epojisteni logo

Kam na dovolenou s dětmi o jarních prázdninách? K moři i na hory

3. 1. 2020
|
Délka čtení: 8 min.

Jarní prázdniny v ČR mají v roce 2021 celkem 6 turnusů probíhajících od začátku února (1. 2. 2021) do půlky března (14. 3. 2021). Pokud už nyní přemýšlíte, kam se s celou rodinou vydat, přinášíme několik tipů na zážitky v Česku i zahraničí. Nechte se inspirovat parádně upravenými sjezdovkami nebo odpočinkem na proslulých plážích.

Když celá rodina lyžuje

Pokud patříte mezi milovníky zimních sportů, máte program jarních prázdnin celkem jasný. Vydat se můžete na lyže, běžky nebo třeba boby a saně. A to nejen k nám, ale především do zahraničí.  Sezóna je v lyžařských areálech v plném proudu, čemuž ale samozřejmě odpovídají také ceny. Odměnou vám ale bude celodenní zábava pro velké i malé i možnost wellness v luxusně zařízených hotelech přímo u sjezdovky.


Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.

Když si chcete odpočinout v teple

Jarní prázdniny jsou doslova jako stvořené pro dovolenou s dětmi v exotických destinacích. Pokud toužíte po slunci, ale nezvládáte dlouhé lety, v březnu se už klidně můžete vydat do Egypta, kde jsou teploty velice příjemné. To samé nabízí i Kanárské ostrovy nebo Kapverdy. U těchto dvou destinací je ale potřeba počítat s delším letem. Pokud vám dlouhé sezení v letadle nevadí, vydejte se ještě dál. Taková dovolená s dětmi u moře na Mauriciu, Bali, Zanzibaru nebo třeba Seychelách bude pro celou rodinu nezapomenutelným zážitkem.

Když se chcete nechat hýčkat

Jste po Vánocích a oslavách Nového roku unavení? Není nic jednoduššího, než využít jarní prázdniny k pohodovému odpočinku ve wellness centrech a vyhlášených termálech. Ty nejlepší najdete nejen u nás, ale především na Slovensku a v Maďarsku. Pokud nechcete opustit „rodnou hroudu,“ není nic jednoduššího, než zamířit do nejmodernějšího aquaparku Česka, který najdete nedaleko obce Pasohlávky. Aquapark navíc nedávno prošel rozsáhlou rekonstrukcí a nabízí celou řadu nových atrakcí. Pražané pak jistě ocení blízkost Aquapalace Praha, kde si jarní prázdniny užijí velcí i malí.

Když toužíte cestovat po ČR

Pokud vás lákají atrakce České republiky, ani vy a vaše dítka nepřijdou během jarních prázdnin zkrátka. Dovolená s dětmi v ČR může být neuvěřitelně rozmanitá a zahrnovat jak zmíněné wellness pobyty, tak výšlapy na hory, návštěvu některých jeskyní, ale třeba i hradů a zámků.  Zapovězené nejsou ani nejrůznější interaktivní expozice, muzea a výstavy. Zamiřte třeba do Iqlandie v Liberci, Světa techniky v Ostravě nebo brněnského zábavního parku Vida! 

Nezapomeňte si sjednat odpovídající cestovní pojištění

Ať už se budete vydávat na hory nebo k moři, nezapomeňte si sjednat odpovídající rodinné cestovní pojištění s dostatečnými limity. Při výběru té nejvýhodnější varianty můžete využít praktických  kalkulaček  a nezávislých  online srovnávačů, které vám na základě vstupních parametrů doporučí tu nejvýhodnější nabídku. Při výběhu konkrétní pojišťovny nesázejte pouze na cenu pojistky, ale informujte se také o všech rizicích, které vybraný produkt kryje, a výlukách z pojistného plnění. To proto, abyste v případě úrazu nebo jiných komplikací nebyli nepříjemně překvapeni tím, že od vás dá pojišťovna ruce pryč.

Vendula Flassig VráblováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?