7 užitečných tipů, jak ušetřit na havarijním pojištění

7 užitečných tipů, jak ušetřit na havarijním pojištění

havarijní pojištění

7 užitečných tipů, jak ušetřit na havarijním pojištění

Policejní statistiky za rok 2018 nevyznívají pozitivně. Na silnicích bylo těžce zraněno a zemřelo více osob než o rok dříve. Chceme-li, aby letošní rok skončil lépe, měli bychom se všichni chovat zodpovědněji. Významnou roli při řešení následků nehod hraje i kvalitní pojištění vozidel.

Spočítat
havarijní pojištění

Tomáš Neřold z Besip zdůrazňuje, že by si každý účastník silničního provozu měl uvědomit svůj díl odpovědnosti. Je přitom jedno, zda se jedná o řidiče, cyklistu nebo chodce. Zamyslet by se především měli ti, kteří považují agresivní a rychlou jízdu za normální nebo se vůbec nepoutají. Platí to ale také pro cyklisty jezdící bez helmy a v noci “neviditelné” chodce.

Povinné ručení je dané zákonem, smysl má ale i havarijní pojištění

Samozřejmostí je zákonem předepsané povinné ručení. Důležité je ale i havarijní pojištění. Spousta lidí bohužel zapomíná, že škodu si mohou způsobit sami nebo k ní dojde v důsledku živelné událost, střetu se zvěří, krádeže či vandalismu. Přesto má havarijní pojištění uzavřené zhruba třetina českých motoristů. Ti ostatní považují havarijní pojištění za drahý přežitek, kteří se nemohou nebo nechtějí dovolit. Naštěstí existují způsoby, jak na havarijním pojištění ušetřit i tisíce korun ročně, aniž byste šli s kvalitou dolů.

1. Sjednejte si havarijní pojištění společně s povinným ručením

Pro pojišťovny je vždy výhodnější klient, který má u ní uzavřeno více produktů. Proto potencionálním zákazníkům nabízí zajímavé slevy, pokud si k povinnému ručení zároveň sjednají i havarijní pojištění.

2. Uzavřete pojištění online

Online si můžete nejen porovnat aktuální nabídky, ale vybraný produkt si můžete okamžitě uzavřít. Pojištění je platné od okamžiku uhrazení pojistného. Uzavření pojištění online je výhodné i pro pojišťovny a jako motivaci motoristům nabízí až 25% slevy.

3. Vybírejte reálná rizika

Havarijní pojištění má různé varianty. Nejdražší je all-risk, varianta kryjící všechna hrozící rizika. Vy si ale můžete zvolit i variantu obsahující vybraná rizika. Například máte-li vůz zaparkovaný v zabezpečené garáži, nemusíte se obávat vandalismu ani krádeže.

4. Zvolte adekvátní spoluúčast

Vliv na výši pojistného má také spoluúčast. Čím větší spoluúčast, tím méně za pojištění zaplatíte. Ale pozor! Spoluúčast se platí při každé události zvlášť. Většina motoristů volí spoluúčast ve výši 5 % nebo 10 % (min. 5 000 Kč nebo 10 000 Kč).

5. Získejte výhody

Dále pojišťovny nabízí slevy za lepší zabezpečení vozidla a instalaci vyhledávacího systému. Výše slevy jsou odstupňovány podle úrovně zabezpečení. Až 75% slevu můžete získat za kombinaci zabezpečení s vyhledávacím systémem.

6. Pravidelně aktualizujte pojistnou smlouvu

Hodně řidičů si uzavře pojištění a tím to pro něj skončí. Řadu let platí zbytečně vysoké pojistné. Odborníci doporučují aktualizovat pojistnou smlouvu každé dva rok, u starších vozidel klidně každý rok. Pojistná částka u aut klesá rychle, a tím pádem zlevňuje i pojištění. A pokud by se pojistitel na váš požadavek netvářil, nebojte se oslovit konkurenci.

7. Jezděte bezpečně

Zapomínat byste neměli ani na starý dobrý bonus za bezeškodní průběh. Stačí jezdit bezpečně, dodržovat předpisy a jízdu vždy přizpůsobit aktuálním podmínkám. Jízdou bez nehod můžete získat až 60% slevu na pojistném.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 5
Sdílet na Facebooku

Články související s těmito výrazy:

Havarijní pojištění, Nehody, tipy

Archiv