epojisteni logo
digitalni-nomadstvi

5 nejoblíbenějších destinací pro digitální nomády

2. 1. 2020
|
Délka čtení: 8 min.

Digitální nomádství neboli práce na dálku umožňuje svobodně cestovat a zároveň při tom pracovat. Stačí si přibalit notebook a vyrazit poznávat svět. Dokonce bychom na světě mohli najít pár míst, která jsou pro digitální nomády přímo stvořená. Které destinace si oblíbili čeští nomádi?

Jak se stát digitálním nomádem

V současném moderním světě digitální nomádství představuje vysněné povolání. Digitální nomádi pracují na dálku a k své práci obvykle potřebují pouze noteobook a připojení na internet.  A to dokonce jen občas, aby odevzdali výsledky své práce. Nemusí své zaměstnavatele či zákazníky vídat a potkávat osobně. Jsou to například překladatelé, copywriteři, webový designéři či programátoři.

To však neznamená, že digitální nomádi nepracují a jenom tak si cestují po světě. Digitální nomádi prací tráví několik hodin denně stejně jako jakýkoliv jiný pracující, jen si mohou svobodně zvolit místo výkonu práce. A tak jejich “kancelář” může představovat jako pracovní stůl doma v Česku, tak i hotelový pokoj daleko za hranicemi.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Kde na digitální nomády narazíte nejčastěji

Výběr destinace záleží na každém nomádovi, přičemž každý preferuje něco trochu jiného. Někteří rádi setrvávají na jednom místě delší dobu, jiní preferují často změnu lokality, aby toho hodně poznali. Jsou to například obchodníci kryptoměn, překladatelé, copywriteři, webový designéři či programátoři. Většina digitálních nomádů však míří do jihovýchodní Asie, kde se žije krásně a levně a připojení na internet je tam doslova všudypřítomné. Které lokality jsou nejžádanější?

Bali - ráj na zemi

Kdo by neznal Bali, indonéský ostrov nabízející takřka ideální podmínky pro život - nádhernou přírodou, úchvatné pláže a moře, pohostinné obyvatelstvo, zajímavou kulturu, historii i architekturu a velmi pohodový způsob života. Není divu, že právě na Bali funguje celá řada coworkingových center, takže se zde digitální nomádi cítí jako ryby ve vodě.  Velmi oblíbené je místo Ubud se svou klidnou, duchovní atmosférou.

Thajsko - levná exotika

Jednou z prvních zemí, kde se začali digitální nomádi sdružovat ve velkém, se stalo Thajsko. Krásná exotická země, kde se dá i přes rostoucí množství turistů stále žít za velmi nízké náklady.  Nejoblíbenějším místem je metropole Chiang Mai na severu Thajska, kde se nachází moderní coworkingová centra a kavárnyy, a v jehož okolí se nalézá krásná příroda, ale i chrámy a úžasné vesničky.

digitální nomádství vietnam

Vietnam - různorodá kuchyně

Centrem digitálního nomádství ve Vietnamu je Hočiminovo město, bývalý Saigon, kde lze žít a pracovat doslova za babku. Dalším místem, kde vznikají coworkingová centra je městečko Hoi An.  Vietnam není vyhledáván až tak pro krásné pláže jako Bali či Thajsko, ale především pro svou nezaměnitelnou kulturu, divoké pláže s útesy a rybářskými loďkami, bláznivý způsob života a různorodou asijskou kuchyni, která kombinuje vietnamskou, thajskou, japonskou a korejskou kuchyni.

Tchaj-wan - příjemné místo pro život

Bali, Thajsko a Vietnam tvoří asijskou trojici, kde digitální nomádství zažívá velký rozmach. Pro ty, kteří chtějí něco méně známého, doporučujeme ostrov Tchaj-wan rovněž v jihovýchodní Asii a zejména pak moderní město Tchaj-pej. Život zde není tak bláznivý jako klidnější, bezpečný, nijak drahý a přitom velmi vstřícný vůči cizincům.

Lombok - lepší než Bali

Pokud si zamilujete Bali, Lombok ležící kousek vedle nebudete chtít opustit. Je to rovněž ostrov zhruba stejně velký jako Bali, ale je daleko méně turistický. Abyste se tam dostali, potřebujete motorku a originální technický průkaz.  Lombok sice ještě nenabízí coworkingová centra podobně jako Bali, ale pracovat se dá i po kavárnách. A časem se to jistě změní.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

  • muž v obleku na letišti
    24. července 2024|Petr Pohůdka
    Pracovní pojištění do zahraničí

    Chystáte se služebně do zahraničí nebo do ciziny vysíláte své pracovníky? Nezapomeňte na pracovní cestovní pojištění. Oproti běžnému cestovnímu pojištění se liší rozsahem krytí či specifickými druhy připojištění. Co by mělo pracovní pojištění do zahraničí zahrnovat?

