epojisteni logo

Audi A8

Audi je německá automobilka založená v roce 1899. Firmu založil August Hroch a od začátku se zaměřuje na výrobu luxusních vozidel s výkonnými motory. Dnešní Audi sídlí v bavorském Ingolstadtu a je součástí koncernu Volkswagen Group. Audi je průkopníkem mnoha technických novinek zejména pak pohonu na všechna čtyři kola.

Audi A8 - fajnové luxusní auto

Model A8 představuje neskutečně úžasnou luxusní limuzínu se špičkovou výbavou. Vyrábí se již od roku 1994 a jeho sportovnější verzi představuje Audi S8. Od té doby se na trhu vystřídaly již čtyři generace Audi A8 a poslední čtvrtá generace Audi A8 je v prodeji od roku 2017. V prodeji je od začátku vedle klasické limuzíny rovněž její prodloužená verze Audi A8 L.

Limuzína Audi A8 nabízí nejen luxusní design, ale také prostorný, komfortní a vytříbený interiér, ve kterém se každý bude cítit jako doma v obýváku. Karoserie je vyrobena ze speciálního hliníku, který snižuje hmotnost, zvyšuje tuhost a zajišťuje tak vysokou bezpečnost. Audi A8 je vybavená nejvyššími technologiemi, špičkovým motorem a všemi dalšími vymoženostmi, které se jen do luxusního auta mohou vejít.

Audi A8 - jeden stupeň výbavy a jeden naftový motor

U luxusní nabídky nečekejte velký výběr. Na prodej je pouze to nejlepší, co může luxusní limuzína Audi A8 nabídnout. Cca za 2,5 milionu korun můžete mít Audi A8 ve standardní a tedy i nejvyšší výbavě. Převodovka je pouze automatická, samozřejmostí je i pohon na všechna čtyři kola.

Co se týká nabídky motorů, Audi A8 se dodává pouze s jedním naftovým motorem. Jedná se o motor 50 TDI quattro o objemu 2967 ccm a výkonu 210 kW (281 koní). Audi se na stovku dostane za 5,9 sekund a může jet rychlostí až 250 km/h. Velmi příjemná je u tohoto luxusní auta kombinovaná spotřeba pohonných hmot, která činí 5,7 litru na 100 km.

Pojištění vozidel pro Audi A8

Luxusní a špičkově vybavený vůz Audi A8 vyžaduje stejně kvalitní pojištění, které majitele ochrání před finančními důsledky nejrůznějších škod. Komplexní pojištění přitom zahrnuje nejen povinné ručení, ale také havarijní pojištění a v ideálním případě i vybraná doplňková pojištění.

Povinné ručení je přitom zákonné pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla. Havarijní pojištění kryje škody na vlastním vozidle a doplňková pojištění se týkají konkrétních škody (např. rozbité čelní sklo, zavazadla, úraz při nehodě). Vyplatí se mít také sjednané rozšířené asistenční služby pro případ nehody či poruchy daleko od domova.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.