Nejlepší aplikace na zjištění počasí
Mobilní telefony se staly naší pravou rukou. Kromě komunikace je používáme k práci, zábavě, ale také ke zjišťování zpráv například o počasí. Na předpovědi počasí existují aplikace hlásící, jak bude “venku” za pár minut, hodin, ale i několik příštích dní. Které z aplikací předpovídajících počasí jsou hodnoceny jako nejlepší?
Předpovědi počasí patří vedle sociálních sítí a “kecálků” mezi nejčastěji používané mobilní aplikace. Pomáhají vybrat vhodné oblečení do práce nebo na výlet, ale i naplánovat víkend. Nemá smysl vyrážet na túry do hor, pokud na celý víkend hlásí “padající trakaře”. Na takový propršený víkend se mnohem více hodí pobyt ve wellness, případně nějaký ten indoorový sport.
Chraňte svůj domov před špatným počasím
Jak si vybrat aplikaci na předpověď počasí
Jenomže aplikací na zjištění počasí existují desítky, ne-li dokonce stovky a tisíce. Jak si tedy vybrat tu správnou aplikaci, jejíž předpovědi se trefují nejvíce? Žádná aplikace samozřejmě není dokonalá a nepředvídá počasí na 100 %. Každá aplikace se tu a tam “sekne”, nemělo by to však být příliš časté. Aplikace, která předpovídá sluníčko a venku prší, není v praxi použitelná.
Při výběru aplikace předpovídající počasí je doporučeno sledovat především hodnocení a recenze. Již v obchodě s aplikacemi (např. Google Play pro Android) jsou automaticky nabízené aplikace seřazené dle množství uživatelů a pozitivního hodnocení. Určitě nemá smysl koukat po aplikacích, jejichž hodnocení představuje jedna hvězdička z pěti.
Kromě odpovídajících předpovědí počasí hraje významnou roli vzhled, ovládání a možnosti nastavení vybrané aplikace. Nebojte se vyzkoušet více aplikací a vyzkoušet si, jaké další funkce nabízí. Spousta uživatelů používá více aplikací na počasí, zvlášť pro aktuální a dlouhodobou předpověď, pro předpověď v ČR a zahraničí, u moře nebo v horách.
Nejlépe hodnocené aplikace předpovídající počasí
Pojďme se nyní podívat na pět vybraných aplikací, které jsou českými uživateli používány a hodnoceny jako ty nejlepší. Vybírali jsme mezi aplikacemi, které jsou zdarma a dobrovolně si můžete připlatit za další funkce.
Meteoradar
Konkrétně tuto aplikaci má v telefonu nainstalovanou snad každý uživatel chytrých telefonů. Meteoradar je skvělý zejména v předpovídání blížících se přeháněk, deště a bouřek, jelikož se jedná o radar, který ukazuje aktuální oblačnost s předpovědí na cca pár hodin dopředu.
Pokud na obloze spatříte zlověstný černočerný mrak, stačí se podívat na meteoradar a hned zjistíte, zda z něj něco spadne nebo se vám těsně vyhne a můžete tedy dál vysedávat na oblíbené zahrádce. K dispozici je i běžná předpověď počasí.
Ventusky
Velmi oblíbená je tato aplikace od českých vývojářů. Kromě předpovědi počasí dokáže zobrazit radarové predikce podobné jako předchozí meteoradar a navíc uvádí reálnou a pocitovou teplotu, které se mohou o pár stupňů lišit. Tato aplikace však není zdarma a za její stažení zaplatíte jednorázový poplatek ve výši 79 korun. Uživatelé však její předpovědi hodnotí jako velice přesné a pozitivně hodnotí i ostatní funkce.
Yr.no alias “norové”
Jedná se o velmi oblíbenou aplikaci na předpověď počasí, která získává údaje o počasí z norského meteorologického ústavu. Proto se jí také říká jednoduše “norové”. Povedená je nejen po designové stránce, ale rovněž z pohledu funkčnosti a možností nastavení.
Uživatele předpovědi hodnotí většinou pozitivně jako odpovídající, maximálně se předpovědi lehce liší v časovém rozmezí. Kromě samotné předpovědi aplikace nabízí také různé mapy a grafy související s předpovědí počasí.
Počasí živě
U této aplikace na počasí se pozitivní ohlasy týkají zejména atraktivního designu. Jedná se o moderní aplikaci s uživatelsky přívětivým ovládáním a nastavením. Bezplatná varianta obsahuje předpověď počasí a spoustu reklam. Pokud byste chtěli čistou verzi bez reklam a s dalšími funkcemi, navíc připlatíte si pár desítek korun.
ČHMÚ
Aplikace provozovaná Českým hydrometeorologickým ústavem je skvělá, co se předpovědí týče, hůře je na tom po stránce designu a zobrazení, který je hodně nepřehledný. Zde by měl hydrometeorologický úřad na své aplikaci ještě hodně zapracovat. Jinak však plní svůj účel a navíc dokáže upozornit na zvýšenou aktivitu klíšťat na území ČR.