epojisteni logo
dovolenka

Cestovní pojištění: Ochrání vás před následky teroristických útoků?

15. 7. 2017
|
Délka čtení: 6 min.

Cestovní pojištění: Ochrání vás před následky teroristických útoků?

Je smutnou pravdou, že k teroristickým útoků dochází stále častěji i na území evropských států. Následky bývají katastrofální a končí vážnými zraněními a bohužel i úmrtími lidí, kteří se ve špatnou chvíli ocitli na špatném místě. Lze v takových případech uplatnit cestovní pojištění nebo je terorismus stále na seznamu výluk z pojištění?

Teroristické útoky v dovolenkových destinací, ale i Evropě plní deníky i televizní zprávy. Není divu, že lidé mají velký strach, ačkoliv pravděpodobnost, že se stanou nechtěnými účastníky takového útoku je téměř mizivá. V rámci České republiky je známá pouze jedna oběť teroristického útoku a to velvyslanec Ivo Žďárek v Islámábádu v roce 2008.

Strachu z terorismu využívají nejen teroristé, ale občas i pojišťovny. Lidé se ptají: “Vztahuje se cestovní pojištění i na terorismus?” Obvyklá odpověď zní ne. Terorismus většinou najdeme na seznamu pojistných výluk. V loňském roce se však na trhu objevil produkt v podobě cestovního pojištění proti terorismu.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Speciální pojištění proti terorismu

Česká podnikatelská pojišťovna vytvořila ve spolupráci s finančně-poradenskou společností Britanika speciálního pojištění proti terorismu pro podnikatele a subjekty veřejné správy.

Pojištění nabízí pojistnou ochranu proti rizikům:

 • teroristický čin

 • sabotáž

 • nepokoje (výtržnosti)

 • občanské nepokoje

 • stávka

 • úmyslné poškození

„Dnes je na trhu asi 20 pojišťoven, ale pouze u šesti z nich je terorismus kryt v rámci životního pojištění, respektive pojištění není ve výlukách životních pojistek. Chceme tak nabídnout produkt, který jen rozšíří dnes nabízená životní pojištění,“ uvedl Jan Osúch, mluvčí společnosti Renomia, pod niž Britanika spadá.

Běžné cestovní pojištění většinou pomůže také

Cestovní pojištění by pokrylo léčebné výlohy i v případě teroristického útoku. V případě smrti by však odškodnění nedosáhlo dostatečné výše a pozůstalí by obdrželi nejvýše pár set tisíc korun. Některé pojišťovny se proto rozhodly riziko terorismu zahrnout do produktu životního pojištění jako například pojišťovna Kooperativa. S ohledem na současnou situaci lze předpokládat, že většina pojišťoven bude reagovat podobně.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 14. června 2024|Jana Březinová
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Letní prázdniny jsou za dveřmi, a to znamená čas na rodinnou dovolenou. Ať už plánujete výlet do zahraničí nebo dovolenou v tuzemsku, měli byste si být vědomi rizik, která na vaše ratolesti číhají. Děti jsou náchylnější na úrazy i onemocnění, a proto by vám nemělo chybět kvalitní cestovní pojištění.

 • Cestovní pojištění - pas a stetoskop
  13. června 2024|Jana Březinová
  Cestovní doklady pro děti

  Už dávno neplatí, že je nutné dítě zapsat do občanského průkazu nebo cestovního pasu jednoho z rodičů, aby mohlo vyrazit za hranice. Dítě potřebuje svůj vlastní cestovní doklad. Pro cesty po EU stačí občanský průkaz, do světa je nutný cestovní pas.

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?