epojisteni logo

Cestovní pojištění v těhotenství

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

header-cestovko-ePojištění.cz.

Cestovní pojištění v těhotenstvíCestovní pojištění v těhotenství

tehotne


V době těhotenství by ženy měly být více opatrné, a to platí i pro cesty do zahraničí. Těhotná žena by měla být při výběru cestovního pojištění ještě více opatrnější. Některé pojišťovny totiž těhotné ženy odmítají pojistit, a pokud je pojistí, tak pouze do určitého týdne těhotenství. Je dobré si přesné informace zjistit vždy na pojišťovně. V průběhu těhotenství také doporučujeme se před každou cestou poradit s lékařem.

Pojištění maximálně do 7 měsícePojištění maximálně do 7 měsíce

Cestovní pojištění pro těhotné ženy má jistá omezení související právě s těhotenstvím a jeho riziky. Těhotná žena za pojištění zaplatí stejné peníze jako kdokoliv jiný. Co se však liší je proplácení zdravotních úkonů, které souvisí s těhotenstvím.

Zdravotní úkony, které nesouvisí s těhotenstvím, proplatí pojišťovny normálně. Úkony, které však souvisí přímo s těhotenstvím či porodem však většina pojišťoven proplatí pouze do 6 až 7 měsíce těhotenství.  Důvody pojišťovny uvádí různé.

Výluky z pojištěníVýluky z pojištění

S cestovním pojištěním těhotných žen také souvisí řada výluk, které se u jednotlivých pojišťoven liší. Nezapomeňte si proto předem zjistit potřebné informace. Standardně se pojištění nevztahuje na těhotenské testy a na úkony spojené se sterilizací, potratem či umělým oplodněním.  Neochotně se také pojišťovny staví k ženám s rizikovým těhotenstvím. Pokud je tedy žena v době uzavření pojistky v pracovní neschopnosti kvůli těhotenství, může ji pojišťovna odmítnout pojistit.

Dávejte si pozor i na to, kam cestujete. Ne všechny destinace jsou pro těhotné ženy vhodné, určitě pak necestuje do zemí s nutnými očkováními. Své podmínky si stanovují i letecké společnosti, které se týkají bezpečnosti. Pokud tak překročíte určitý týden těhotenství, budete potřebovat lékařské potvrzení, že můžete letět letadlem.

Cestu do zahraničí konzultujte se svým gynekologemCestu do zahraničí konzultujte se svým gynekologem

Pokud jste těhotná a plánujete cestu do zahraničí, nezapomeňte se poradit se svým gynekologem.  Ten zná váš zdravotní stav nejlépe a dokáže vám patřičně vysvětlit rizika spojená s cestováním v době těhotenství.

Konzultace je nutná zejména tehdy, je-li žena v pokročilém těhotenství. V této době není příliš vhodné podnikat náročné a dlouhé cesty, které by mohli ublížit nejen ženě, ale i dítěti. Zejména ve vzdálenějších zemích může i banální nemoc způsobit závažné komplikace.


Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.