epojisteni logo
blg-srt-car4

Proč se vyplatí nákup předváděcího vozu

14. 10. 2019
|
Délka čtení: 8 min.

Chystáte se koupit auto a přemýšlíte, zda investovat do nového nebo se poohlédnout po starším osvědčeném modelu? Zajímavou alternativou je nákup předváděcího vozu, který nabízí hned celou řadu výhod.

Jaké výhody nabízí nákup předváděcího vozu

Spousta lidí nemá tušení, co takový předváděcí vůz je, a že existuje možnost jeho koupě. Přitom nákup předváděcího vozidla, které bývá maximálně rok staré, může být výhodnější než nákup nového auta a to hned z několika různých pohledů. 

Co je předváděcí vůz

Předváděcí vůz je takové auto, které autoprodejci používají ke zkušebním jízdám zájemců o koupi nebo jsou určené pro novináře zabývající se recenzemi nových modelů. Předváděcí vozidla se používají zhruba půl roku až jeden rok a půl nebo do určitého nájezdu kilometrů, a poté jsou vyřazena a nabídnuta k prodeji jako “ojeté” vozy. Výhodou předváděcího vozu je zejména skvělý stav, platná záruka a minimum najetých kilometrů.

Předváděcí vozy jsou ihned k mání

Chcete-li si koupit nový vůz, počítejte i s několikatýdenní čekací dobou, než si jej budete moct odvézt domů. To však není případ předváděcího vozu, který bývá zpravidla ihned k dispozici. 

Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.

Bohatá nabídka předváděcích vozidel

Navíc se nejedná o žádné občasné nabídky.  Předváděcích vozidel k prodeji je spousta a zájemci si tak mohou vybírat nejen mezi různými modely, ale také mezi auty s odlišnou výbavou, motorizací i barevnými provedeními.

Vždy v prvotřídním technickém stavu

Oproti klasickým ojetým autům o nabízeném předváděcím vozidle víte absolutně všechno od vlastníka, přes servis až po najeté kilometry.  Majitelem byla pouze jedna firma, která se o vůz těch pár měsíců pečlivě starala. Vždyť mělo jít o vizitku právě prodávaného modelu. Díky tomu je stav předváděcího vozidla prvotřídní a nemusíte se bát, že půjde o havarovaný vůz nebo auto se stočeným tachometrem.

Roční vozy až o 20 % levněji

Sice se jedná o rok starý vůz, to však nic nemění na to, že už je považován za ojetý. To znamená výrazně méně peněz. Hlavní výhodu předváděcích vozidel tedy představuje zejména o dost nižší cena, která se u rok starého ojetého vozidla pohybuje dokonce až o 20 % méně oproti novému vozidlu.

Nízký kilometrový nájezd

Vzhledem k tomu, že se předváděcí vozy používají jako “ukázka” ke zkušebním jízdám, poslední výhodou je i nízký počet najetých kilometrů. To má samozřejmě vliv i na výše uvedený skvělý technický stav.

Jak financovat nákup předváděcího vozu

Není nutné mít připravenou celou částku. Koupi předváděcího vozidla lze bez problémů financovat stejně jako nový vůz v hotovosti, ale také prostřednictvím klasického spotřebitelského úvěru či finančního leasingu.

Srovnání cen havarijního pojištění zdarma

Chcete si sjednat havarijní pojištění, ale neorientujete se v cenách na trhu? Stačí vyplnit pár údajů do naší kalkulačky a my vám poradíme s výběrem i sjednáním nabídky na míru pro vás.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • policejni-kontrola-dva
  17. června 2023|Monika Šaríková
  Co je bodový systém a jak funguje?

  Poruší-li řidič pravidla silničního provozu a dopustí se tak přestupku, hrozí mu trest. Způsob trestu se odvíjí od závažnosti prohřešku, případně i jeho následků. Bodový systém představuje preventivní způsob, jak řidiče odnaučit porušování pravidel.

