Cestovní pojištění k moři aneb když v zimě vyrážíte za sluncem

Cestovní pojištění k moři aneb když v zimě vyrážíte za sluncem

Cestovní pojištění k moři aneb když v zimě vyrážíte za sluncem

Slunce je vidět pomalu, teploty se pohybují kolem bodu mrazu a na hory se cestuje za sněhem. Stále více Čechů však v zimě vyráží na dovolenou k moři, nejen do hor. Aby se úžasná dovolená v exotických krajích nezměnila v noční můru, je třeba myslet na řadu věci. Cestovní pojištění je jednou z nich.

Spočítat
cestovní pojištění

Na zemi existuje tolik míst, kde se vysoké teploty drží po celý rok. Pro toho, kdo nemá rád zimu, je to skvělá zpráva. Ohřát se totiž může i v lednu. Stačí sbalit “svých pět švestek”, zaplatit letenku a dát studenému Česku sbohem. Alespoň na pár dní. Taková dovolená však představuje velké změny a nejedná se pouze o odlišné kulturní prostředí.

Koho chleba jíš, toho píseň zpívej

Pokud se jedná o vaši první cestu do vzdálených zemí, zjistěte si o své cílové destinaci co nejvíce informací. Pokud tedy neplánujete pobývat pouze na bezpečném území hotelového resortu. Pokud však toužíte po poznání a chcete si domů přivést pár autentických zážitků, měli byste o vybrané zemí vědět více.

Na internetu najdete všechny potřebné informace, a tak se lehko seznámíte s tím, co se hodí, co je nevhodné a co absolutně nepřípustné. Nepokoušejte se domáhat práv, na která jste v liberální Evropě zvyklí. Z příjemné dovolené byste se mohli vracet značně nespokojeni. Není přitom nutné “stát se jedním z nich”, stačí respektovat sociální, kulturní a náboženské zvyklosti.

Myslete na své zdraví dopředu

Strávit v zimě dovolenou u moře je přece skvělé. Postačí plavky, šortky, šaty, sandále, sluneční brýle a opalovací krém. Nic víc není třeba. Ani toto není tak jednoduché. Nejprve se dlouho dopředu ujistěte, že do vybrané země není doporučeno nějaké očkování. Pokud ne, okamžitě hybajte k lékaři a nechte se očkovat.

Myslete také na to, že vás čeká nejen přesun mezi časovými pásmy, ale i solidní teplotní šok. To platí zejména tehdy, pokud za teplem vyrážíte v zimě. Tehdy se může jednat o rozdíl až několika desítek stupňů Celsia. Jedná se o velkou zátěž pro organismus a zdaleka ne každý ji hravě zvládne.

Cestovní pojištění - kdo ho má?

Ruku na srdce a přiznejte se, kolikrát jste vycestovali bez cestovního pojištění? Možná se domníváte, že to jsou vyhozené peníze. Není tomu tak. V zahraničí můžete onemocnět stejně jako v Česku. Může se vám také přihodit úraz. V obou případech budete potřebovat lékařskou péči a ta je v zahraničí velmi drahá.

Kartička evropského pojištěnce je mimo Evropu zcela zbytečným dokladem a pojištění k platebním kartám mívá nedostatečné pojistné limity. Komerční cestovní pojištění do zahraničí stojí jen pár korun. Získáte však jistotu, že o vás bude dobře postaráno, a léčbu uhradí pojišťovna.

Při sjednávání pojištění se ujistěte, že je dobře nastavené. Důležité jsou dostatečně vysoké limity pojistného plnění a také rozsah. Plánujete provozovat nějaké rizikovější aktivity? Sjednejte si připojištění rizikových sportů. Součástí kvalitního pojištění na cesty by mělo být také pojištění odpovědnosti za škody, které můžete zavinit i vy.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 20
Sdílet na Facebooku

Články související s těmito výrazy:

Cestovní pojištění, Dovolená v zahraničí, Rizikové sporty

Archiv