Cestovní pojištění do Indie

Cestovní pojištění do Indie

Cestovní pojištění do Indie

Jedna z největších zemí na světě a zároveň druhá nejlidnatější země na světě. Indie se nachází v jižní Asii, a pokud je pro ni něco typické, tak především podnebí, které je vlhké a horké. Pojďte obdivovat zajímavou architekturu, kterou tato země nabídne. Indie není jenom Tádž Mahal, ale jsou to i stovky dalších chrámů. Indie nabídne ale i nádhernou přírodu, nebo velmi zajímavé jídlo s mnoha druhy koření.

Indie

Cestovní pojištění do Indie

Vzhledem k lokalitě této země je jasné, že v případě různých zdravotních komplikací vám rozhodně nebude stačit běžná pojistka. Za tímto účelem je třeba uzavřít cestovní pojištění, které tak případné náklady plně uhradí. Stejně tak vám ale může pomoci v mnoha jiných oblastech, jako při proplacení vašich ukradených věcí, při poskytnutí případných peněz, nebo nabídne třeba pojištění odpovědnosti či různé asistence a tlumočení.

Ačkoliv je Indie vzdálenou zemí, pojistku lze získat i levně. Nejlepší variantou je porovnat si jednotlivé nabídky. Uzavřít cestovní pojištění jde i online z pohodlí domova. Spočítejte si, kolik za pojištění do Indie zaplatíte s naší kalkulačkou cestovního pojištění.

Spočítat
cestovní pojištění

Důležité informace před cestou

Před cestou do Indie toho je potřeba vyřídit trochu víc než jen cestovní pojištění. Jako první potřebujete víza. O to si požádáte elektronicky v podobě žádosti o vízum eTV. Cena se liší podle délky cesty i období:

30 dní v dubnu až červnu – 10 USD

30 dní v červenci až březnu – 25 USD

1 rok – 40 USD

5 let – 80 USD

Dále potřebujete platný cestovní pas. Po příletu je pak ještě nutné vyplnit imigrační formulář. K tomu musíte znát adresu hotelu nebo jiného ubytování a čekat můžete i otázky, co se v Indii chystáte dělat.

Cestovní pojištění na hory

Indie není jen zemí, kde můžete obdivovat orientální architekturu, nabízí i plno příležitostí pro horské treky. Pokud se na nějaký chystáte, například v Himalájích, budete potřebovat i cestovní pojištění na hory. To zahrnuje případný zásah horské služby a další asistenční služby. Pro horolezce nebo vysokohorské turisty doporučujeme i připojištění rizikových sportů, kam patří ferraty nebo horolezectví.

Potřebná očkování

Indie je země, kam byste bez některých očkování neměli vůbec cestovat. Dobré je mít očkování proti tetanu, tyfu a žloutence typu A i B. Pokud se budete pohybovat mimo obvyklé turistické trasy, doporučuje se i očkování proti vzteklině a také antimalarika pro oblasti výskytu malárie.

indie2

Přírodní krásy a zajímavosti

Indie je velmi rozmanitá, a to jak svou architekturou, tak přírodou. Každý si tak přijde na své, ať už holdujete horské turistice a horolezectví nebo odpočinku na pláži. Himaláje poskytují skvělé možnosti pro všechny milovníky treků. Horolezci jistě ocení skály v Himáčal Pradéš nebo v Kašmíru. Jižní hory v Indii jsou dostupné i s průvodcem.

Pláže mohou být kamenem úrazu. V Indii jsou často velmi znečištěné a nejsou proto vhodné na koupání. Pokud ale zavítáte do státu Goa, vychutnáte si krásné písečné pláže a čisté moře. Myslete však na to, že místní neradi ukazují své tělo, proto mimo kosmopolitní pláže respektujte jejich kulturu a raději volte oblečení, které zakryje větší část těla.

Městkou turistiku si užijete ve větších městech, kde můžete obdivovat architekturu i kulturu obyvatel. Oblíbená je například Bombaj, která je centrem všeho dění. Každého jistě ohromí všude přítomný indický filmový průmysl a viktoriánská architektura. Na jihu Indie nesmíte vynechat město Kérala, skvělé místo pro ty, kteří milují tropy i zvířata. Najdete tu mimo jiné Tygří rezervaci Perijár. Památky zajeďte obdivovat do Kalkaty, kdysi centra bengálských intelektuálů, kde najdete Viktoriin památník, Kálíghát i Mramorový palác. Na západním břehu Gangy leží centrum náboženského života, město Váránsí. Návštěva není pro každého, ale jistě stojí za to.

A nakonec nesmíme zapomínat ani na hlavní město Dillí, kde najdete ty nejznámější indické památky jako je Raj Ghat – zahrada s pomníkem Mahatma Gandhího, India Gate – symbol Indie nebo Lotosový chrám.

Slavný Tádž Mahal naleznete v Ágře. Jední se o hrobku nejmilovanější manželky císaře Šáhdžahána. Do zahrad vstoupíte branou z červeného pískovce. Do samotného „chrámu“ se pak vstupuje naboso.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 10