epojisteni logo

Audi Q8

Audi je populární německá automobilka, která proslula nejen jako výrobce luxusních aut, ale také jako velký inovátor v oblasti vývoje nových technologií pro automobilový průmysl (např. pohon 4x4, Audi Space Frame, TDI a TFSI). Vznikla v roce 1913 a dnes je součástí celosvětového koncernu Volkswagen Group.

Audi Q8 - největší SUV na trhu

Model Audi Q8 je současná vlajková loď a druhé největší SUV hned po předchozím modelu Audi Q7, od kterého je odvozena. Oproti Q7 je model Q8 sice kratší a nižší, ale zato mnohem širší. Je to moderní a luxusní SUV kupé, které bylo na trh uvedeno nedávno a to v polovině roku 2018. Jedná se tedy o první generaci Audi Q8, která se vyrábí v koncernové továrně v Bratislavě na Slovensku.

Audi Q8 není pouze největší SUV v rámci nabídky automobilky Audi, je to dokonce jedno z největších SUV na celosvětovém trhu. Zvnějšku zaujme impozantním designem, velkým kufrem a možností rozšířit interiér z pěti na sedm pasažérů. Samozřejmostí je nejen luxusní design, prostorný a pohodlný interiér, ale také nejnovější technologie, kterými je vůz doslova nabitý.

Audi Q8 - praktická, pohodlná a prostorná

Jako vlajková loď Audi Q8 poskytuje zážitek z jízdy pro řidiče a komfortní jízdu pro zbytek posádky. Může za to dobrá výbava a silné motory. Audi Q8 je nabízena pouze v jednom velmi propracovaném stupni výbavy od ceny 1,8 milionů korun. Velké plus si zaslouží zejména pohodlné sedačky se širokým nastavením a spousta místa vpředu i na zadních sedačkách. Velkorysý je také zavazadlový prostor o objemu 605 litrů.

Nabídka motorů je bohatší a činí jeden benzínový a dva naftové motory. Benzínový motor je 55 TFSI quattro Tiptronic o objemu 2995 ccm a výkonu 250 kW. Naftové motory jsou: 45 TDI Tiptronic o objemu 2967 ccm a výkonu 170 kW a 50 TDI quattro o stejném objemu, ale vyšším výkonu 210 kW. Převodovka je automatická a pohon vždy 4x4.

Pojištění vozidel pro Audi Q8

Luxusní SUV Audi Q8 si zaslouží luxusní pojištění, které jej i vaše finance ochrání před všemi možnými riziky (dopravní nehoda, krádež, vandalismus, živelné události, střet se zvěří atd.). Ze zákona povinné je odpovědnostní pojištění známé jako povinné ručení. Následuje havarijní pojištění a spousta doplňkových připojištění, které váš vůz ochrání doslova od “hlavy až k patě”. Při výběru nejlepšího pojištění se vyplatí porovnat si více konkurenčních nabídek. Porovnání pojištění vozidel probíhá online a zabere jen pár minut volného času.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.