epojisteni logo

Cestovní pojištění na Zakynthos

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

  • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

modrý a oranžový kufr

Cestovní pojištění na Zakynthos

pojištění Zakynthos


Jedním z nejhezčích řeckých ostrovů  je ostrov Zakynthos, který je rovněž třetím největším ostrovem v Jónském moři. Zakynthos je na rozdíl od zbytku Řecka věčně zeleným a rozkvetlým ostrovem  a místní obyvatelé jsou vyhlášení pěstováním voňavých bylin a eukalyptu. Proto bývá Zakynthos označován za “ostrov vůní”.


Zakynthos je převážně hornatý a lesnatý, ale nachází se zde také nížiny a úrodné vinice, olivovníky a citrusové háje. Teploty jsou zde velmi příznivé a v létě se pohybují kolem 35 stupňů Celsia. Písčité i oblázkové pláže  jsou velmi rozmanité a často je tvoří jeskyně, útesy i ostrůvky v okolí pobřeží. Hlavní atrakcí ostrova jsou mořské želvy Caretta Caretta,  které dorůstají velikosti až 1 metru a váží neuvěřitelných 80 až 150 kilogramů. V období líhnutí jsou podmínky koupání omezené.


Na Zakynthosu se nachází řada populárních letovisek. Velmi oblíbené je Laganas, Alykes a Tsililvi, které se vyznačují rušným denním i nočním životem. Máte-li rádi spíše poklidnější atmosféru, pak jsou ideální romantické vesničky Amoudi, Vassilikos či Tragaki.

Cestovní pojištění na Zakynthos

Plánujete již nyní letní dovolenou a vaší volbou je řecký ostrov Zakynthos? Pak se zajisté máte na co těšit. Až se budete balit, nezapomeňte také na cestovní pojištění, které vám poskytne pocit větší jistoty a finančního zabezpečení pro nejrůznější případy. Není třeba se hned obávat úrazů a nemocí, ale i pouhé ošetření bolavého zubu vám cestovní pojištění zpříjemní pokrytím nákladů. Lékařská péče v zahraničí je často velmi drahá.


Nejlevnější cestovní pojištění na Zakythos vás vyjde pouze na pár korun denně. V případě potřeby za vás pojišťovna uhradí všechnu lékařskou péči  a nutné náklady s ní související. Pojištění se tedy vztahuje i na léky, hospitalizaci, převozy či repatriace. A pro větší a širší pojistnou ochranu si můžete sjednat řadu doplňkových připojištění  (např. připojištění úrazu, storna zájezdu či cestovních zavazadel).

Cestovní pojištění na hory

Jelikož je Zakythos hornatý ostrov, nabízí bohaté možnosti horské turistiky.  Pro tyto účely je dobré sjednat si cestovní pojištění na hory. Na ostrově si můžete vyzkoušet také vodní sporty, neuškodí si proto některé rizikové sporty připojistit , například windsurfing.

Přírodní krásy a zajímavosti

Zakynthos je známý a výjimečný především díky výskytu ohrožených mořských želv. V období, kdy tu v zátoce Laganas kladou vajíčka, jsou omezené možnosti koupání i vstupy na některé pláže. Potápění si užijete ve vesničce Keri s jeskyněmi a majákem.  Taky tu najdete jednu z největších vlajek Evropy zapsanou v Guinessově knize rekordů.


cestovní pojištění


Turisty nejvíce lákají Modré jeskyně, které jsou označovány za nejfotografovanější místo na ostrově. Jeskyně tvoří masivní klenby skal a díky hře barev a rozložení světla jsou tyrkysové. Nevýhodou je, že se k nim dostanete jen lodí nebo menším člunem.


Lidovou architekturu  můžete obdivovat ve vesnici Volimes. Ta je známá především pro tradiční řemesla, při prohlídce nezapomeňte ochutnat místní sýr ladotýri. Na Zakythosu vás uchvátí také přírodní koupele Xigia. Ideální místo, pokud vás trápí bolesti kloubů. Teplota pramene je kolem 18 stupňů.


Hlavní město Zakynthos proslavili Benátčané. Navštivte řadu kavárniček, náměstí Dionýse Solomose  nebo vyjděte na zelený vrch Bochali  a pokochejte se nádherným výhledem na město.

Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.