Počet úrazů na rakouských sjezdovkách roste

Počet úrazů na rakouských sjezdovkách roste

Hory

Počet úrazů na rakouských sjezdovkách roste

Mohlo by se zdát, že díky vysoké informovanosti jsou si lidé vědomi rizik, která jim na zimní dovolené hrozí. Realita je však taková, že si lidé tato rizika vůbec nepřipouští a jednoduše se domnívají, že jim se přece nic špatného nemůže přihodit. Výsledkem je fakt, že počty úrazů narůstají, pojištění nikoliv.

Rakousko je úžasná země, která se pyšní velkým množstvím přírodních krás včetně vysokých hor. Zejména v zimě se rychle naplní známá lyžařská střediska. Turisté z celého světa do Alp míří strávit svou každoroční zimní dovolenou. Češi nejsou žádnou výjimkou, vždyť rakouské Alpy máme doslova “za bukem”.

Spočítat
cestovní pojištění

Počet úrazů na sjezdovkách drasticky narůstá, počet uzavřených smluv o cestovním pojištění tomu však neodpovídá. Lidé cestovní pojištění podceňují a na hory vyráží bez odpovídající pojistné ochrany. Na druhou stranu si pořizují supermoderní vybavení a přeceňují své schopnosti. Lyžovat přece zvládne každý.

Na sjezdovkách se pohybují různí lidé a zdaleka ne každý zná pravidla bezpečného lyžování a pohybu na sjezdovkách. Někteří je znají, ale nerespektují. Problému je celá řada. Někteří lyžaři si neumí připravit vybavení a na sjezdovky se pouští bez jakékoliv rozcvičky. Spousta lyžařů se na sjezdovkách pohybuje neopatrně a nesledují, co se kolem nich děje. Menší skupinu rizikových lyžařů tvoří ti, kteří jezdí rychle a agresivně.

Za chyby se platí

V tomto případě to platí dvojnásob. Za chybu může člověk zaplatit trvale poškozeným zdravím i doživotním zadlužením. Bohužel není neobvyklé, že lidé na dovolenou vyráží nepojištění. Tedy oni pojištění jsou, spoléhat se však na evropský průkaz pojištění není ideální. Ošetření a léčbu vám nikdo neodmítne, bez komerčního pojištění se však můžete “těšit” na mastný účet.

„Finanční důsledky úrazů na lyžích mohou být opravdu dramatické a nejsou kryty ze zákonného úrazového pojištění,“ uvedl Manfred Rapf, člen vedení Wiener Städtische Versicherung (VIG) a zástupci českých pojišťoven jeho slova potvrzují. Využije-li zraněný pomoci horské služby při vyprošťování a záchraně, převozu vrtulníkem, operace a dlouhý pobyt v nemocnice, mohou se náklady vyšplhat do stovek tisíc až milionů korun.

Buďte zodpovědní a myslete na své zdraví. Dodržujte pravidla bezpečného lyžování a ohled berte také na ostatní lyžaře. Se sjednaným pojištěním máte vždy jistotu, že o vás bude perfektně postaráno, aniž by vás to ohrozilo po finanční stránce.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2
Sdílet na Facebooku

Články související s těmito výrazy:

Cestovní pojištění, Pojistné, Krátkodobý pobyt

Archiv