epojisteni logo

Audi Q7

Německa automobilka Audi je známá jako výrobce luxusních aut s vytříbeným designem a špičkovými technologiemi. Audi se také odjakživa hodně angažuje ve vývoji různých technologických novinek. Z “dílny” Audi pochází pohon 4x4, motory TFSI a TDI. Proto Audi právem užívá slogan “Být před technologií”.

Audi Q7 - luxusní SUV pro náročné

Model Audi Q7 automobilka představila na podzim v roce 2005 na frankfurtském autosalonu a jedná se o sedmimístné luxusní SUV. Audi Q7 je první SUV této automobilky a mimo jiné se vyrábí v továrně Volkswagen v Bratislavě. Až do roku 2015 se prodávala první generace, která v roce 2010 prošla faceliftem. Aktuálně se prodává druhá generace, která byla na trh uvedena v roce 2015 v rámci významné automobilové akce North American International Auto Show v Detroitu.


Audi Q7 lze popsat jako luxusní sportovně-užitkový vůz a je to vlastně takový průkopník kategorie SUV. Díky skvělému komfortu, preciznímu zpracování, povedenému designu a vynikajícím jízdním vlastnostem je Audi Q7 jedním z nejoblíbenějších SUV vyšší střední třídy. Vůz může mít pět až sedm míst s tím, že v druhém případě dojde ke zmenšení zavazadlového prostoru. Za pozornost stojí i možnost mít vzduchový podvozek na místo klasického, u kterého je možné regulovat výšku.

Audi Q7 - dva výbavové stupně a tři motory

Všeobecně platí, čím dražší vůz, tím méně stupňů výbavy. Audi Q7 dává na výběr pouze dva a to Q7 a e-tron. Dražší a propracovanější výbavu nabízí stupeň e-tron s výkonným hybridním motorem. Co se týče nabídky motorů, na výběr jsou dva naftové a jeden hybridní motor. U Audi Q7 je převodovka pouze automatická a samozřejmostí je i pohon na všechna čtyři kola 4x4.


Naftové motory jsou: 45 TDI quattro tiptronic o objemu 2967 ccm a výkonem 170 kW (227 koní), 50 TDI quattro o stejném objemu, ale větším výkonu 210 kW (281 koní). Nejvýkonnější je hybridní motor 3.0 TDI e-tron quattro o objemu 2967 ccm a výkonu 275 kW (368 koní). Audi Q7 se na stovku dostane za 6.2 sekundy a může jet maximální rychlostí až 250 km/h.

Pojištění vozidel pro Audi Q7

Luxusní vůz, jakým Audi Q7 bezesporu je, si zaslouží vysoce kvalitní pojištění. Základem je odpovědnostní pojištění známe jako povinné ručení (POV), které chrání vlastníka před finančními důsledky zaviněných škod. Následuje dobrovolné havarijní pojištění (HAV), které zahrnuje rizika havárie, živelných škod, krádeže a vandalismu. Součástí obou pojištění jsou asistenční služby. Rozsah pojištění rozšiřují další doplňková připojištění.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.