Plavba kolem světa: Kde sjednat cestovní pojištění?

Plavba kolem světa: Kde sjednat cestovní pojištění?

Zaoceánská loď - pojištění

Plavba kolem světa slibuje nezapomenutelný a unikátní zážitek. Je to však také velmi náročný projekt vyžadující spoustu plánování, jehož nezbytnou součástí by mělo být odpovídající cestovní pojištění. Co by takové cestovní pojištění na plavbu kolem světa mělo zahrnovat?

Plavba kolem světa není běžný typ dovolené, kterou si může dovolit kdokoliv. Jedná se o hodně časově i finančně náročnou cestu. Taková cesta kolem světa je zpravidla dlouhá několik týdnů až měsíců a vyjde na stovky tisíc korun. Podniknout ji lze jak na vlastní pěst (to však vyžaduje zkušenosti), tak bez zkušeností formou zájezdu od cestovní kanceláře, která se na dlouhé zaoceánské plavby specializuje.

porovnání cestovního pojištění

Plavba kolem světa trvá 3 měsíce a déle

Pokud máte dostatek volného času, málo povinností a ještě více peněz, může se vaše životní dovolená odehrávat na palubě luxusní zaoceánské lodi. Délka plavby kolem světa je různá a odvíjí se od počtu navštívených míst v průběhu plavby. Nejčastěji taková plavba trvá zhruba 120 dní a cestující navštíví i přes 50 zemí. 

Před rokem jedna taková výletní loď uspořádala plavbu kolem světa dlouhou 245 dní zhruba pro tisíc pasažérů. Kromě Antarktidy obeplula všechny kontinenty a cestující navštívili celkem 53 zemí. Plavba jednoho pasažéra vyšla na 1,9 milionů korunu. Za tyto peníze měli na lodi k dispozici nejen luxusní ubytování, ale také veškeré služby včetně několika restaurací a bazénů. 

Většina lidí, kteří touží zažít cestu kolem světa na lodi, volí zájezd od cestovní kanceláře, která zařídí vše potřebné. Nabídky plaveb kolem světa jsou různé dle typu lodi, délky i plánovaných aktivit. Milovníci dobrodružství a zkušení mořeplavci se mohou vyrazit plavit kolem světa třeba na jachtě. Takový typ “dovolené” však zdaleka není pro každého. 

Kde sjednat cestovní pojištění na plavbu kolem světa?

S ohledem na zvolený typ plavby kolem světa je nutné zvolit odpovídající cestovní pojištění. Zcela jinak bude cestovní pojištění řešit člověk, který se kolem světa bude plavit na bezpečné zaoceánské lodi s cestovkou, a mořeplavec, který na moře na své či pronajaté lodí. Je doporučeno obrátit se na pojišťovny, které cestovní pojištění na plavbu kolem světa nabízí. 

V prvním případě stačí víceméně běžné cestovní pojištění, které je buď určené přímo na zaoceánské plavby, nebo jej lze pro tento případ zahraniční cesty upravit. Pojištění by se mělo vztahovat na pobyt na zaoceánské lodi, zahrnovat by mělo také připojištění úrazu, pojištění odpovědnosti a pojištění zavazadel. Cena hotového cestovního pojištění se poté odvíjí zejména od rozsahu pojištění, výše pojistných limitů, celkové délky plavby a počtu navštívených míst. Roli samozřejmě hraje také věk cestujícího.

V případě druhém cestovatel, dobrodruh a mořeplavec řeší nejen odpovídající cestovní pojištění pro sebe, případně celou posádku, ale také pojištění expediční lodi (protože na dlouhé plavby je nutná speciální loď). Takové pojištění je poměrně složitá záležitost a je ideální ji řešit přímo s odborníky. 

Jak je to vlastně s lékařskou péčí na zaoceánských lodích? 

O zdraví se na velké lodi bát nemusíte. Vlastně je to o dost jednodušší než na normální dovolené. U velkých zaocenásnkých lodí určených až pro několik tisíce pasažérů je k dispozici lékařská péče přímo na lodi. V případě potřeby může cestující vyhledat lékařský personál, který poskytuje kvalifikovanou lékařskou péči a to včetně běžných i náročných ošetření a zákroků. 

Lékařská péče na zaoceánské lodi je většinou v ceně. Ještě aby ne, když je to pořádně drahá dovolená. Přesto je nezbytné mít sjednané vysoce kvalitní komerční cestovní pojištění, s nímž máte odpovídající péči zajištěnou za každých okolností, v jakékoliv destinaci, při pobytu na lodi i mimo ni.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Sdílet na Facebooku

Archiv