 • kladivko-modely-auticek-nehoda
  27. ledna 2023|Jana Březinová
  Auto bez povinného ručení. Jaké jsou sankce?

  Podle statistik České kanceláře pojistitelů (ČKP) se na silnicích každoročně pohybuje 100 až 200 tisíc vozidel bez platného povinného ručení. Jaké sankce za nepojištění vozidla hrozí?

 • 28. prosince 2022|ePojisteni
  Bude Evropská unie tolerovat propadlé řidičáky a STK?

  Ministerstvo dopravy uvedlo, že platnost řidičských průkazů a STK končících v období mezi 1. únorem a 31. srpnem 2020 bude prodloužena o sedm měsíců. Řidiči, kterých se tato zpráva týká, mohou po tuto dobu jezdit s propadlými doklady. Toto nařízení by mělo údajně platit v rámci celé EU. Podle redakce iROZHLAS to však není tak úplně jednoznačné.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Havárie v zahraničí. Jak postupovat v různých státech Evropy

  Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.

 • 11. července 2022|ePojisteni
  BESIP trvá na nulové toleranci. Alkohol za volant prostě nepatří

  Roky se diskutuje o uvolnění nulové tolerance alkoholu u řidičů podobně, jako je tomu ve vybraných evropských státech. SO BESIP jde tvrdě proti a na pomoc si bere nepříznivé policejní statistiky. Ty potvrzují, že počty smrtelných nehod zaviněných pod vlivem alkoholu rostou.

 • zena-oprena-o-nabijici-se-elektromobil
  15. června 2022|Marek Drahorád
  Konec spalovacích motorů. Kdy si budeme muset pořídit elektromobil?

  Mohou elektromobily nahradit auta se spalovacími motory? Přijdeme o možnost vlastnit auto, pokud si vůz s elektrickým pohonem nebudeme moci dovolit? Přečtěte si, co se v blízké budoucnosti chystá.

 • autobazar
  18. února 2022|Marek Drahorád
  Na co nezapomenout, když si koupíte ojeté auto

  Koupě ojetého vozidla přináší řadu výhod, z nichž nejdůležitější je finanční úspora. I za rok starý vůz totiž zaplatíte výrazně nižší částku než za nové vozidlo. Při koupi ojetého vozidla je důležitý zejména pečlivý výběr nejlépe za dohledu odborníka, díky kterému se vyvarujete koupi ojetého vozidla se spoustu úmyslně skrytých vad. Pokud už jste si v bazaru ojetý vůz vyhlédli, máme pro vás pár užitečných tipů.

 • autobazar
  18. února 2022|Marek Drahorád
  Dovoz auta z Německa: Návod krok za krokem...

  Nabídka ojetých vozů je dnes v Česku bohatá. Hodně lidí ale stále preferuje dovoz aut z Německa. Důvodem je lepší nabídka specifických modelů, často lepší technický stav i nižší cena a profesionální přístup.

 • zelena-karta-v-mobilu-za-volantem
  20. ledna 2022|Monika Šaríková
  Nově by si řidiči měli vystačit se zelenou kartu i v elektronické podobě

  Zelená karta v listinné podobě už nebude v Česku třeba. Ministerstvo financí na konci roku podpořilo řidiče, který v rámci silniční kontroly jako doklad o povinném ručení předložil dokument uložený v mobilním telefonu. Řidiči, kteří se k podobnému kroku odhodlají, by však měli být připraveni na to, že policie nemusí být ještě informována.

 • muz-meni-kolo-na-kraji-silnice
  17. ledna 2022|Marek Drahorád
  Povinná výbava auta i motorky v roce 2022

  Ať už vyrážíte na pouhý nákup či na okružní cestu po republice, povinnou výbavu musíte mít vždy u sebe. Při silniční kontrole jde spolu s doklady o často kontrolovaný prvek, který se nevyplatí zanedbávat. Za nekompletní povinnou výbavu hrozí pokuta až 2 000 Kč.