Cestovní pojištění na Srí Lanku

Cestovní pojištění na Srí Lanka

Cestovní pojištění na Srí Lanku

cestování

Srí Lanka patří k ostrovům, které si turisté oblíbili pro své celoročně příznivé klimatické podmínky a nádhernou exotickou přírodu. Ostrov Srí Lanka se nachází uprostřed Indického oceánu jižně od Indické pevniny. Turistům nabízí odpočinek na krásných plážích, koupání v průzračných vodách Indického oceánu i nepřeberné možnosti pro aktivně strávenou dovolenou.

Zdejší příroda je od té naší velmi odlišná, a proto si ji čeští turisté zamilovali. Obdivovat můžete dlouhé písčité pláže, exotické rostliny, přírodní scenérie i úchvatné památky. Dojmy ještě více podpoří bohatá kulturní a náboženská tradice místních obyvatele, kteří jsou k turistům velmi přátelští.

Hlavním městem Srí Lanky je Šrí Džajavardanapura Kotte. Skutečným centrem ostrova a největším městem je však Colombo, kde se nachází pevnost Galle vybudována během kolonizace ostrova. Za návštěvu také stojí starobylé město Anuradhapura, které vzniklo nejméně čtyři staletí před naším letopočtem.

Cestovní pojištění na Srí Lanku

Lékařská péče a zdravotnictví nemá na Srí Lance příliš velkou úroveň. Lepší nemocnice se nachází pouze v Colombu. Kvalitní péče je drahá a rozhodně ji nedostanete ve státní nemocnici. V případě potřeby je vhodné vyhledat soukromé zdravotnické zařízení. Lékařská péče jako taková je velmi drahá oproti cenám v ČR, a proto je doporučeno mít sjednané komerční cestovní pojištění.

Spočítat
cestovní pojištění

S cestovním pojištěním získáte na svých cestách jistotu, že v případě nouze, budete skutečně dobře ošetření. Navíc veškeré náklady za léčbu uhradí pojišťovna, a to do výše pojistných limitů. Chcete-li mít opravdu dobré pojištění, nezapomeňte si sjednat také doplňková připojištění (např. připojištění úrazu, zavazadel, storna zájezdu, přerušení cesty a další). Součástí cestovního pojištění jsou vždy asistenční služby, které jsou vám dostupné po celou dobu vaší cesty.

Důležité informace před cestou

V období od 1. 8. 2019 do 31. 1. 2020 běží program na podporu turismu. Vláda Srí Lanky tak zrušila poplatek za víza, ta obdržíte zdarma na 30 dní na letišti po příletu. V případě prodloužení pobytu si o víza ETA můžete zažádat elektronicky, je ale potřeba zaplatit poplatek 35 USD. Pro všechny případy doporučujeme mít kopii letenky a potvrzení o ubytování.

Na severu země se vyskytuje malárie, proto je dobré, pokud se budete pohybovat v této oblasti, mít proti ní očkování. Vezměte si s sebou i repelent a moskytiéru. Kromě toho si vystačíte i očkováním proti žloutence nebo tetanu.

Cestovní pojištění na hory

Cestovní pojištění na Srí Lanku je dobré sjednávat ještě před cestou. Jelikož jsou v zemi i možnosti aktivní dovolené v podobě horských treků, doporučujeme sjednat si cestovní pojištění na hory. Nachází se tu mnoho národních parků s divokými zvířaty, cestovní pojištění proto určitě nepodceňujte.

Sri Lanka

Přírodní krásy a zajímavosti

Srí Lanka má nádherné pláže, které jsou ideální pro odpočinek. Zátoka u pláže Dalawella nemá tak vysoké vlny a pokud budete mít i štěstí, uvidíte tu karety. Podmořský život můžete pozorovat v Mirisse, odtud se můžete vydat i na výlet za velrybami. Surfování si zase užijete například v Arugam Bay, tady ale myslete na připojištění rizikových sportů.

Na procházky a treky v horských oblastech Srí Lanky budete vzpomínat ještě dlouho poté, co se vrátíte domů. Najdete tu čajové plantáže a továrny, které čaj zpracovávají. Za zmínku stojí také Adamova hora, kde prý svou stopu zanechal i Buddha.

Návštěva národního parku vás může vyjít opravdu draho. V ceně je průvodce, vstup i jeep a pohybuje se kolem 80 USD. Za tu cenu to ale stojí, uvidíte nádhernou přírodu i zvířata. Se slony se setkáte i ve sloním sirotčinci, kde se se slony můžete i vykoupat.

Během pobytu na Srí Lance navštivte město Dambulla, kde najdete nejnavštěvovanější místo na ostrově, Sigiriya neboli Lion Rock. Nedaleko pak stojí Zlatý chrám, soustava jeskyní se sochami buddhů. A nakonec si nenechte ujít návštěvu Polonnaruwa, druhého nejstaršího historického města Srí Lanky. Pozor ale na drzé opice.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 12