Asistenční služby k povinnému ručení

Asistenční služby k povinnému ručení

Asistenční služby jsou dnes už běžnou součástí téměř každého pojištění vozidel – i nejzákladnější povinné ručení nějakou tu „asistenci“ obsahuje. Mnoho řidičů se s tím spokojí, aniž by řešili, co všechno jejich asistenční služby obsahují – zpravidla toho není (bezplatně) mnoho. Výhody kvalitní smluvní asistence sjednané k povinnému ručení tak mohou vyplavat na povrch, až když se něco stane.

Je proto vždy dobré si o rozsahu asistenčních služeb zvoleného pojištění zjistit více. Třeba v naší sekci o asistenčních službách ZDE. Jedním z rozpoznávacích znamení kvalitních asistenčních služeb je, že společnost, která je pro Vaši pojišťovnu poskytuje, je členem ČASS, tedy České asociace asistenčních společností.

Česká asociace asistenčních společností

Tato asociace sdružuje jen zodpovědné asistenční společnosti, které poskytují služby podobné pojištění, tedy za fixní poplatek poskytují asistenční služby ve stanoveném rozsahu a s jasně danými limity plnění.

Je přitom jedno, jestli za asistenční služby platíte pár set korun ročně a plnění je v řádu desítek tisíc korun (do sjednaných limitů), asistenční společnost vše zaplatí, protože na sebe toto riziko vzala.

Česká asociace asistenčních společností také brojí proti společnostem, které poskytují asistenční služby oportunisticky, tedy za účelem výdělku na konkrétních klientech, kterým se něco špatného za volantem přihodí a kteří nemají sjednané asistenční služby v dostatečném rozsahu od některé z korektně podnikajících asistenčních společností.

Pozdě bycha honiti

Pokud však asistenci začnete řešit až v případě, že ji potřebujete, připravte se na mnohem horší podmínky – pravděpodobně zaplatíte každou korunu, kterou stojí odtahová služba, práce mechanika a podobně. Není nutno zdůrazňovat, že jedna taková nehoda, nebo havárie může být dražší, než asistenční služby „na celý život“. Česká asociace asistenčních společností navíc výrazně doporučuje využívat pouze ověřených asistenčních společností, které se ke svým klientům chovají korektně a nevyužívat služeb tzv. „lovců nehod“, kteří se zpravidla snaží využít (až zneužít) citlivého stavu řidiče po nehodě. Tak se totiž můžete připravit na mnohonásobně vyšší náklady. U pojištění sjednaného přes ePojisteni.cz se nemusíte obávat žádného překvapení. Podrobný výpis, co asistenční služby jednotlivých pojišťoven zahrnují najdete ZDE. Tak se můžete seznámit s asistenčními službami, které Vaše pojišťovna poskytuje. Případně doporučujeme sjednat asistenci rozsáhlejší, která pokrývá více nepříznivých událostí a zvyšuje limity plnění. V naší nabídce je takových mnoho!

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 14
Sdílet na Facebooku

Archiv