epojisteni logo
dovolenka

Cestovní pojištění: Ochrání vás před následky teroristických útoků?

15. 7. 2017
|
Délka čtení: 6 min.

Cestovní pojištění: Ochrání vás před následky teroristických útoků?

Je smutnou pravdou, že k teroristickým útoků dochází stále častěji i na území evropských států. Následky bývají katastrofální a končí vážnými zraněními a bohužel i úmrtími lidí, kteří se ve špatnou chvíli ocitli na špatném místě. Lze v takových případech uplatnit cestovní pojištění nebo je terorismus stále na seznamu výluk z pojištění?

Teroristické útoky v dovolenkových destinací, ale i Evropě plní deníky i televizní zprávy. Není divu, že lidé mají velký strach, ačkoliv pravděpodobnost, že se stanou nechtěnými účastníky takového útoku je téměř mizivá. V rámci České republiky je známá pouze jedna oběť teroristického útoku a to velvyslanec Ivo Žďárek v Islámábádu v roce 2008.

Strachu z terorismu využívají nejen teroristé, ale občas i pojišťovny. Lidé se ptají: “Vztahuje se cestovní pojištění i na terorismus?” Obvyklá odpověď zní ne. Terorismus většinou najdeme na seznamu pojistných výluk. V loňském roce se však na trhu objevil produkt v podobě cestovního pojištění proti terorismu.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Speciální pojištění proti terorismu

Česká podnikatelská pojišťovna vytvořila ve spolupráci s finančně-poradenskou společností Britanika speciálního pojištění proti terorismu pro podnikatele a subjekty veřejné správy.

Pojištění nabízí pojistnou ochranu proti rizikům:

 • teroristický čin

 • sabotáž

 • nepokoje (výtržnosti)

 • občanské nepokoje

 • stávka

 • úmyslné poškození

„Dnes je na trhu asi 20 pojišťoven, ale pouze u šesti z nich je terorismus kryt v rámci životního pojištění, respektive pojištění není ve výlukách životních pojistek. Chceme tak nabídnout produkt, který jen rozšíří dnes nabízená životní pojištění,“ uvedl Jan Osúch, mluvčí společnosti Renomia, pod niž Britanika spadá.

Běžné cestovní pojištění většinou pomůže také

Cestovní pojištění by pokrylo léčebné výlohy i v případě teroristického útoku. V případě smrti by však odškodnění nedosáhlo dostatečné výše a pozůstalí by obdrželi nejvýše pár set tisíc korun. Některé pojišťovny se proto rozhodly riziko terorismu zahrnout do produktu životního pojištění jako například pojišťovna Kooperativa. S ohledem na současnou situaci lze předpokládat, že většina pojišťoven bude reagovat podobně.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • cyklistka
  15. září 2022|Monika Šaríková
  Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

  Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

 • veci-na-dovolenou
  10. srpna 2022|Jana Březinová
  Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

  Těšíte se na nadcházející dovolenou? Ještě než za sebou zabouchnete dveře a vyrazíte za odpočinkem, vyplatí se zabezpečit svoji domácnost. Jinak na vás po návratu mohou čekat nepříjemná překvapení. Jaká rizika hrozí a na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?

 • rodina-na-ture-na-slovensku
  30. května 2022|Veronika Čermáková
  3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

  Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.