epojisteni logo

Jak si užít dovolenou v Jižní Americe?

1. 10. 2018
|
Délka čtení: 8 min.

Jak si užít dovolenou v Jižní Americe?


Vysnili jste si pro letošní rok dovolenou v nespoutané Jižní Americe a hledáte užitečné informace? Pak jistě oceníte praktické rady, jak se na cestu co nejlépe připravit, a tipy na nejkrásnější místa...

Každá část světa má svá specifika. Rozhodnete-li se vyrazit poznávat krásy Jižní Ameriky, máte se na co těšit. Tento úžasný kontinent je známý pro své ohromné přírodní bohatství a krásy, historické památky, rušná města i pestrý kulturní život. S ohledem na náplň dovolené je však vhodné zjistit si, jak to v dané zemi chodí od počasí přes hledání vhodného ubytování až po tamnější dopravní prostředky.

Před cestou do Jižní Ameriky

Češi mají výhodu v tom, že do většiny zemí Jižní Ameriky až na dvě výjimky nepotřebují vízum.  To znamená, že k plánování cesty stačí mít pouze platný cestovní pas a zakoupené letenky. Navštívit lze jednu, ale i více zemí dle chuti, nadšení, financí a časových možností.

Země Jižní Ameriky s vízovou povinností:

 • Guyana

 • Surinam


S dostatečným předstihem před odletem si zjistěte, jaká očkování  jsou ve vybrané zemi v Jižní Americe povinná či dobrovolná. Určitě se vyplatí mít alespoň základní očkování proti tetanu, břišnímu tyfu a žloutence  (hepatitidě).

Dále se připravte na to, že znalost anglického jazyka zde není žádnou velkou výhodou. V Jižní Americe není angličtina běžná, a tak se hodí alespoň základní znalost španělštiny, v případě Brazílie pak portugalštiny.

Cestovní pojištění (nejen) do Ameriky

Další důležitou věc je kvalitní cestovní pojištění. Cestovní pojištění vybírejte tak, aby pokrylo všechny plánované aktivity. Pozor si dávejte na dostatečně vysoké  pojistné  limity, a hodí se i praktická připojištění (pojištění zavazadel, úrazu, odpovědnosti a další).


Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Tipy na nejkrásnější a unikátní místa v Jižní Americe

Pokud už máte letenky, zjistěte si předem, na co se můžete v dané lokalitě těšit. Zvláště máte-li omezený čas, neplýtvejte časem a promyslete si plán cesty. Jižní Amerika toho nabízí opravdu hodně a vy si budete moci vybírat.

_

Rozsáhlá poušť hned u moře

Tak například na břehu moře v Peru a Chile se rozkládají rozsáhlé pouště vzniklé v důsledku Humboldtova proudu, který ochlazuje vzduch a přináší jen minimum vlhkosti. Na poušti Atacama  dokonce nezapršelo už mnoho let.

Zcela jedinečným místem je Amazonský prales, kterému se právem přezdívá “klimatizace planety”. Sám o sobě je unikátní dvoubarevný soutok řek  Amazonky a Rio Negro. Nádherný je trek vedoucí k prameni Amazonky ležící vysoko v horách.

Nejvyšší vodopád na světě

V národním parku Canaima ve Venezuele lze spatřit nejvyšší vodopád na světě Salto Angel obklopený úchvatnými stolovými horami a bujnou vegetací. Na hranicích Chile a Argentiny zase leží nejvyšší činná sopka Ojos del Salado sahající až do výšky 6 893 m.n.m. Na hranicích Peru a Bolívie se nachází nejvýše položené splavné jezero Titicaca.

Nejslavnější incké město v horách

Na jihozápadě Brazílie leží národní park Pantanal, cože je rozsáhlá močálovitá krajina, kde lze pozorovat divoce žijící aligátory, anakondy, kapybary a další úžasná a nebezpečná zvířata. Asi nejslavnějším místem Jižní Ameriky je incké městečko a jeho ruiny  Machu Picchu v Peru. K Ekvádoru zase patří slavné sopečné souostroví Galapágy.

Nejúžasnější karneval na světě

Zapomínat bychom neměli také na jihoamerická města, jako je  Rio de Janeiro,  které proslavil největší, nejznámější a nejúžasnější karneval na světě či monumentální socha Ježíše. Největším městem Argentiny je Buenos Aires s jednou z nejširších ulic světa bulvárem Avenida 9 de Julio.

Nejlepší aktivity na dovolené v Jižní Americe

Podle výčtu unikátní míst v Jižní Americe je zcela jasné, že nejoblíbenější aktivitou zde je cestování a poznávání samo o sobě. Jezdí sem cestovatelé, kteří touží poznávat známá místa i zapadlé kouty, kde lze turisty vidět pouze výjimečně.

Jižní Amerika je zemí zaslíbenou pro milovníky dobrodružných, kratších i několikadenních dlouhých treků vedoucích po vysokých horách, nížinami i skrze bujný prales. I bez výbavy se zde “běžný” turista dostane do výšky přes 6 000 m.n.m.

Oproti asijským Himalájím mají jihoamerické hory navíc spoustu výhod a jednou z nich je minimum povinností a poplatků.  Na druhou stranu ale nelze očekávat servis. Těšit se tak můžete na nespoutanou a divokou přírodou. Není divu, že se Jižní Amerika stala mekkou horolezců.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • cyklistka
  15. září 2022|Monika Šaríková
  Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

  Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

 • veci-na-dovolenou
  10. srpna 2022|Jana Březinová
  Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

  Těšíte se na nadcházející dovolenou? Ještě než za sebou zabouchnete dveře a vyrazíte za odpočinkem, vyplatí se zabezpečit svoji domácnost. Jinak na vás po návratu mohou čekat nepříjemná překvapení. Jaká rizika hrozí a na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?

 • rodina-na-ture-na-slovensku
  30. května 2022|Veronika Čermáková
  3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

  Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.