epojisteni logo
muz-na-cestach

Nespoléhejte se na kartu zdravotní pojišťovny

12. 2. 2016
|
Délka čtení: 8 min.

Nespoléhejte se na kartu zdravotní pojišťovny. Sjednejte si raději cestovní pojištění

Domníváte se, že cestovní pojištění je zcela zbytečné a slouží pouze ke zvyšování zisků pojišťoven? Není tomu tak. Cestovní pojištění ochrání vaše zdraví, a přitom vás vyjde pouze na pár desítek korun. Vysvětlíme vám, proč je cestovní pojištění opravdu důležité a na co se zaměřit.

Zima je v plném proudu a lyžařská střediska jsou za dobrých podmínek plná k prasknutí. Uvědomujete si, že kromě báječné zábavy na svazích vás může potkat i méně příjemná událost? Vyplatí se být na takové situace dobře připravený.

“Loni na dovolené v rakouských Alpách se mi nečekané uvolnilo vázání a ve velké rychlosti jsem spadl a ošklivě si zlomil nohu. Musel jsem být okamžitě letecky transportován do nemocnice a operován. Cestovní pojištění jsem neměl za horskou službu, letecký transport a převoz domů jsem musel navíc zaplatit 167 tisíc korun,” svěřil se nám se svou zkušeností pětadvacetiletý snowboardista Petr z Prahy a dodal: “Na příští dovolenou se už bez cestovního pojištění nevydám. I když samozřejmě doufám, že se mi další taková nehoda nestane.”

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Evropský průkaz pojištěnce, kreditní karta versus cestovní pojištění

Lidí jako Petr, kteří na dovolenou vyráží bez komerčního cestovního pojištění a spoléhají se pouze na evropský průkaz pojištěnce, je mnoho. Evropský průkaz přitom nezahrnuje zdaleka vše. Poškozený  musí například zaplatit za horskou službu, za převoz vrtulníkem, ale i za škodu, kterou způsobí další osobě. Bez pojištění můžete zaplatit i mnohem více, než Petr.

Další lidé se spoléhají na cestovní pojištění, které bývá součástí platebních karet. Odpovídající pojištění však nabízí maximálně některé VIP karty, jinak to žádná velká sláva není.  Pojistné  limity bývají v těchto případech relativně nízké. Pojištění je však možné upravit za měsíční poplatek. Například Fio banka nabízí cestovní pojištění GOLD s pojistným limitem ve výši 4 miliony korun za 75 korun měsíčně.

Novinky pro rok letošní rok

I v cestovním pojištění je silná konkurence, a tak pojišťovny přichází se zajímavými novinkami. Pojišťovny Česká podnikatelská a Direct nově nabízí pojištění zimní výbavy, přičemž u Directu si lze pojistit rizikové aktivity jen na určité časové období. „Pokud lyžař ví, že si bude na svém pobytu chtít užít skialpinismus nebo třeba snowtubing, zaplatí jen za dny, kdy tuto činnost bude provozovat,“ vysvětluje Jan Marek z pojišťovny Direct.

AXA a ČSOB Pojišťovna nabízí  asistenční služby  pro události, které mohou během dovolené postihnout nechráněnou domácnost. Axa navíc nabízí pojištění veterinární péče vašeho psího miláčka, pokud si jej berete sebou. Speciální cestovní pojištění pro Česko nabízí Uniqa pojišťovna a jeho součástí je úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti a pojištění  storna  zájezdu. Pojištění je ideální pro ty, kteří se hodně cestují právě po České republice.

Pozor na alkohol!

I nejlepší cestovní pojištění vám bude k ničemu, pokud k pojistné události dojde pod vlivem alkoholu. Alkohol je přitom VŽDY součástí výluk, a pokud je prokázána jeho přítomnost, může pojišťovna snížit nebo dokonce i odmítnout vyplatit pojistné plnění. „Události posuzujeme individuálně, plnění krátíme jen tehdy, když je vliv alkoholu nesporný. Navíc o jedné či dvou sklenkách se ani nemusíme dozvědět,“ upozorňuje Eva Svobodová z Uniqa pojišťovny.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • cyklistka
  15. září 2022|Monika Šaríková
  Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

  Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

 • veci-na-dovolenou
  10. srpna 2022|Jana Březinová
  Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

  Těšíte se na nadcházející dovolenou? Ještě než za sebou zabouchnete dveře a vyrazíte za odpočinkem, vyplatí se zabezpečit svoji domácnost. Jinak na vás po návratu mohou čekat nepříjemná překvapení. Jaká rizika hrozí a na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?

 • rodina-na-ture-na-slovensku
  30. května 2022|Veronika Čermáková
  3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

  Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.