživotní velikosti a informační tabule. No jen řekněte, znáte jiné místo, kde můžete během jednoho dne obdivovat skalní města, koupat se u Černého moře, pokořit Kavkaz nebo obdivovat desítky milionů let staré stopy dinosaurů? 

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • cyklistka
  15. září 2022|Monika Šaríková
  Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

  Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

 • veci-na-dovolenou
  10. srpna 2022|Jana Březinová
  Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

  Těšíte se na nadcházející dovolenou? Ještě než za sebou zabouchnete dveře a vyrazíte za odpočinkem, vyplatí se zabezpečit svoji domácnost. Jinak na vás po návratu mohou čekat nepříjemná překvapení. Jaká rizika hrozí a na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?

 • rodina-na-ture-na-slovensku
  30. května 2022|Veronika Čermáková
  3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

  Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.