epojisteni logo

Nejlepší aplikace na zjištění počasí

15. 10. 2019
|
Délka čtení: 8 min.

Mobilní telefony se staly naší pravou rukou. Kromě komunikace je používáme k práci, zábavě, ale také ke zjišťování zpráv například o počasí. Na předpovědi počasí existují aplikace hlásící, jak bude “venku” za pár minut, hodin, ale i několik příštích dní. Které z aplikací předpovídajících počasí jsou hodnoceny jako nejlepší?

Předpovědi počasí patří vedle sociálních sítí a “kecálků” mezi nejčastěji používané mobilní aplikace. Pomáhají vybrat vhodné oblečení do práce nebo na výlet, ale i naplánovat víkend. Nemá smysl vyrážet na túry do hor, pokud na celý víkend hlásí “padající trakaře”. Na takový propršený víkend se mnohem více hodí pobyt ve wellness, případně nějaký ten indoorový sport. 


Domov v bezpečí

Chraňte svůj domov před špatným počasím

Máte strach, že váš domov zasáhne požár, povodeň, tornádo či jiný živel? Pojištění majetku vám pomůže s vyrovnáním těchto finančních škod na vašem majetku. Sjednejte si výhodnou nabídku pojištění přes naši online kalkulačku. Jednoduše do pár minut.


Jak si vybrat aplikaci na předpověď počasí

Jenomže aplikací na zjištění počasí existují desítky, ne-li dokonce stovky a tisíce. Jak si tedy vybrat tu správnou aplikaci, jejíž předpovědi se trefují nejvíce? Žádná aplikace samozřejmě není dokonalá a nepředvídá počasí na 100 %.  Každá aplikace se tu a tam “sekne”, nemělo by to však být příliš časté. Aplikace, která předpovídá sluníčko a venku prší, není v praxi použitelná.

Při výběru aplikace předpovídající počasí je doporučeno sledovat především hodnocení a recenze.  Již v obchodě s aplikacemi (např. Google Play pro Android) jsou automaticky nabízené aplikace seřazené dle množství uživatelů a pozitivního hodnocení. Určitě nemá smysl koukat po aplikacích, jejichž hodnocení představuje jedna hvězdička z pěti.

Kromě odpovídajících předpovědí počasí hraje významnou roli vzhled, ovládání a možnosti nastavení vybrané aplikace.  Nebojte se vyzkoušet více aplikací a vyzkoušet si, jaké další funkce nabízí. Spousta uživatelů používá více aplikací na počasí, zvlášť pro aktuální a dlouhodobou předpověď, pro předpověď v ČR a zahraničí, u moře nebo v horách.

Nejlépe hodnocené aplikace předpovídající počasí

Pojďme se nyní podívat na pět vybraných aplikací, které jsou českými uživateli používány a hodnoceny jako ty nejlepší.  Vybírali jsme mezi aplikacemi, které jsou zdarma a dobrovolně si můžete připlatit za další funkce.

Meteoradar

Konkrétně tuto aplikaci má v telefonu nainstalovanou snad každý uživatel chytrých telefonů. Meteoradar je skvělý zejména v předpovídání blížících se přeháněk, deště a bouřek, jelikož se jedná o radar, který ukazuje aktuální oblačnost s předpovědí na cca pár hodin dopředu. 

Pokud na obloze spatříte zlověstný černočerný mrak, stačí se podívat na meteoradar a hned zjistíte, zda z něj něco spadne nebo se vám těsně vyhne a můžete tedy dál vysedávat na oblíbené zahrádce. K dispozici je i běžná předpověď počasí.

Ventusky

Velmi oblíbená je tato aplikace od českých vývojářů. Kromě předpovědi počasí dokáže zobrazit radarové predikce podobné jako předchozí meteoradar a navíc uvádí reálnou a pocitovou teplotu, které se mohou o pár stupňů lišit.  Tato aplikace však není zdarma a za její stažení zaplatíte jednorázový poplatek ve výši 79 korun. Uživatelé však její předpovědi hodnotí jako velice přesné a pozitivně hodnotí i ostatní funkce.

Yr.no alias “norové”

Jedná se o velmi oblíbenou aplikaci na předpověď počasí, která získává údaje o počasí z norského meteorologického ústavu.  Proto se jí také říká jednoduše “norové”. Povedená je nejen po designové stránce, ale rovněž z pohledu funkčnosti a možností nastavení.

Uživatele předpovědi hodnotí většinou pozitivně jako odpovídající, maximálně se předpovědi lehce liší v časovém rozmezí. Kromě samotné předpovědi aplikace nabízí také různé mapy a grafy související s předpovědí počasí.

Počasí živě

U této aplikace na počasí se pozitivní ohlasy týkají zejména atraktivního designu.  Jedná se o moderní aplikaci s uživatelsky přívětivým ovládáním a nastavením. Bezplatná varianta obsahuje předpověď počasí a spoustu reklam. Pokud byste chtěli čistou verzi bez reklam a s dalšími funkcemi, navíc připlatíte si pár desítek korun.

