epojisteni logo

Cestovní pojištění na Ibizu

  • Online srovnání i sjednání

  • Pojistěte se na dobrodružnou dovolenou
    ve Španělsku

  • Pojistíme vaši odpovědnost i zavazadla

modrý a oranžový kufr

Cestovní pojištění na Ibizu

ibiza1


Ostrov Ibiza patří k Baleárskému souostroví, které leží v západní částí Středozemního moře. Ibiza se může pochlubit příjemnými teplotními podmínkami typickými pro středomořské klima, panenskou přírodou, písečným plážemi a čistým mořem. Ibiza není o moc větší než naše hlavní město Praha, a přitom zde najdete farmy, město, zelenou horu, a dokonce i řeku.

Hlavním důvod, proč je však Ibiza tak oblíbená, nespočívá kupodivu v jejích přírodních krásách. Ibiza je především ostrovem zábavy a rušného života. Jednoduše řečeno se jedná o jednu velkou diskotéku. Ostrov tedy navštěvují zejména mladí lidé, kteří touží volný čas prožít divokými radovánkami v místních klubech, barech a restauracích.

Ibiza však není pouze rušným místem, ale najdete zde také místa vhodná pro strávení poklidné dovolené. Volný čas je možný trávit procházkami v romantických uličkách hlavního města Eivissa, kde se nachází také pevnost Dalt Villa. Klid nabízí také tradiční vesničky či pláže. Pěkný výlet je možné učinit na sousední ostrůvek Formentera s odlišným vzhledem připomínajícím pouštní ostrov.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Cestovní pojištění na Ibizu

Ibiza nejvíce láká mladá turisty toužící po důkladné dávce zábavy. Ale ať už patříte mezi mladé tanečníky, či naopak mezi turisty toužící spíše po klidné dovolené, nikdy nezapomínejte na cestovní pojištění, které Vám poskytne dostatečnou finanční ochranu pro všechny případy. A to zejména ty, které se týkají vašeho zdraví a života. Představa, že zdravotní péče je stejně levná i za hranicemi, je bohužel velmi mylná. I menší lékařský zásah může vyjít na tisíce korun.

Cestovní pojištění vás však před těmito výdaji ušetří. Pojištění a jeho rozsah však musí odpovídat typu dovolené. To platí zejména pro aktivní sportovce, kteří si často zapomenou sjednat odpovídající připojištění. Cestovní pojištění je určené zejména pro úhradu lékařské péče, ale může se vztahovat také na zavazadla. Na škodu není ani mít sjednané připojištění rizikových sportů.

Důležité informace před cestou

Na cestu na Ibizu nepotřebujete víza ani žádná očkování. Stačí vám platný cestovní pas nebo občanský průkaz. Na Ibizu se jednoduše dopravíte letecky. Mimo sezónu, zejména v zimě, létají sem létají i přímé lety, častější jsou ale lety s přestupem. Zvolit ale můžete i cestu trajektem ze Španělska. Cesta pak z přístavu Dénia trvá asi 2 hodiny, z Valencie 5 hodin a z Barcelony až 9 hodin.

ibiza2

Přírodní krásy a zajímavosti

Ibiza se může pochlubit krásnými plážemi, stylovými hotelyi kulturou. Ostrov, stejně jako Baleárské ostrovy, je vhodný pro aktivní dovolenou. Je proto dobré mít sjednané dobré cestovní pojištění na Ibizu. Milovníci kultury by neměli minout Dalt Villa, staré město, které leží na kopci a je ideální pro procházky nebo výlety na kole. Noční život si užijete v Playa d’en Bossa nebo v San Antoniu. Santa Eulalia vám nabídne nespočet možností na nákupy, dobré restaurace i bary na pobřeží.

Na jihovýchodě ostrova naleznete i přírodní park Ses Salines s unikátním ekosystémem. Park je součástí kulturního dědictví UNESCO. Ostrov Formentera vás zase uchvátí svým klidem, bílými plážemi a křišťálově čistým mořem. Dostanete se sem jen trajektem z hlavního města Eivissa. Za zmínku stojí i malý ostrov Es Vedrá, který je označován i jako „magnetický ostrov“, protože tu prý nefungují kompasy ani navigační přístroje.

Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.