epojisteni logo

Audi A4

Německá automobilka Audi vznikla spojením čtyř samostatných podniků - Horch, Audi Werk, DKW a Wanderer v roce 1932. Název Audi pak vznikl latinským překladem příjmení zakladatele Horcha, přičemž každý kruh v logu symbolizuje jednu z původních čtyř společností. Audi se hodně angažuje v technologickém vývoji, mimo jiné je autorem pohonu 4x4.

Audi A4 - bestseller mezi modely Audi

Model Audi A4 lze považovat za jakési dokonalé manažerské auto, které klade důraz především na komfort a moderní technologie. Vyrábí se již od roku 1994, kdy nahradila předchozí model Audi 80, a aktuálně se nabízí již pátá generace tohoto kultovního modelu. První Audi A4 byly postaveny na platformě koncernu Volkswagen, později se přešlo na platformu MQB vyvinutou také koncernem VW Group.

V nabídce Audi A4 jsou dvě karosářské varianty - sedan a kombi. V rámci druhé a třetí generace se objevilo výkonné kupé, které si zasloužilo vlastní řadu Audi A5. Současná verze se od původní opravdu hodně liší. Pochvalu si zaslouží vylepšené jízdní vlastnosti, měkčí podvozek a dostatečně výkonný motor, díky kterému si majitel za volantem užije spoustu zábavy.

Audi A4 - skvostný interiér

Největší pozornost si však zaslouží interiér Audi A4, který je jedním slovem prostě skvostný. Kabina nabízí nejen dostatek prostoru pro celou posádku, ale především naprostý kombort nemluvě o luxusním zpracování a technologické výbavě. Sedačky jsou maximálně pohodlné, ovládání intuitivní a vše má své místo. Audi A4 se nabízí ve čtyř výbavových stupních - A4, A4 Design, A4 Sport a S4. Nejdráže vychází luxusní výbava v podobě verze S4 s nejvýkonnějším motorem.

Co se týče motorizace, na výběr je šest naftových a sedm benzínových motorů. Benzínové motory jsou: 35 TFSI/110 kW, 35 TFSI/110 kW S tronic, 40 TFSI/140 kW, 40 TFSI/140 kW S tronic, 45 TFSI/180 kW S tronic, 45 TFSI/180 kW quattro S tronic a 3.0 TFSI/260 kW quattro S tronic. Naftové motory jsou: 35 TDI/110 kW S tronic, 40 TDI/140 kW, 40 TDI/140 kW S tronic, 40 TDI/140 kW quattro S tronic, 45 TDI/170 kW quattro tiptronic a 50 TDI/210 kW quattro S tronic.

Pojištění vozidel pro Audi A4

S provozem motorových vozidel souvisí také pojištění. Pro všechny vlastníky motorových vozidel je ze zákona povinné pojištění odpovědnosti, které mohou provozem vozidla způsobit. Toto pojištění je známé pod lidovým označením povinné ručení. K jeho poskytování pojišťovny potřebují licenci. Následuje havarijní pojištění, které je dobrovolné a vztahuje se na škody způsobené na vlastním vozidle v důsledku zaviněné havárie, živelné události, vandalismu či neúmyslného poškození, střetu se zvěří, krádeže apod.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.