Proč se vyplatí nákup předváděcího vozu

Proč se vyplatí nákup předváděcího vozu

koupě předváděcího vozu

Chystáte se koupit auto a přemýšlíte, zda investovat do nového nebo se poohlédnout po starším osvědčeném modelu? Zajímavou alternativou je nákup předváděcího vozu, který nabízí hned celou řadu výhod.

Jaké výhody nabízí nákup předváděcího vozu

Spousta lidí nemá tušení, co takový předváděcí vůz je, a že existuje možnost jeho koupě. Přitom nákup předváděcího vozidla, které bývá maximálně rok staré, může být výhodnější než nákup nového auta a to hned z několika různých pohledů. 

Co je předváděcí vůz

Předváděcí vůz je takové auto, které autoprodejci používají ke zkušebním jízdám zájemců o koupi nebo jsou určené pro novináře zabývající se recenzemi nových modelů. Předváděcí vozidla se používají zhruba půl roku až jeden rok a půl nebo do určitého nájezdu kilometrů, a poté jsou vyřazena a nabídnuta k prodeji jako “ojeté” vozy. Výhodou předváděcího vozu je zejména skvělý stav, platná záruka a minimum najetých kilometrů.

Předváděcí vozy jsou ihned k mání

Chcete-li si koupit nový vůz, počítejte i s několikatýdenní čekací dobou, než si jej budete moct odvézt domů. To však není případ předváděcího vozu, který bývá zpravidla ihned k dispozici. 

Bohatá nabídka předváděcích vozidel

Navíc se nejedná o žádné občasné nabídky. Předváděcích vozidel k prodeji je spousta a zájemci si tak mohou vybírat nejen mezi různými modely, ale také mezi auty s odlišnou výbavou, motorizací i barevnými provedeními.

Vždy v prvotřídním technickém stavu

Oproti klasickým ojetým autům o nabízeném předváděcím vozidle víte absolutně všechno od vlastníka, přes servis až po najeté kilometry. Majitelem byla pouze jedna firma, která se o vůz těch pár měsíců pečlivě starala. Vždyť mělo jít o vizitku právě prodávaného modelu. Díky tomu je stav předváděcího vozidla prvotřídní a nemusíte se bát, že půjde o havarovaný vůz nebo auto se stočeným tachometrem.

Roční vozy až o 20 % levněji

Sice se jedná o rok starý vůz, to však nic nemění na to, že už je považován za ojetý. To znamená výrazně méně peněz. Hlavní výhodu předváděcích vozidel tedy představuje zejména o dost nižší cena, která se u rok starého ojetého vozidla pohybuje dokonce až o 20 % méně oproti novému vozidlu.

Nízký kilometrový nájezd

Vzhledem k tomu, že se předváděcí vozy používají jako “ukázka” ke zkušebním jízdám, poslední výhodou je i nízký počet najetých kilometrů. To má samozřejmě vliv i na výše uvedený skvělý technický stav.

Jak financovat nákup předváděcího vozu

Není nutné mít připravenou celou částku. Koupi předváděcího vozidla lze bez problémů financovat stejně jako nový vůz v hotovosti, ale také prostřednictvím klasického spotřebitelského úvěru či finančního leasingu.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 3

Sdílet na Facebooku

Archiv