epojisteni logo

Povinné ručení pro autobus

  • Online srovnání pojišťoven

  • Jednoduše a rychle do 2 minut

  • Zelená karta ihned na váš e-mail

  • Úspora až 50 %

Pojištění vozu

Povinné ručení pro autobus

Pro motorová vozidla existují dva základní typy pojištění - povinné ručení a havarijní pojištění. Povinné ručení je ze zákona povinné, zatímco havarijní pojištění je dobrovolné. Povinné ručení neboli správné pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla je dané zákonem č. 168/1999 Sb. a za porušení tohoto zákona hrozí majiteli nepojištěného vozidla pokuta ve výši do 40 tisíc korun. Navíc je vlastník povinen zaplatit tzv. sankční příspěvek od 20 do 300 korun do garančního fondu České kanceláře pojistitelů a to za každý den.

Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.Povinné ručení smí nabízet pouze ty pojišťovny, které vlastní příslušnou licenci. Nabídky pojištění musí splňovat zákonem dané limity ve výši 35 milionů na zdraví a 35 milionů na majetkové škody. Ostatní parametry včetně ceny pojištění se mohou méně či více lišit. Majitelé si tedy mohou povinné ručení vybrat dle svých požadavků a s tím vám pomůže naše srovnání pojištění vozidel.

Povinné ručení musí mít sjednané všechna motorová vozidla, která mají registrační značky, technický průkaz a jsou provozovaná na veřejných komunikacích. Tato povinnost platí pro osobní a nákladní automobily, motocykly, traktory, autobusy, přípojná vozidla, pracovní stroje, sanity, obytné automobily a tahače.

Povinné ručení pro autobusy

V případě autobusů je povinné ručení vzhledem k počtu přepravovaných osob velmi důležité. Při jeho provozování hrozí nejen škody na majetku, ale zejména na zdraví a životech přepravovaných osob. Povinné ručení pro autobusy by mělo mít vyšší limity a tomu odpovídá i vysoká cena pojištění.

Ceny povinného ručení pro autobusy:

  • autobusy do 5 tun - cena od 15 tisíc korun
  • autobusy nad 5 tun - cena od 25 tisíc korunePojisteni.cz je největším a nejvýznamnějším poskytovatelem povinného ručení v ČR. Najdete zde a porovnáte si nabídky na povinné ručení od všech českých pojišťoven. S námi získáte nejlevnější povinné ručení pro svůj autobus snadno a rychle.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo