Kvalitní asistenční služby vám ušetří tisíce

Kvalitní asistenční služby vám ušetří tisíce

služby

Kvalitní asistenční služby vám ušetří tisíce

Snaha ušetřit pár set korun na pojištění vozidel se nemusí vyplatit. Zamyslete se nad tím, až budete při obnově pojištění svého auta opět přemýšlet nad tím, zda má smysl “utrácet” za lepší asistenční služby. Nepostačí přece jenom základní služby? Samozřejmě postačí, minimálně do doby, dokud vás nepotká větší problém.

Spočítat
povinné ručení

Právě nyní, kdy spousta Čechů tráví dovolenou v zahraničí, je otázka asistenčních služeb na místě. Potká-li vás problém s vozidlem za hranicemi, teprve tehdy oceníte přínos dobrých asistenčních služeb. Na druhé lince vám školení lidé vždy poradí, jak nejlépe v dané situaci jednat. To vše 24 hodin 7 dní v týdnu 365 dní v roce. Zdá se vám to málo?

Kvalitnější asistenční služby se širším rozsahem vám zajistí nejen opravu auta na místě a případně jeho odtah do servisu, ale také náhradní vůz, ubytování, tlumočnické služby, dopravu na místě či odtah porouchaného auta zpět do České republiky, aniž by vás to stálo korunu navíc. To však není vše, moderní asistenční služby toho nabízí mnohem více.

Připlaťte si za lepší služby, nebudete litovat

Jak povinné ručení, tak havarijní pojištění zahrnuje i základní asistenční služby. Není nutné si je sjednávat extra. Pokud se však přece jen rozhodnete a obětujete nejvýše pár set korun (za rok!), získáte širší krytí rizik a vyšší pojistné limity. To oceníte právě tehdy, pokud se vám stane nehoda nebo porucha v zahraničí. Dokážete si jenom představit, na kolik přijde odtažení poškozeného vozidla z Chorvatska do Česka? Bez legrace jde o tisíce korun.

Moderní asistenční služby, s nimiž pojišťovny spolupracují, mají vlastní mobilní aplikace. Jejich prostřednictvím může klient sledovat příjezd asistenčního vozidla online. S podmínkami pojištění se seznamte předem. Každá pojišťovna může mít lehce odlišné podmínky, a co bylo u vaší předchozí pojistky automatické, už nemusí platit. Pojistné podmínky si vytiskněte a přibalte je k dokladům na cestu do zahraničí. Na místě tak nebudete muset tápat, co vaše pojištění vlastně kryje. Znát byste měli zejména rozsah pojištění, pojistné limity, územní rozsah a výluky.

Levné pojištění, drahý servis

Těžko můžete čekat, že vám pojišťovna zaplatí náhradní vůz na celou dovolenou a odtah vašeho poškozeného vozidla do České republiky, pokud si platíte pouze základ. Lepší služby čekejte až v momentě, kdy si připlatíte za lepší asistenční služby. Běžné limity se pohybují kolem částky 25 000 Kč, u těch lepších už je to 50 000 Kč až 70 000 Kč. Nižší limit vám bude stačit při výměně baterky nebo pneumatiky. Při závažnější opravě v zahraničí už ale stačit nemusí. Ty nejlepší asistenční služby nabízí dokonce neomezené limity.

Asistenční služby pro vaše auto si můžete sjednat také ke svému cestovnímu pojištění. Tuto službu nabízí například pojišťovna Generali. Jedná se produkt AutoCare a za cca 400 Kč na celý měsíc máte sjednané pojištění s limitem 70 000 Kč na jednu pojistnou událost. Pojištění

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 15
Sdílet na Facebooku

Články související s těmito výrazy:

Havarijní pojištění, Asistenční služby, Cestovní pojištění

Archiv