  • lesní požár
    15. července 2024|ePojisteni
    Požáry v Evropě: Kde nejčastěji hoří v letních měsících?

    Pravděpodobně si i vy v souvislosti s letními požáry vybavíte požár, který v roce 2023 vypukl na řeckém ostrově Rhodos, nebo rozsáhlé lesní požáry, se kterými během léta bojovaly státy jižní Evropy. Frekvence přírodních požárů je v Evropě čím dál tím častější a odborníci se shodují na tom, že jich bude stále přibývat. Jaké jsou nejčastější příčiny lesních požárů a jak se zachovat, pokud se chystáte na dovolenou do destinace, ve které hoří?

  • 11. července 2024|Jana Březinová
    10 rizik na dovolené, která ji dokážou proměnit v noční můru

    Myslíte si, že vás na dovolené čeká jen relax a pohoda? Omyl! Vysněný odpočinek se může proměnit v horor kvůli nemoci, úrazu i zrušení letu. Zjistěte, jak se ochránit před hrozící katastrofou.

  • 10. července 2024|ePojisteni
    Žraloci, medúzy, ježci a další hrozby při koupání v moři

    Chcete strávit letošní dovolenou u moře v některé z evropských zemí, ale máte strach z nebezpečných mořských obyvatel, jako jsou například žraloci nebo medúzy? V následujících řádcích se společně podíváme na to, jaké druhy nebezpečných zvířat se mohou vyskytovat ve Středozemním moři a jak zajistit maximální bezpečí při plavání v moři.

  • zachranari-nakladaji-pacienta-do-sanity
    08. července 2024|ePojisteni
    Repatriace - převoz osob a vozidel ze zahraničí

    Odborníci se shodují na tom, že pokud chcete předejít případným nepříjemnostem na cestách, nedílnou součástí každé vaší dovolené i zahraniční cesty by mělo být cestovní pojištění. Náklady na léčbu v zahraničí totiž mohou bez pojištění dosáhnout závratných výšin, velmi nákladný může být i převoz zraněné osoby zpět do Čech. Na tyto případy myslí takzvaná repatriace, jež je součástí cestovního pojištění.

  • 07. července 2024|ePojisteni
    Cestovní lékárnička: Jaké léky si zabalit na dovolenou

    Základem každé zahraniční cesty by mělo být kvalitní cestovní pojištění, které vám bude krýt záda v případě nemoci nebo úrazu. Kromě pojištění byste si však měli do kufru přibalit i lékárničku, díky které vás na dovolené nezaskočí průjem, drobné poranění nebo třeba alergie.

  • na-letisti-s-kufrem
    06. července 2024|ePojisteni
    Cestování letadlem – rozměry a váha zavazadel

    Co vše je možné s sebou vzít na palubu letadla? Jaký je rozdíl mezi příručním a odbaveným zavazadlem? Tápete v moři informací, které se týkají zavazadel do letadla? Shrnuli jsme pro vás nejdůležitější informace včetně povolených rozměrů a hmotnostních limitů u několika vybraných aerolinek.

  • Výlet na motorce
    05. července 2024|ePojisteni
    Dovolená na motorce a cestovní pojištění

    Cestování na motorce je v poslední době na vzestupu. Dovolená na motorce dávno není výsadou pravověrných motorkářů. Motocykly a skútry si na dovolené půjčují i řidiči, kteří jinak jezdí osobním vozidlem. Jak pojistit sebe i motorku před dovolenou?

  • 03. července 2024|Petr Pohůdka
    Alkohol a dovolená: Na co si dát pozor (nejen za volantem)

    Nedovedete si představit dovolenou bez sklenky místního vína nebo koktejlu na pláži? I jinak sladký nápoj vám může pořádně zhořknout, pokud zároveň dojde k pojistné události. Problémy vám nezpůsobí jen alkohol za volantem, promile v krvi uškodí také při řešení úrazů nebo poškození cizího majetku. Co byste měli vědět, než si v zahraničí objednáte první drink?

  • sbalene-kufry-zadny-odjezd
    01. července 2024|ePojisteni
    Jak funguje pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

    Odjezd na dovolenou si řada z nás spojuje s velkým očekáváním a hlavně několika dny nebo týdny zaslouženého odpočinku. Pokud pravidelně cestujete s cestovní kanceláří, určitě jste již nejednou narazili na tzv. pojištění proti úpadku. K čemu tohle pojištění slouží a jak získat peníze zpět v případě krachu cestovky?