epojisteni logo

Cestovní pojištění do Velké Británie

 • Online srovnání a sjednání

 • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

 • Můžete sjednat i v den odjezdu

 • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

modrý a oranžový kufr

Velká Británie se oficiálně nazývá Spojené království Velké Británie a Severního Irska. Jedná se o ostrovní stát, který je ohraničený Atlantským oceánem, a který přiléhá k severozápadu Evropy. Součástí je Velká Británie a severovýchodní část Irska. Jedná se o zemi s velkým politickým, ekonomickým i kulturním významem.

Důležité informace před cestou

Čeští turisté si vystačí na cestu do Velké Británie s platným cestovním dokladem, protože se jedná o člena Evropské unie. Očkování není povinné žádné, pouze je doporučeno nechat se očkovat proti tetanu a žloutence typu A a B.

pojištění

Přírodní krásy a zajímavosti

Ve Velké Británii se nachází velké množství historických památek i přírodních krás, které stojí za návštěvu. Je velmi těžké vyjmenovat všechny, a proto se pokusím zmínit nejdůležitější místa, která jsou turisty hojně vyhledávaná.


Turistickým magnetem je hlavní město Londýn, kde se nachází Westminsterský a Buckinghamský palác, Tower Bridge a mnoho dalších významných památek. Za návštěvu také stojí druhé největší město Birmingham, “fotbalová” města Manchester a Liverpool či centra vzdělanosti Oxford a Cambridge. Tato místa se nachází v Anglii. Také v dalších částech britského království najdete úžasná místa, jako je Edinburgh, kde se konají různé festivaly, největší skotské město Glasgow, irský Belfast či Cardiff ve Walesu.


Co se týče přírodních krás, nejúžasnější místa najdete na území Skotské vysočiny, kde se nachází například nejvyšší hora Ben Nevis či záhadné jezero Loch Ness. Upomínkou na pobyt Římanů je dosud stojící Hadriánův val. Turisticky atraktivním místem je především Stonehenge, který leží poblíž města Salisbury.

O cestovním pojištění do Velké Británie

Velká Británie je určitě krásným místem pro trávení dovolené. Při přípravě však nezapomeňte také na uzavření cestovního pojištění. S cestovním pojištěním se na své dovolené ve Velké Británii budete cítit bezpečněji a v případě nečekaných událostí se nemusíte obávat starostí a hlavně finančních obtížích s tím spojených.

V základním balíčku Vám cestovní pojištění poskytne finanční zajištění pro případy:

 •  náhlého onemocnění

 •  úrazu

 •  úmrtí

Dojde-li k nešťastné události, pojišťovna uhradí za pojištěného nezbytné náklady na léčbu včetně všech postupů, které s léčbou souvisí a to do výše pojistného limitu, který si pojištěný sjednal. Pojišťovny obvykle nabízí několik variant cestovního pojištění.


Základní balíček je samozřejmě možné rozšířit o další připojištění, kterými jsou nejčastěji:

 • úrazové připojištění
 • připojištění ztráty, poškození či zničení zavazadel
 • připojištění odpovědnosti
 • připojištění storna zájezdu
Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.