epojisteni logo
digitalni-nomadstvi

5 nejoblíbenějších destinací pro digitální nomády

2. 1. 2020
|
Délka čtení: 8 min.

Digitální nomádství neboli práce na dálku umožňuje svobodně cestovat a zároveň při tom pracovat. Stačí si přibalit notebook a vyrazit poznávat svět. Dokonce bychom na světě mohli najít pár míst, která jsou pro digitální nomády přímo stvořená. Které destinace si oblíbili čeští nomádi?

Jak se stát digitálním nomádem

V současném moderním světě digitální nomádství představuje vysněné povolání. Digitální nomádi pracují na dálku a k své práci obvykle potřebují pouze noteobook a připojení na internet.  A to dokonce jen občas, aby odevzdali výsledky své práce. Nemusí své zaměstnavatele či zákazníky vídat a potkávat osobně. Jsou to například překladatelé, copywriteři, webový designéři či programátoři.

To však neznamená, že digitální nomádi nepracují a jenom tak si cestují po světě. Digitální nomádi prací tráví několik hodin denně stejně jako jakýkoliv jiný pracující, jen si mohou svobodně zvolit místo výkonu práce. A tak jejich “kancelář” může představovat jako pracovní stůl doma v Česku, tak i hotelový pokoj daleko za hranicemi.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Kde na digitální nomády narazíte nejčastěji

Výběr destinace záleží na každém nomádovi, přičemž každý preferuje něco trochu jiného. Někteří rádi setrvávají na jednom místě delší dobu, jiní preferují často změnu lokality, aby toho hodně poznali. Jsou to například obchodníci kryptoměn, překladatelé, copywriteři, webový designéři či programátoři. Většina digitálních nomádů však míří do jihovýchodní Asie, kde se žije krásně a levně a připojení na internet je tam doslova všudypřítomné. Které lokality jsou nejžádanější?

Bali - ráj na zemi

Kdo by neznal Bali, indonéský ostrov nabízející takřka ideální podmínky pro život - nádhernou přírodou, úchvatné pláže a moře, pohostinné obyvatelstvo, zajímavou kulturu, historii i architekturu a velmi pohodový způsob života. Není divu, že právě na Bali funguje celá řada coworkingových center, takže se zde digitální nomádi cítí jako ryby ve vodě.  Velmi oblíbené je místo Ubud se svou klidnou, duchovní atmosférou.

Thajsko - levná exotika

Jednou z prvních zemí, kde se začali digitální nomádi sdružovat ve velkém, se stalo Thajsko. Krásná exotická země, kde se dá i přes rostoucí množství turistů stále žít za velmi nízké náklady.  Nejoblíbenějším místem je metropole Chiang Mai na severu Thajska, kde se nachází moderní coworkingová centra a kavárnyy, a v jehož okolí se nalézá krásná příroda, ale i chrámy a úžasné vesničky.

digitální nomádství vietnam

Vietnam - různorodá kuchyně

Centrem digitálního nomádství ve Vietnamu je Hočiminovo město, bývalý Saigon, kde lze žít a pracovat doslova za babku. Dalším místem, kde vznikají coworkingová centra je městečko Hoi An.  Vietnam není vyhledáván až tak pro krásné pláže jako Bali či Thajsko, ale především pro svou nezaměnitelnou kulturu, divoké pláže s útesy a rybářskými loďkami, bláznivý způsob života a různorodou asijskou kuchyni, která kombinuje vietnamskou, thajskou, japonskou a korejskou kuchyni.

Tchaj-wan - příjemné místo pro život

Bali, Thajsko a Vietnam tvoří asijskou trojici, kde digitální nomádství zažívá velký rozmach. Pro ty, kteří chtějí něco méně známého, doporučujeme ostrov Tchaj-wan rovněž v jihovýchodní Asii a zejména pak moderní město Tchaj-pej. Život zde není tak bláznivý jako klidnější, bezpečný, nijak drahý a přitom velmi vstřícný vůči cizincům.

Lombok - lepší než Bali

Pokud si zamilujete Bali, Lombok ležící kousek vedle nebudete chtít opustit. Je to rovněž ostrov zhruba stejně velký jako Bali, ale je daleko méně turistický. Abyste se tam dostali, potřebujete motorku a originální technický průkaz.  Lombok sice ještě nenabízí coworkingová centra podobně jako Bali, ale pracovat se dá i po kavárnách. A časem se to jistě změní.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • cyklistka
  15. září 2022|Monika Šaríková
  Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

  Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

 • veci-na-dovolenou
  10. srpna 2022|Jana Březinová
  Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

  Těšíte se na nadcházející dovolenou? Ještě než za sebou zabouchnete dveře a vyrazíte za odpočinkem, vyplatí se zabezpečit svoji domácnost. Jinak na vás po návratu mohou čekat nepříjemná překvapení. Jaká rizika hrozí a na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?

 • rodina-na-ture-na-slovensku
  30. května 2022|Veronika Čermáková
  3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

  Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.