epojisteni logo

Audi R8

Německá automobilka Audi se zaměřuje na výrobu luxusních, sportovních a velmi progresivních vozidel. Sídlí v bavorském Ingolstadtu a je součástí skupiny Audi AG, do které patří Ducati a Lamborghini. Společně jsou členy koncernu Volkswagen Group. Audi se hodně činí ve vývoji nových technologií. Jedním z jejích nápadů patří i pohon quattro z roku 1980.

Audi R8 - sportovní kupé pro radost z jízdy

Sportovní model Audi R8 je šarmantní dvoumístné kupé, které se vyrábí od roku 2006 a v prodeji je již druhá generace. Jedná se o velmi osobitý vůz, který si na rozdíl od ostatních podobných kupéček (např. Porsche nebo MacLaren) ponechává jako pohon výkonný luxusně znějící desetiválec. Změnami tak v průběhu let prochází design vozu, vizuální změny zvenku i uvnitř a drobné technické úpravy.

V nabídce je dvoudveřové kupé a dvoudveřový roadster. Audi R8 bylo prvním modelem německé automobilky, které má motor uložený uprostřed vozidla. I přesto, že se jedná o sportovní vůz, je velmi pohodlný a vhodný pro každodenní ježdění. Interiér nabízí komfort v podobě kožených sportovních sedaček. Na to, jak Audi R8 nízké, nabízí v interiéru dostatek místa i pro vysoké lidi.

Audi R8 - dva stupně výbavy a dva benzínové motory

Druhá generace nastoupila v roce 2016 a změn se dočkal zejména design. Přední část má ostřejší hrany a dominuje ji nízká šestiúhelníková maska chladiče po boku s úzkými diodovými světlomety. Faceliftu se nová Audi R8 dočkala v roce 2019 a výsledkem je ještě agresivnější design než doposud. Následuje vylepšené řízení a inovovaný interiér. V nabídce je nově i verze bez střechy.

Moderní Audi R8 se prodává ve dvou výbavových stupních - Coupe V10 a Coupe V10 Plus. Druhá výbava nabízí ještě o něco lépe propracovanou výbavu. Co se týče motorizace, na výběr jsou dva benzínové motory - V10 5.2 FSI quattro S tronic o objemu 5204 ccm a výkonu 419 kW (561 koní) a V10 5.2 FSI quattro performance S tronic o objemu 5204 ccm a vyšším výkonu 465 kW (611 koní). Pohon je tedy 4x4 a převodovka pouze v automatickém provedení.

Pojištění vozidel pro Audi R8

Luxusní vůz Audi R8 si zaslouží stejně kvalitní pojištění. Základem dobrého pojištění je nejlepší povinné ručení na trhu. Následuje havarijní pojištění, které vás ochrání před škodami způsobenými vlastní chybou nebo chybou či úmyslem neznámého viníka. Havarijní pojištění se rovněž vztahuje na živelné události a další škody, které nemají “lidského”viníka, z něhož by šlo vymáhat náhradu. Za úvahu stojí doplňková připojištění, která zvyšují pojistnou ochranu a rozšiřují rozsah pojištění vozidel. Chybět by nemělo zejména pojištění skel, vyplatí se mít sjednané i pojištění úrazu pro celou posádku nebo pojištění zavazadel.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.