epojisteni logo

Cestovní pojištění do Indie

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

  • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

modrý a oranžový kufr

Cestovní pojištění do Indie

Jedna z největších zemí na světě a zároveň druhá nejlidnatější země na světě. Indie se nachází v jižní Asii, a pokud je pro ni něco typické, tak především podnebí, které je vlhké a horké. Pojďte obdivovat zajímavou architekturu, kterou tato země nabídne. Indie není jenom Tádž Mahal, ale jsou to i stovky dalších chrámů. Indie nabídne ale i nádhernou přírodu, nebo velmi zajímavé jídlo  s mnoha druhy koření.


Indie

Cestovní pojištění do Indie

Vzhledem k lokalitě této země je jasné, že v případě různých zdravotních komplikací vám rozhodně nebude stačit běžná pojistka. Za tímto účelem je třeba uzavřít cestovní pojištění, které tak případné náklady plně uhradí. Stejně tak vám ale může pomoci v mnoha jiných oblastech, jako při proplacení vašich ukradených věcí, při poskytnutí případných peněz, nebo nabídne třeba pojištění odpovědnosti či různé asistence a tlumočení.


Ačkoliv je Indie vzdálenou zemí, pojistku lze získat i levně.  Nejlepší variantou je porovnat si jednotlivé nabídky. Uzavřít cestovní pojištění jde i online z pohodlí domova. Spočítejte si, kolik za pojištění do Indie zaplatíte s naší kalkulačkou cestovního pojištění.

Důležité informace před cestou

Před cestou do Indie toho je potřeba vyřídit trochu víc než jen cestovní pojištění. Jako první potřebujete víza. O to si požádáte elektronicky v podobě žádosti o vízum eTV.  Cena se liší podle délky cesty i období:


30 dní v dubnu až červnu – 10 USD


30 dní v červenci až březnu – 25 USD


1 rok – 40 USD


5 let – 80 USD


Dále potřebujete platný cestovní pas. Po příletu je pak ještě nutné vyplnit imigrační formulář. K tomu musíte znát adresu hotelu nebo jiného ubytování a čekat můžete i otázky, co se v Indii chystáte dělat.

Cestovní pojištění na hory

Indie není jen zemí, kde můžete obdivovat orientální  architekturu, nabízí i plno příležitostí pro  horské treky. Pokud se na nějaký chystáte, například v Himalájích, budete potřebovat i cestovní pojištění na hory. To zahrnuje případný zásah horské služby a další asistenční služby. Pro horolezce nebo vysokohorské turisty doporučujeme i připojištění rizikových sportů,  kam patří ferraty nebo horolezectví.

Potřebná očkování

Indie je země, kam byste bez některých očkování neměli vůbec cestovat. Dobré je mít očkování proti tetanu, tyfu a žloutence typu A i B. Pokud se budete pohybovat mimo obvyklé turistické trasy, doporučuje se i očkování proti vzteklině  a také antimalarika pro oblasti výskytu malárie.


indie2

Přírodní krásy a zajímavosti

Indie je velmi rozmanitá, a to jak svou architekturou, tak přírodou. Každý si tak přijde na své, ať už holdujete horské turistice a horolezectví nebo odpočinku na pláži. Himaláje  poskytují skvělé možnosti pro všechny milovníky treků. Horolezci jistě ocení skály v Himáčal Pradéš  nebo v Kašmíru. Jižní hory v Indii jsou dostupné i s průvodcem.


Pláže mohou být kamenem úrazu. V Indii jsou často velmi znečištěné a nejsou proto vhodné na koupání. Pokud ale zavítáte do státu  Goa, vychutnáte si krásné písečné pláže a čisté moře. Myslete však na to, že místní neradi ukazují své tělo, proto mimo kosmopolitní pláže respektujte jejich kulturu a raději volte oblečení, které zakryje větší část těla.


Městkou turistiku si užijete ve větších městech, kde můžete obdivovat architekturu i kulturu obyvatel. Oblíbená je například  Bombaj, která je centrem všeho dění. Každého jistě ohromí všude přítomný indický filmový průmysl a viktoriánská architektura. Na jihu Indie nesmíte vynechat město Kérala, skvělé místo pro ty, kteří milují tropy i zvířata. Najdete tu mimo jiné Tygří rezervaci Perijár. Památky zajeďte obdivovat do Kalkaty,  kdysi centra bengálských intelektuálů, kde najdete Viktoriin památník, Kálíghát i Mramorový palác. Na západním břehu Gangy leží centrum náboženského života, město Váránsí. Návštěva není pro každého, ale jistě stojí za to.


A nakonec nesmíme zapomínat ani na hlavní město Dillí, kde najdete ty nejznámější indické památky jako je Raj Ghat – zahrada s pomníkem Mahatma Gandhího, India Gate – symbol Indie nebo Lotosový chrám.


Slavný Tádž Mahal  naleznete v Ágře. Jední se o hrobku nejmilovanější manželky císaře Šáhdžahána. Do zahrad vstoupíte branou z červeného pískovce. Do samotného „chrámu“ se pak vstupuje naboso.

Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.