epojisteni logo

Netradiční pojistky od tradičních pojišťoven

Pojištění majetku a domácnosti, životní pojištění či pojištění odpovědnosti patří mezi běžné pojistné produkty, nad kterými se nikdo nepozastaví. Proč také. Pojistit je ale možné i poněkud netradiční předmět jako luxusní šaty na soutěžích Miss, špičkové hudební nástroje, a dokonce i hřbitovní stavby. Halali pojišťovna je zase určená pouze myslivcům. Zdá se vám to málo kuriózní?

Pokud vám oblast pojištění přijde příliš nudná a bez fantasie, jste na velkém omylu. Pojišťovny tu a tam řeší  extra  neobvyklé pojistné obchody a v mnoha případech se jedná o pojistné smlouvy v hodnotě řádu milionů korun. Kdepak, pojištění nezná hranice a záleží pouze na pojištěném, co si vymyslí, a jak s jeho požadavkem naloží pojistitel. Nejvíce jsou pojišťovny ochotné poskytovat netradiční pojistky, když se jedná o obchody za “velké peníze”. V  takovém případě pojistí téměř cokoliv, veřejnost se však o detailech příliš mnoho nedoví.

Hledáte bezpečnou půjčku?

Spočítejte si, kolik zvládnete splácet. Následně vám srovnáme nabídky pouze od ověřených poskytovatelů.

Pojistíme šaty, nástroje i urny

Například pojišťovna Allianz se zaměřila na pojištění krásných žen, profesionálních sportovců, cestovatelů i hudebníků. A v roce 2008 se dokonce nebála pojistit šaty jedné z finalistek České Miss v hodnotě 500 000 Kč! Mezi klienty Allianz se také řadí účastní Olympiády evropské mládeže do 18 let. U Allianz si své nástroje nechávají pojistit i slavní hudebníci. Pojistit si můžete také vše, co souvisí s nemovitostí. Můžete si pojistit zahradní jezírko a všechny stavby a stavbičky. Chcete si pojistit urnu nebo hrob? Ptejte se u Allianz.

Bojíte se o papouška? Pojistěte jej!

Pojištění běžných domácích mazlíčků - psů a koček neobvyklé není, přesto jej nenabízí každá pojišťovna. Ale i zde platí, že nic není nemožné. Speciální pojištění na míru je jen otázkou peněz. Například Česká pojišťovna vám pojistí obrazy i starožitnosti či drahé hi-fi aparatury. Výjimkou nejsou ani exotická zvířátka a dokonce i exotické rostliny. Mimo jiné Česká pojišťovna zaštiťovala pojištění české výpravy na rallye do Dakaru, kterou proslavil zejména Karel Lopraise. Mezi VIP klienty ČP najdete i další slavná jména - Jaromír Jágr, Tomáš Enge a další.

Pojistit si můžete výhru v golfové soutěži

Pojišťovna Slavia nejednou pojistila riziko, že golfový hráč odehraje jamku na jeden úder. “Naším klientem je v tomto případě zpravidla pořadatel golfového turnaje, kterému vznikne právo na  pojistné plnění  ve výši sjednané pojistné částky, bude-li zahrán „Hole in One“ na určeném turnaji.  Pojistná částka  odpovídá výši výhry, kterou pořadatel vypsal za trefu „Hole in one“, říká Lucie Ponertová, ředitelka průmyslového pojištění Slavia pojišťovny.

Chcete pojistit? A jste myslivec?

S neobvyklými žádostmi o pojištění se setkala také Pojišťovna České spořitelny. Nejčastěji lidé požadují pojištění různých častí těl. Klavíristé chtějí pojistit prsty na rukou. Ruce chtěl jednou pojistit i řezník. Do pojišťovny také zavolal otec, který požadoval pojištění panenství své dcery. Pojišťovna jeho žádosti nevyhověla. Důvodem mohl být příliš netradiční požadavek nebo příliš vysoké pojistné.

