epojisteni logo
Pes na silnici

Pojištění mazlíčka - vyplatí se či ne?

29. 5. 2020
|
Délka čtení: 4 min.

Pojištění mazlíčka - vyplatí se či ne?

I pro své mazlíčky chceme to nejlepší. Více jak třetina českých domácnosti vlastní nějaké domácí zvířátko. Náklady nejsou už tak zanedbatelné a když dojde na zdravotní problémy či úrazy, mohou se náklady na léčbu vyšplhat do tisíců korun. A proto než uzavřeme nevýhodnou pojistku, přemýšlejme.

Pokud domácí mazlíček onemocní nebo se zraní, jdou veškeré náklady na léčbu z kapsy jeho majitele. A že nejde o zanedbatelné částky, ví každý, kdo nějaké to zvířátko doma má. Proto pojišťovny přišly již před lety s nabídkou pojištění právě pro domácí zvířátka. Nabídka je v současné době široká a je potřeba si opravdu dobře vybrat, aby se pojištění vyplatilo majitelům a ne pouze pojišťovnám.

Pojištění pro pejsky a kočičky

Pojištění bylo určeno zejména pro psy a kočky, ale dnes si již můžete pojistit také koně, prasata, drůbež a další domácí zvířata. Vztahuje se zejména na škody způsobené třetím osobám a dále na veterinární náklady a úhyn. Pojištěné zvíře (pes) musí být registrované u odpovědného orgánu a musí mít čip či evidenční známku. Výše pojistného je ovlivněna věkem a v některých případech váhou zvířete.

Pojištění se vyplatí

Průměrně se léčba psů v ČR pohybuje kolem 2 miliard ročně. Ceny za léčbu nemocí či úrazu stále narůstají a s tím i počet lidí, kteří si své mazlíčky raději pojistí. Například za rok 2012 bylo uzavřeno přes 1 000 nových pojistek psů (zdroj. www.epojisteni.cz). Nejvíce se vyplatí pojištění veterinárních nákladů. Méně jednoznačné je to u pojištění odpovědnosti. Zde je nutné zvážit na kolik hrozí, že Váš mazlíček způsobí škodu na majetku či zdraví třetích osob.

Které pojišťovny nabízí pojištění zvířat

Specializované pojištění domácích mazlíčků nabízí například Česká pojišťovna (Mazlíček, Pojištění zvířat), Česká podnikatelská pojišťovna (Pojištění psů HAFAN), Slavia pojišťovna (Pejsek a kočička) a Hasičská vzájemná pojišťovna (Pojištění odpovědnosti za škody způsobené psem, koněm). Kooperativa pojišťovna a ČSOB Pojišťovna nabízí pojištění zvířat jako součást jiných produktů.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • pojistna-smlouva-pojistovacka-klientka
  02. června 2022|ePojisteni
  Nový občanský zákoník a pojištění

  Od 1. ledna letošního roku je platný nový občanský zákoník, který do mnoha oblastí běžného lidského života přinesl významné změny. V oblasti pojištění se nejedná o revoluční změny. Změny se týkají především pojmů a podmínek, které leckdy bývají poměrně složité. Proto si je připomeneme.

 • pojistna-smlouva-pojistovacka-klientka
  Na co si dát pozor při sjednávání majetkového pojištění?

  V Česku najdeme zhruba jeden a půl milionu trvale obydlených rodinných domů a více než čtyři miliony bytů. Většina z nich je dle statistik pojišťovacích expertů kryta pojištěním. Bohužel značné procento z nich dělá při sjednávání majetkového pojištění zcela zásadní chyby, které mohou v případě pojistné události vést k nižšímu plnění nebo dokonce k jeho úplnému zamítnutí.

 • blog-kooperace
  Významné pojišťovny spojily síly: AXA nově součástí skupiny UNIQA!

  15. ledna 2021 skupina UNIQA Insurance Group oficiálně dokončí převzetí společností AXA na trzích České republiky, Slovenska a Polska. Dva významní hráči na poli pojišťovnictví tak spojili síly a posílili své tržní pozice na růstových trzích střední a východní Evropy. Akvizice, která nemá svým objemem v odvětví rakouského pojišťovnictví ve střední a východní Evropě obdoby, byla i navzdory náročné situaci a platným cestovním omezením finalizována za rekordních osm měsíců. Co to znamená pro klienty zmíněných pojišťoven?

 • cestovni-pojisteni-extremni-sporty-lyzovani
  17. června 2020|ePojisteni
  Pojištění odpovědnosti uplatníte v různých situacích

  ojištění odpovědnosti v občanském životě pokrývá mimo jiné škody způsobené při rekreačních sportech a odpočinku. Výše ojištění odpovědnosti v občanském životě pokrývá mimo jiné škody způsobené při rekreačních sportech a odpočinku. Výše pojistnéhopojistnéhopojistného plnění u nehod v takových situacích může dosáhnout stovek tisíc odpovědnosti zaměstnance. plnění u nehod v takových situacích může dosáhnout stovek tisíc odpovědnosti zaměstnance.

 • Dům 3
  29. května 2020|ePojisteni
  Pojištění domova od největší pojišťovny světa

  Ačkoliv to tak při pohledu z oken nevypadá, léto i dovolené jsou v plném proudu. Pro mnohé obyvatele naší republiky tak nastává též čas, kdy si musejí sjednat cestovní pojištění. V oblasti cestovního pojištění pro vás rozšiřujeme nabídku a již brzy si tak přes ePojisteni.cz budete moci sjednat cestovní pojištění od několika dalších pojišťoven.

 • 15. října 2019|Monika Šaríková
  Nejlepší aplikace na zjištění počasí

  Mobilní telefony se staly naší pravou rukou. Kromě komunikace je používáme k práci, zábavě, ale také ke zjišťování zpráv například o počasí. Na předpovědi počasí existují aplikace hlásící, jak bude “venku” za pár minut, hodin, ale i několik příštích dní. Které z aplikací předpovídajících počasí jsou hodnoceny jako nejlepší?

 • blg-cyklo
  Na kole bezpečně: Pojištění odpovědnosti platí také pro cyklisty

  Podstatná většina cyklistů má především strach z krádeže kola. Vozí sebou těžké zámky a kolo nespustí z očí. Mnohem méně cyklistů je připraveno na to, že škodu mohou také způsobit a následně platit vzniklou újmu. Víte, že na obě situace existuje pojištění?

 • cestovni-pojisteni-gruzie
  03. srpna 2017|ePojisteni
  Podomní nabídka pojištění – podvodná praktika?

  Nabídka produktů pomocí podomního prodeje se může zdát jako zastaralá praktika, nicméně i přes rozšířený zákaz se stále hojně využívá. Dle plošných statistik je podomní prodej v naprosté většině případů spojen se zamlčováním kompletních podmínek zřízení služby a přestože ne každá společnost musí být nutně podvodná, chování samotných prodejců v zájmu dodavatelů (neplést se samotným distributorem, viz. níže) je spojeno s nátlakem a mnohdy i podvodným jednáním.

 • blg-srt-happy
  14. července 2017|Veronika Čermáková
  Pojištění internetových rizik: O co se jedná a kdo jej nabízí?

  Svět internetu není bez hrozby. Lidem, a zejména příznivcům moderních technologií, náhle hrozí zneužití identity, podvody s platebními kartami či pomluvy na různých sociálních sítí a diskuzích. Od loňského roku si tato rizika může pojistit i běžný občan, a to u pojišťovny ČSOB.