epojisteni logo

Audi A5

Audi je německá automobilka, která je součástí koncernu Volkwagen Group. Zaměřuje se na výrobu luxusních automobilů v pověstné německé kvalitě a je lídrem v oblasti vývoje techniky. Právě díky Audi si můžeme užívat pohonu na všechna čtyři kola (viz. logo automobilky) a z její dílny pochází hliníková konstrukce karoserie ASF či motory TFSI a TDI.

Audi A5 - luxus na prvním místě

Model Audi A5 je vyráběn od roku 2007 a od té doby až dodnes se na trhu vystřídaly dvě generace. Druhá generace nastoupila v roce 2016. Design navrhli designéři Walter De Silva, Satoshi Wada, Achim Badstaubener a Markus Gleitz. Vzhledově velmi podařená Audi A5 se prodává ve třech karosářských variantách - coupé, kabriolet a sportback, což je pětidveřový automobil se splývavou zádí. Audi A5 je postavené na platformě koncernu VW MLB.


Audi A5 Sportback je líbivé a stylové pětidveřové kupéčko s krásným interiérem, do kterého se pohodlně vejdou čtyři cestující. Samozřejmostí je komfort pro všechny členy posádky a perfektní jízdní vlastnosti, které se vychutná zejména řidič. Sportback má sice sportovnější vzhled, díky komfortu jej však užije i rodina. Varianta Audi A5 Coupé je zase ideální reprezentativní vůz, který se hodí i na delší cesty.

Audi A5 - pět výbavových stupňů a deset motorů

Současná druhá generace Audi A5 má na výběr pět různých výbav. Nejlevněji vychází výbava A5, následují A5 Design, A5 Sport, S5 a nejlepší výbavu nabízí stupeň RS5 Coupé. Na výběr je manuální i automatická převodovka, pohon na přední nápravu i všechna čtyři kola, která u aut Audi nikdy nechybí.


Co se týče motorů, v nabídce je pět benzínových motorů a pět naftových motorů. Benzínové motory jsou: 40 TFSI o objemu 1984 ccm a výkonu 140 kW, 40 TFSI S tronic o stejném objemu i výkonu, 40 TSI S tronic o vyšším výkonu 180 kW, 40 TFSI quattro S tronic s výkonem 180 kW a pohonem 4x4. Naftové motory jsou: 40 TDI S tronic o objemu 1968 ccm a výkonu 140 kW, 40 TDI quattro S tronic o stejném objemu a výkonu, ale s pohonem 4x4, 45 TDI quattro tiptronic s výkonem 170 kW a pohonem 4x4, 50 TDI quattro tiptronic o objemu 2967 a výkonu 210 kW a pohonem 4x4 a 3.0 TDI quattro tiptronic o stejném objemu ale vyšším výkonu 255 kW a pohonem 4x4.

Pojištění vozidel pro Audi A5

Komplexní pojištění pro Audi 5 zahrnuje vedle zákonného odpovědnostního pojištění (povinné ručení, POV), tak dobrovolné havarijní pojištění (HAV) a vybraná doplňková připojištění (např. pojištění skel, pojištění úrazu). Součástí POV i HAV jsou asistenční služby poskytující pomoc při nehodě nebo poruše vozidla.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.