epojisteni logo

Audi A6

Německá automobilka Audi se proslavila především jako velký inovátor v oblasti vývoje technologií pro motorová vozidla. Není divu, že její slogan zní “Náskok díky technice” (něm. Vorsprung durch Technik). Mezi vynálezy Audi patří zejména pohon všech kol quattro, motory TDI a TSF či hliníková konstrukce karoserie ASF.

Audi A6 - excelentní vůz nabitý technologiemi

Model Audi A6 náleží do vyšší střední třídy a první generace přišla na svět už v roce 1994. V podstatě se jedná o vylepšený model Audi 100, který byla na A6 přejmenován kvůli novému systému značení. Design zůstal téměř shodný až na drobné detaily jako přední a zadní světla či nový dieselový motor 2.5 TDI, který je v dějinách automobilového průmyslu považován za jeden z nejpovedenějších, co se týče hospodárnosti, spolehlivosti a jednoduchosti.

Audi A6 je velmi excelentní a komfortní vůz se spoustou technologických vymožeností. Většina jich je ale za příplatek, Audi rozhodně nepatří mezi levná auta. V nabídce Audi A6 jsou od první generace karosářské verze sedan (Limuzína) a kombi (Avant) a od druhé generace je k mání také terénní varianta Allroad. V současné době se vyrábí už čtvrtá generace, která byla uvedena na trh v roce 2011.

Audi A6 - od první po čtvrtou generaci

První generace se vyráběla do roku 1994 do roku 1997, již po třech letech ji tedy vystřídala generace druhá, které měla hodně odlišný design i nabídku motorů. V roce 2000 Audi A6 prošla faceliftem, který přinesl opět nové motorizace. Největší novinkou však byla bezestupňová převodovka Multitronic s plynulou změnou převodového poměru. V druhé generaci se objevuje první terénní vůz Audi A6 Quattro, který se vyráběl do roku 2006.

Třetí generace přichází v roce 2004. I ta přišla s technologickou novinkou v podobě systému Multi Media Interface (MMI), kterým bylo možné ovládat klimatizaci, rádio, navigaci i CD přehrávač. Poslední čtvrtá generace byla představena v roce 2011 a ta se vyrábí dosud. Samozřejmě proběhl facelift a to v roce 2014. Nová Audi A6 má nový design kol, nové nárazníky a jednotnější masku chladiče.

Pojištění vozidel pro Audi A6

Komplexní pojištění pro luxusní Audi A6 rozhodně nebude levnou záležitostí. Vedle zákonného povinného ručení by rozhodně nemělo chybět ani dobrovolné havarijní pojištění a nejlépe i další doporučená připojištění (zejména pak připojištění skel). Kvalitní pojištění vám zaručí, že veškeré škody na vašem i cizím majetku a opravy na vašem vozidle uhradí pojišťovna. U drahých aut hrozí také riziko krádeže, které kryje pouze havarijní pojištění.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.