Cestovní pojištění v těhotenství

Cestovní pojištění pro těhotné

Cestovní pojištění v těhotenství

tehotne

V době těhotenství by ženy měly být více opatrné, a to platí i pro cesty do zahraničí. Těhotná žena by měla být při výběru cestovního pojištění ještě více opatrnější. Některé pojišťovny totiž těhotné ženy odmítají pojistit, a pokud je pojistí, tak pouze do určitého týdne těhotenství. Je dobré si přesné informace zjistit vždy na pojišťovně. V průběhu těhotenství také doporučujeme se před každou cestou poradit s lékařem.

Pojištění maximálně do 7 měsíce

Cestovní pojištění pro těhotné ženy má jistá omezení související právě s těhotenstvím a jeho riziky. Těhotná žena za pojištění zaplatí stejné peníze jako kdokoliv jiný. Co se však liší je proplácení zdravotních úkonů, které souvisí s těhotenstvím.

Zdravotní úkony, které nesouvisí s těhotenstvím, proplatí pojišťovny normálně. Úkony, které však souvisí přímo s těhotenstvím či porodem však většina pojišťoven proplatí pouze do 6 až 7 měsíce těhotenství. Důvody pojišťovny uvádí různé.

Výluky z pojištění

S cestovním pojištěním těhotných žen také souvisí řada výluk, které se u jednotlivých pojišťoven liší. Nezapomeňte si proto předem zjistit potřebné informace. Standardně se pojištění nevztahuje na těhotenské testy a na úkony spojené se sterilizací, potratem či umělým oplodněním. Neochotně se také pojišťovny staví k ženám s rizikovým těhotenstvím. Pokud je tedy žena v době uzavření pojistky v pracovní neschopnosti kvůli těhotenství, může ji pojišťovna odmítnout pojistit.

Spočítat
cestovní pojištění

Dávejte si pozor i na to, kam cestujete. Ne všechny destinace jsou pro těhotné ženy vhodné, určitě pak necestuje do zemí s nutnými očkováními. Své podmínky si stanovují i letecké společnosti, které se týkají bezpečnosti. Pokud tak překročíte určitý týden těhotenství, budete potřebovat lékařské potvrzení, že můžete letět letadlem.

Cestu do zahraničí konzultujte se svým gynekologem

Pokud jste těhotná a plánujete cestu do zahraničí, nezapomeňte se poradit se svým gynekologem. Ten zná váš zdravotní stav nejlépe a dokáže vám patřičně vysvětlit rizika spojená s cestováním v době těhotenství.

Konzultace je nutná zejména tehdy, je-li žena v pokročilém těhotenství. V této době není příliš vhodné podnikat náročné a dlouhé cesty, které by mohli ublížit nejen ženě, ale i dítěti. Zejména ve vzdálenějších zemích může i banální nemoc způsobit závažné komplikace.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 28