epojisteni logo

Audi A3

Německé automobilky jsou vyhlášené vysokou kvalitou a precizním zpracováním. To platí také pro Audi, automobilku která se proslavila celou řadou inovativních řešení. Proto také její slogan zní “Náskok díky technice”. Současná Audi je součástí velkého koncernu Volkswagen Group, do kterého patří také česká škodovka, španělský Seat či výrobci luxusních a sportovních vozů Porsche a Lamborghini.

Audi A3 - více než rodinný vůz

Audi A3 patří do kategorie nižší střední třídy jako česká Škoda Octavia či oblíbený německý Volkswagen Golf ze stejného koncernu. První generace byla na automobilový trh uvedena už v roce 1996. V nabídce je třídveřový a pětidveřový hatchback, který se prodává pod označením Audi A3 Sportback. Aktuálně se prodává už třetí generace tohoto povedeného rodinného vozidla.

Audi A3 je velmi komfortní vůz s elegantním designem a až nečekaně prostorným interiérem. Jako každé Audi je nabité nejnovějšími technologiemi, nejedná se však o sportovní vůz, který poskytuje velký požitek z jízdy. Je to prostě spolehlivé, dobře vybavené a pohodlné auto s nízkou spotřebou, které ocení především rodiny s dětmi.

Audi A3 - od první generace do současnosti

První generace Audi A3 se vyráběla od roku 1996 do roku 2003 jako první auto od Audi v kategorii menších aut. Druhá generace vydržela dalších deset let, přičemž nadčasový design navrhl italský automobilový designér Walter de Silva. Novinkou byl sportovní model Audi A3 S3. Třetí generace nastupuje v roce 2012 a je postavená na nové platformě MLB. Prodává se stále třídveřový a pětidveřový hatchback a navrch sedan.

Nová Audi A3 se nabízí v pěti výbavových stupních - A3, A3 Design, A3 Sport, RS 3 a S3. Nejvyšší je varianta RS 3 s nejvýkonnějším motorem. Co se týče motorové nabídky, na výběr jsou tři naftové motory a osm benzínových motorů. Převodovka může být manuální a automatická.

Benzínové motory jsou: 30 TFSI/85 kW, 30 TFSI/85 kW S tronic, 35 TFSI CoD/110 kW, 35 TFSI CoD/110 kW S tronic, 40 TFSI/140 kW S tronic, 40 TFSI/140 kW quattro S tronic, S TFSI/221 kW quattro S tronic a RS3 TFSI/294 kW quattro S tronic. Naftové motory jsou: 30 TDI/85 kW, 30 TDI/85 kW S tronic a 35 TDI/110 kW S tronic.

Pojištění vozidel pro Audi A3

Pro bezpečnou jízdu nezapomínejte také na kvalitní pojištění. Zákonem dané je povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla. Dobrovolné je havarijní pojištění, které se vztahuje na škody způsobené při dopravní nehodě, střetu se zvěří, živelnou událostí, vandaly, krádeži apod.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.