ČHMÚ

Aplikace provozovaná Českým hydrometeorologickým ústavem je skvělá, co se předpovědí týče, hůře je na tom po stránce designu a zobrazení, který je hodně nepřehledný.  Zde by měl hydrometeorologický úřad na své aplikaci ještě hodně zapracovat. Jinak však plní svůj účel a navíc dokáže upozornit na zvýšenou aktivitu klíšťat na území ČR.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • pojistna-smlouva-pojistovacka-klientka
  02. června 2022|ePojisteni
  Nový občanský zákoník a pojištění

  Od 1. ledna letošního roku je platný nový občanský zákoník, který do mnoha oblastí běžného lidského života přinesl významné změny. V oblasti pojištění se nejedná o revoluční změny. Změny se týkají především pojmů a podmínek, které leckdy bývají poměrně složité. Proto si je připomeneme.

 • pojistna-smlouva-pojistovacka-klientka
  Na co si dát pozor při sjednávání majetkového pojištění?

  V Česku najdeme zhruba jeden a půl milionu trvale obydlených rodinných domů a více než čtyři miliony bytů. Většina z nich je dle statistik pojišťovacích expertů kryta pojištěním. Bohužel značné procento z nich dělá při sjednávání majetkového pojištění zcela zásadní chyby, které mohou v případě pojistné události vést k nižšímu plnění nebo dokonce k jeho úplnému zamítnutí.

 • blog-kooperace
  Významné pojišťovny spojily síly: AXA nově součástí skupiny UNIQA!

  15. ledna 2021 skupina UNIQA Insurance Group oficiálně dokončí převzetí společností AXA na trzích České republiky, Slovenska a Polska. Dva významní hráči na poli pojišťovnictví tak spojili síly a posílili své tržní pozice na růstových trzích střední a východní Evropy. Akvizice, která nemá svým objemem v odvětví rakouského pojišťovnictví ve střední a východní Evropě obdoby, byla i navzdory náročné situaci a platným cestovním omezením finalizována za rekordních osm měsíců. Co to znamená pro klienty zmíněných pojišťoven?

 • cestovni-pojisteni-extremni-sporty-lyzovani
  17. června 2020|ePojisteni
  Pojištění odpovědnosti uplatníte v různých situacích

  Pojištění odpovědnosti v občanském životě pokrývá mimo jiné škody způsobené při rekreačních sportech a odpočinku. Výše pojistného plnění u nehod v takových situacích může dosáhnout stovek tisíc odpovědnosti zaměstnance.Pojištění odpovědnosti v občanském životě pokrývá mimo jiné škody způsobené při rekreačních sportech a odpočinku. Výše pojistného plnění u nehod v takových situacích může dosáhnout stovek tisíc odpovědnosti zaměstnance.

 • Dům 3
  29. května 2020|ePojisteni
  Pojištění domova od největší pojišťovny světa

  Ačkoliv to tak při pohledu z oken nevypadá, léto i dovolené jsou v plném proudu. Pro mnohé obyvatele naší republiky tak nastává též čas, kdy si musejí sjednat cestovní pojištění. V oblasti cestovního pojištění pro vás rozšiřujeme nabídku a již brzy si tak přes ePojisteni.cz budete moci sjednat cestovní pojištění od několika dalších pojišťoven.

 • Pes na silnici
  29. května 2020|ePojisteni
  Pojištění mazlíčka - vyplatí se či ne?

  I pro své mazlíčky chceme to nejlepší. Více jak třetina českých domácnosti vlastní nějaké domácí zvířátko. Náklady nejsou už tak zanedbatelné a když dojde na zdravotní problémy či úrazy, mohou se náklady na léčbu vyšplhat do tisíců korun. A proto než uzavřeme nevýhodnou pojistku, přemýšlejme.

 • blg-cyklo
  Na kole bezpečně: Pojištění odpovědnosti platí také pro cyklisty

  Podstatná většina cyklistů má především strach z krádeže kola. Vozí sebou těžké zámky a kolo nespustí z očí. Mnohem méně cyklistů je připraveno na to, že škodu mohou také způsobit a následně platit vzniklou újmu. Víte, že na obě situace existuje pojištění?

 • cestovni-pojisteni-gruzie
  03. srpna 2017|ePojisteni
  Podomní nabídka pojištění – podvodná praktika?

  Nabídka produktů pomocí podomního prodeje se může zdát jako zastaralá praktika, nicméně i přes rozšířený zákaz se stále hojně využívá. Dle plošných statistik je podomní prodej v naprosté většině případů spojen se zamlčováním kompletních podmínek zřízení služby a přestože ne každá společnost musí být nutně podvodná, chování samotných prodejců v zájmu dodavatelů (neplést se samotným distributorem, viz. níže) je spojeno s nátlakem a mnohdy i podvodným jednáním.

 • blg-srt-happy
  14. července 2017|Veronika Čermáková
  Pojištění internetových rizik: O co se jedná a kdo jej nabízí?

  Svět internetu není bez hrozby. Lidem, a zejména příznivcům moderních technologií, náhle hrozí zneužití identity, podvody s platebními kartami či pomluvy na různých sociálních sítí a diskuzích. Od loňského roku si tato rizika může pojistit i běžný občan, a to u pojišťovny ČSOB.