epojisteni logo

Jak si užít dovolenou v Jižní Americe?

1. 10. 2018
|
Délka čtení: 8 min.

Jak si užít dovolenou v Jižní Americe?


Vysnili jste si pro letošní rok dovolenou v nespoutané Jižní Americe a hledáte užitečné informace? Pak jistě oceníte praktické rady, jak se na cestu co nejlépe připravit, a tipy na nejkrásnější místa...

Každá část světa má svá specifika. Rozhodnete-li se vyrazit poznávat krásy Jižní Ameriky, máte se na co těšit. Tento úžasný kontinent je známý pro své ohromné přírodní bohatství a krásy, historické památky, rušná města i pestrý kulturní život. S ohledem na náplň dovolené je však vhodné zjistit si, jak to v dané zemi chodí od počasí přes hledání vhodného ubytování až po tamnější dopravní prostředky.

Před cestou do Jižní Ameriky

Češi mají výhodu v tom, že do většiny zemí Jižní Ameriky až na dvě výjimky nepotřebují vízum.  To znamená, že k plánování cesty stačí mít pouze platný cestovní pas a zakoupené letenky. Navštívit lze jednu, ale i více zemí dle chuti, nadšení, financí a časových možností.

Země Jižní Ameriky s vízovou povinností:

 • Guyana

 • Surinam


S dostatečným předstihem před odletem si zjistěte, jaká očkování  jsou ve vybrané zemi v Jižní Americe povinná či dobrovolná. Určitě se vyplatí mít alespoň základní očkování proti tetanu, břišnímu tyfu a žloutence  (hepatitidě).

Dále se připravte na to, že znalost anglického jazyka zde není žádnou velkou výhodou. V Jižní Americe není angličtina běžná, a tak se hodí alespoň základní znalost španělštiny, v případě Brazílie pak portugalštiny.

Cestovní pojištění (nejen) do Ameriky

Další důležitou věc je kvalitní cestovní pojištění. Cestovní pojištění vybírejte tak, aby pokrylo všechny plánované aktivity. Pozor si dávejte na dostatečně vysoké  pojistné  limity, a hodí se i praktická připojištění (pojištění zavazadel, úrazu, odpovědnosti a další).


Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Tipy na nejkrásnější a unikátní místa v Jižní Americe

Pokud už máte letenky, zjistěte si předem, na co se můžete v dané lokalitě těšit. Zvláště máte-li omezený čas, neplýtvejte časem a promyslete si plán cesty. Jižní Amerika toho nabízí opravdu hodně a vy si budete moci vybírat.

_

Rozsáhlá poušť hned u moře

Tak například na břehu moře v Peru a Chile se rozkládají rozsáhlé pouště vzniklé v důsledku Humboldtova proudu, který ochlazuje vzduch a přináší jen minimum vlhkosti. Na poušti Atacama  dokonce nezapršelo už mnoho let.

Zcela jedinečným místem je Amazonský prales, kterému se právem přezdívá “klimatizace planety”. Sám o sobě je unikátní dvoubarevný soutok řek  Amazonky a Rio Negro. Nádherný je trek vedoucí k prameni Amazonky ležící vysoko v horách.

Nejvyšší vodopád na světě

V národním parku Canaima ve Venezuele lze spatřit nejvyšší vodopád na světě Salto Angel obklopený úchvatnými stolovými horami a bujnou vegetací. Na hranicích Chile a Argentiny zase leží nejvyšší činná sopka Ojos del Salado sahající až do výšky 6 893 m.n.m. Na hranicích Peru a Bolívie se nachází nejvýše položené splavné jezero Titicaca.

Nejslavnější incké město v horách

Na jihozápadě Brazílie leží národní park Pantanal, cože je rozsáhlá močálovitá krajina, kde lze pozorovat divoce žijící aligátory, anakondy, kapybary a další úžasná a nebezpečná zvířata. Asi nejslavnějším místem Jižní Ameriky je incké městečko a jeho ruiny  Machu Picchu v Peru. K Ekvádoru zase patří slavné sopečné souostroví Galapágy.

Nejúžasnější karneval na světě

Zapomínat bychom neměli také na jihoamerická města, jako je  Rio de Janeiro,  které proslavil největší, nejznámější a nejúžasnější karneval na světě či monumentální socha Ježíše. Největším městem Argentiny je Buenos Aires s jednou z nejširších ulic světa bulvárem Avenida 9 de Julio.

Nejlepší aktivity na dovolené v Jižní Americe

Podle výčtu unikátní míst v Jižní Americe je zcela jasné, že nejoblíbenější aktivitou zde je cestování a poznávání samo o sobě. Jezdí sem cestovatelé, kteří touží poznávat známá místa i zapadlé kouty, kde lze turisty vidět pouze výjimečně.

Jižní Amerika je zemí zaslíbenou pro milovníky dobrodružných, kratších i několikadenních dlouhých treků vedoucích po vysokých horách, nížinami i skrze bujný prales. I bez výbavy se zde “běžný” turista dostane do výšky přes 6 000 m.n.m.

Oproti asijským Himalájím mají jihoamerické hory navíc spoustu výhod a jednou z nich je minimum povinností a poplatků.  Na druhou stranu ale nelze očekávat servis. Těšit se tak můžete na nespoutanou a divokou přírodou. Není divu, že se Jižní Amerika stala mekkou horolezců.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 14. června 2024|Jana Březinová
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Letní prázdniny jsou za dveřmi, a to znamená čas na rodinnou dovolenou. Ať už plánujete výlet do zahraničí nebo dovolenou v tuzemsku, měli byste si být vědomi rizik, která na vaše ratolesti číhají. Děti jsou náchylnější na úrazy i onemocnění, a proto by vám nemělo chybět kvalitní cestovní pojištění.

 • Cestovní pojištění - pas a stetoskop
  13. června 2024|Jana Březinová
  Cestovní doklady pro děti

  Už dávno neplatí, že je nutné dítě zapsat do občanského průkazu nebo cestovního pasu jednoho z rodičů, aby mohlo vyrazit za hranice. Dítě potřebuje svůj vlastní cestovní doklad. Pro cesty po EU stačí občanský průkaz, do světa je nutný cestovní pas.

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?