Pojišťovna Halali je zase známá pouze v okruhu myslivců. Ono to vlastně není nic zvláštního, jelikož tato pojišťovna nabízí pouze pojištění pro myslivce. Nabízí jim jak běžné pojištění (pojištění domácnosti, majetku, odpovědnosti), tak i specifická pojištění pro myslivce - např. pojištění úrazu při výkonu práva myslivosti či pojištění loveckých psů.

Online srovnání

Srovnejte si aktuální nabídku

Hledáte co nejlevnější půjčku nebo se chcete ujistit, že je vaše stávající půjčka stále výhodná? Vyzkoušejte náš online srovnávač půjček.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • kladivko-modely-auticek-nehoda
  27. ledna 2023|Jana Březinová
  Auto bez povinného ručení. Jaké jsou sankce?

  Podle statistik České kanceláře pojistitelů (ČKP) se na silnicích každoročně pohybuje 100 až 200 tisíc vozidel bez platného povinného ručení. Jaké sankce za nepojištění vozidla hrozí?

 • 28. prosince 2022|ePojisteni
  Bude Evropská unie tolerovat propadlé řidičáky a STK?

  Ministerstvo dopravy uvedlo, že platnost řidičských průkazů a STK končících v období mezi 1. únorem a 31. srpnem 2020 bude prodloužena o sedm měsíců. Řidiči, kterých se tato zpráva týká, mohou po tuto dobu jezdit s propadlými doklady. Toto nařízení by mělo údajně platit v rámci celé EU. Podle redakce iROZHLAS to však není tak úplně jednoznačné.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Havárie v zahraničí. Jak postupovat v různých státech Evropy

  Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Počet nehod, od kterých ujedou viníci, roste

  Ujet z místa nehody je nezákonné. Nejhorší je však opustit místo vážné dopravní nehody a neposkytnout nebo nezavolat první pomoc poškozeným osobám. Ti mohou kvůli neposkytnuté včasné pomoci i zemřít. Bohužel se nejedná o výjimečné chování. Podle statistik ujede viník v průměru od každé 6 nehody.

 • praskle-celni-sklo
  Zdražení cen povinného ručení pokračuje. Můžou za něj dražší díly i energie

  Na řidiče se řítí další zdražování. Podle prognóz analytiků i zástupců pojišťoven ho pocítí mnohem důrazněji než v předchozích měsících. Důvodem je nejen rostoucí cena práce a materiálu v servisech, ale také vyšší škoda v případě nehody, která se musí zákonitě promítnout do cen povinného i havarijního pojištění.

 • dalnice-aktualita
  15. srpna 2022|Marek Drahorád
  Cena dálničních známek u nás a v cizině

  Většina evropských zemí má stejně jako Česko zpoplatněno užívání dálnic a dalších vybraných úseků. Některé země využívají systém dálničních známek, jiné vybírají dálniční poplatky (mýto) při každém průjezdu. Existuje ale také několik zemí, které dálnice vůbec nezpoplatňují.

 • 11. července 2022|ePojisteni
  BESIP trvá na nulové toleranci. Alkohol za volant prostě nepatří

  Roky se diskutuje o uvolnění nulové tolerance alkoholu u řidičů podobně, jako je tomu ve vybraných evropských státech. SO BESIP jde tvrdě proti a na pomoc si bere nepříznivé policejní statistiky. Ty potvrzují, že počty smrtelných nehod zaviněných pod vlivem alkoholu rostou.

 • zena-oprena-o-nabijici-se-elektromobil
  15. června 2022|Marek Drahorád
  Konec spalovacích motorů. Kdy si budeme muset pořídit elektromobil?

  Mohou elektromobily nahradit auta se spalovacími motory? Přijdeme o možnost vlastnit auto, pokud si vůz s elektrickým pohonem nebudeme moci dovolit? Přečtěte si, co se v blízké budoucnosti chystá.

 • pojistna-smlouva-pojistovacka-klientka
  02. června 2022|ePojisteni
  Nový občanský zákoník a pojištění

  Od 1. ledna letošního roku je platný nový občanský zákoník, který do mnoha oblastí běžného lidského života přinesl významné změny. V oblasti pojištění se nejedná o revoluční změny. Změny se týkají především pojmů a podmínek, které leckdy bývají poměrně složité. Proto si je připomeneme.