epojisteni logo
digitalni-nomadstvi

5 nejoblíbenějších destinací pro digitální nomády

2. 1. 2020
|
Délka čtení: 8 min.

Digitální nomádství neboli práce na dálku umožňuje svobodně cestovat a zároveň při tom pracovat. Stačí si přibalit notebook a vyrazit poznávat svět. Dokonce bychom na světě mohli najít pár míst, která jsou pro digitální nomády přímo stvořená. Které destinace si oblíbili čeští nomádi?

Jak se stát digitálním nomádem

V současném moderním světě digitální nomádství představuje vysněné povolání. Digitální nomádi pracují na dálku a k své práci obvykle potřebují pouze noteobook a připojení na internet.  A to dokonce jen občas, aby odevzdali výsledky své práce. Nemusí své zaměstnavatele či zákazníky vídat a potkávat osobně. Jsou to například překladatelé, copywriteři, webový designéři či programátoři.

To však neznamená, že digitální nomádi nepracují a jenom tak si cestují po světě. Digitální nomádi prací tráví několik hodin denně stejně jako jakýkoliv jiný pracující, jen si mohou svobodně zvolit místo výkonu práce. A tak jejich “kancelář” může představovat jako pracovní stůl doma v Česku, tak i hotelový pokoj daleko za hranicemi.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Kde na digitální nomády narazíte nejčastěji

Výběr destinace záleží na každém nomádovi, přičemž každý preferuje něco trochu jiného. Někteří rádi setrvávají na jednom místě delší dobu, jiní preferují často změnu lokality, aby toho hodně poznali. Jsou to například obchodníci kryptoměn, překladatelé, copywriteři, webový designéři či programátoři. Většina digitálních nomádů však míří do jihovýchodní Asie, kde se žije krásně a levně a připojení na internet je tam doslova všudypřítomné. Které lokality jsou nejžádanější?

Bali - ráj na zemi

Kdo by neznal Bali, indonéský ostrov nabízející takřka ideální podmínky pro život - nádhernou přírodou, úchvatné pláže a moře, pohostinné obyvatelstvo, zajímavou kulturu, historii i architekturu a velmi pohodový způsob života. Není divu, že právě na Bali funguje celá řada coworkingových center, takže se zde digitální nomádi cítí jako ryby ve vodě.  Velmi oblíbené je místo Ubud se svou klidnou, duchovní atmosférou.

Thajsko - levná exotika

Jednou z prvních zemí, kde se začali digitální nomádi sdružovat ve velkém, se stalo Thajsko. Krásná exotická země, kde se dá i přes rostoucí množství turistů stále žít za velmi nízké náklady.  Nejoblíbenějším místem je metropole Chiang Mai na severu Thajska, kde se nachází moderní coworkingová centra a kavárnyy, a v jehož okolí se nalézá krásná příroda, ale i chrámy a úžasné vesničky.

digitální nomádství vietnam

Vietnam - různorodá kuchyně

Centrem digitálního nomádství ve Vietnamu je Hočiminovo město, bývalý Saigon, kde lze žít a pracovat doslova za babku. Dalším místem, kde vznikají coworkingová centra je městečko Hoi An.  Vietnam není vyhledáván až tak pro krásné pláže jako Bali či Thajsko, ale především pro svou nezaměnitelnou kulturu, divoké pláže s útesy a rybářskými loďkami, bláznivý způsob života a různorodou asijskou kuchyni, která kombinuje vietnamskou, thajskou, japonskou a korejskou kuchyni.

Tchaj-wan - příjemné místo pro život

Bali, Thajsko a Vietnam tvoří asijskou trojici, kde digitální nomádství zažívá velký rozmach. Pro ty, kteří chtějí něco méně známého, doporučujeme ostrov Tchaj-wan rovněž v jihovýchodní Asii a zejména pak moderní město Tchaj-pej. Život zde není tak bláznivý jako klidnější, bezpečný, nijak drahý a přitom velmi vstřícný vůči cizincům.

Lombok - lepší než Bali

Pokud si zamilujete Bali, Lombok ležící kousek vedle nebudete chtít opustit. Je to rovněž ostrov zhruba stejně velký jako Bali, ale je daleko méně turistický. Abyste se tam dostali, potřebujete motorku a originální technický průkaz.  Lombok sice ještě nenabízí coworkingová centra podobně jako Bali, ale pracovat se dá i po kavárnách. A časem se to jistě změní.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 14. června 2024|Jana Březinová
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Letní prázdniny jsou za dveřmi, a to znamená čas na rodinnou dovolenou. Ať už plánujete výlet do zahraničí nebo dovolenou v tuzemsku, měli byste si být vědomi rizik, která na vaše ratolesti číhají. Děti jsou náchylnější na úrazy i onemocnění, a proto by vám nemělo chybět kvalitní cestovní pojištění.

 • Cestovní pojištění - pas a stetoskop
  13. června 2024|Jana Březinová
  Cestovní doklady pro děti

  Už dávno neplatí, že je nutné dítě zapsat do občanského průkazu nebo cestovního pasu jednoho z rodičů, aby mohlo vyrazit za hranice. Dítě potřebuje svůj vlastní cestovní doklad. Pro cesty po EU stačí občanský průkaz, do světa je nutný cestovní pas.

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?