Povinné ručení Audi

Povinné ručení Audi

Audi a jeho historie

Společnost Audi patří k nejstarším výrobcům automobilů vůbec. Byla založena již v roce 1909 Augustem Horchem pod názvem Audi, což je vlastně latinský překlad slova Horch. Se značkou Audi se poprvé Horch proslavil na závodě Alpská jízda, kterého se účastnil poprvé a ihned zvítězil.

Spočítat
ceny

V roce 1932 byly propojeny čtyři automobilky Audi, Horch, DKW a Wanderer, což byl základ pro vznik současného loga - čtyř kruhů, které představují spojení těchto čtyř společností. Novým názvem bylo Auto union AG. Od roku 1966 je používán opět název Audi.

K Audi byla roku 1969 připojena ještě pátá společnost NSU, která se specializovala na výrobu motocyklu. Hlavním přínosem však byla výroba tzv. Wankelova motoru. Ten však nebyl příliš používán pro častou poruchovost. K větším využití dochází až po jeho zdokonalení díky modernější technice.

Audi se proslavila řadou novinek. V roce 1980 se Audi předvedla s novým sportovním vozem Audi Quattro, který využíval stálého pohonu všech kol, což bylo do té doby používáno pouze u nákladních vozidel. V roce 1994 opět Audi přichází s použitím celohliníkové konstrukce u nového vozu Audi A8.

Jak vybrat povinné ručení pro Audi

Jste-li vlastníkem vozidla Audi, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Audi.

Nejčastější modely Audi, které se nechávají pojistit

Audi A6 Audi Q8 Audi A3
Audi R8 Audi A4 Audi A7
Audi A5 Audi Q7 Audi A8
Audi RS6 Audi S3 Audi Q5
Audi RS7 Audi Q2 Audi Q3
Audi A1 Audi RS3 Audi A2


Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 14

Mluví se o nás