Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  
Klientské sekce (moje smlouvy a kalkulace)
840 888 444
Zavolejte nám
info@epojisteni.cz

Povinné ručení pro obytný přívěs

Povinné ručení pro obytný přívěs

2015-03-10

Již od roku 1935 platí pro české motoristy zákonná povinnost mít sjednané pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla. Toto pojištění je upraveno zákonem č. 168/1999 Sb. a my jej známe spíše pod názvem povinné ručení. Povinné ručení musí mít ze zákona uzavřen každý vlastník motorového vozidla, které je registrované na příslušném úřadě, a tudíž má přidělené registrační značky i technický průkaz. Bez platného pojištění není možné vozidla ani registrovat.

Povinné ručení na přípojné vozidlo

Z povinného ručení jsou hrazené pouze škody, které vznikly na zdraví, životě či majetku dalších osob v důsledku provozu vozidla pojištěného. Povinné ručení nekryje škody, které při pojistné události vznikly na vozidle pojištěného. K tomuto účelu slouží havarijní pojištění, které je dobrovolné a záleží pouze na vlastníkovi, zda si jej sjedná či nikoliv. Havarijní pojištění se také vztahuje na škody, ke kterým došlo v důsledku živelných událostí, krádeže či vandalismu. Některé pojišťovny nyní nabízí pojištění odcizení a živlů formou doplňkového připojištění k povinnému ručení.

Povinné ručení je nařízeno zákonem, a pokud majitel své vozidlo provozuje nepojištěné, zákon porušuje. V případném správním řízení bude povinen zaplatit finanční pokutu ve výši od 5 000 do 40 000 korun a jeho vozidlo může být nevratně vyřazeno z registru. Garanční příspěvek byl s platností od 15. ledna 2015 zrušen.

Obytné přívěsy patří mezi tzv. přípojná vozidla a pro mnoho lidí jsou nepostradatelnými pomocníky při cestování. Jedná se v podstatě o mobilní ubytovací zařízení, které jsou vybavené postelemi, kuchyňkou a toaletou. Obytné přívěsy nejsou vybavené samostatným pohonem, a proto musí být vždy připojeny za další motorové vozidlem.

Jelikož mají však přidělené registrační značky a technický průkaz, musí být i obytné přívěsy řádně pojištěné. Povinné ručení se může také v případě obytných přívěsů značně lišit a je tedy více než vhodné si mezi sebou porovnat více konkurenčních nabídek. Naše kalkulačka povinného ručení za Vás porovnání provede online a během pár minut. Nejlevnější povinné ručení si poté snadno objednáte a my Vám veškeré dokumenty zašleme až domů.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Mluví se o nás