epojisteni logo
nabourana-auta

Kvalitní asistenční služby vám ušetří tisíce

30. 8. 2018
|
Délka čtení: 8 min.

Kvalitní asistenční služby vám ušetří tisíce

Snaha ušetřit pár set korun na pojištění vozidel se nemusí vyplatit. Zamyslete se nad tím, až budete při obnově pojištění svého auta opět přemýšlet nad tím, zda má smysl “utrácet” za lepší asistenční služby. Nepostačí přece jenom základní služby? Samozřejmě postačí, minimálně do doby, dokud vás nepotká větší problém.

Právě nyní, kdy spousta Čechů tráví dovolenou v zahraničí, je otázka asistenčních služeb na místě. Potká-li vás problém s vozidlem za hranicemi, teprve tehdy oceníte přínos dobrých asistenčních služeb. Na druhé lince vám školení lidé vždy poradí, jak nejlépe v dané situaci jednat. To vše 24 hodin 7 dní v týdnu 365 dní v roce. Zdá se vám to málo?

Kvalitnější  asistenční služby  se širším rozsahem vám zajistí nejen opravu auta na místě a případně jeho odtah do servisu, ale také náhradní vůz, ubytování, tlumočnické služby, dopravu na místě či odtah porouchaného auta zpět do České republiky, aniž by vás to stálo korunu navíc. To však není vše, moderní asistenční služby toho nabízí mnohem více.

Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.

Připlaťte si za lepší služby, nebudete litovat

Jak povinné ručení, tak havarijní pojištění  zahrnuje i základní asistenční služby. Není nutné si je sjednávat extra. Pokud se však přece jen rozhodnete a obětujete nejvýše pár set korun (za rok!), získáte širší krytí rizik a vyšší pojistné limity. To oceníte právě tehdy, pokud se vám stane nehoda nebo porucha v zahraničí. Dokážete si jenom představit, na kolik přijde odtažení poškozeného vozidla z Chorvatska do Česka? Bez legrace jde o tisíce korun.

Moderní asistenční služby, s nimiž pojišťovny spolupracují, mají vlastní mobilní aplikace. Jejich prostřednictvím může klient sledovat příjezd asistenčního vozidla online. S podmínkami pojištění se seznamte předem. Každá pojišťovna může mít lehce odlišné podmínky, a co bylo u vaší předchozí pojistky automatické, už nemusí platit. Pojistné  podmínky si vytiskněte a přibalte je k dokladům na cestu do zahraničí. Na místě tak nebudete muset tápat, co vaše pojištění vlastně kryje. Znát byste měli zejména rozsah pojištění, pojistné limity, územní rozsah a výluky.

Levné pojištění, drahý servis

Těžko můžete čekat, že vám pojišťovna zaplatí náhradní vůz na celou dovolenou a odtah vašeho poškozeného vozidla do České republiky, pokud si platíte pouze základ. Lepší služby čekejte až v momentě, kdy si připlatíte za lepší asistenční služby. Běžné limity se pohybují kolem částky 25 000 Kč, u těch lepších už je to 50 000 Kč až 70 000 Kč. Nižší limit vám bude stačit při výměně baterky nebo pneumatiky. Při závažnější opravě v zahraničí už ale stačit nemusí. Ty nejlepší asistenční služby nabízí dokonce neomezené limity.

Asistenční služby pro vaše auto si můžete sjednat také ke svému cestovnímu pojištění. Tuto službu nabízí například pojišťovna Generali. Jedná se produkt AutoCare a za cca 400 Kč na celý měsíc máte sjednané pojištění s limitem 70 000 Kč na jednu pojistnou událost.

Nepodceňujte havarijní pojištění

I ti nejlepší řidiči se někdy mohou dostat do potíží. Naštěstí havarijní pojištění vám pomůže s vyrovnáním škod i na vašem vozidle. Sjednejte si jej dříve, než bude pozdě. Pomůžeme vám s výběrem i sjednáním.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • odtah-vozu
  24. května 2024|Jana Březinová
  Pojištění GAP: Co všechno kryje a komu se vyplatí?

  Jen co nový vůz opustí autosalon, jeho hodnota rychle klesá. Za rok zhruba o 10 %. Pokud dojde k totální škodě nebo krádeži, pojišťovna vám z havarijního pojištění vyplatí pouze aktuální tržní cenu vozidla. A to i přesto, že mělo najeto jen pár kilometrů. Chcete získat plnou pořizovací cenu vozu? S tím pomůže doplňkové pojištění GAP.

 • ilustrační obrázek - muž podepisuje smlouvu
  10. května 2024|Petr Pohůdka
  Novinky: 7 změn zákona v autopojištění 2024

  Rok 2024 přináší pro řidiče celou řadu změn. Řízení je nově možné již od 17 let, končí vydávání velkých technických průkazů a mění se také bodový systém či sazby pokut. Novinky se nevyhnuly ani pojištění vozidel. Jaké změny v autopojištění by vám neměly uniknout?

 • autobazar
  29. dubna 2024|Jana Březinová
  Dovoz auta z Německa: Návod krok za krokem

  Nabídka ojetých vozů v Česku se po nedostatku z minulých let opět vrátila k normálu. Hodně lidí ale přesto preferuje dovoz aut z Německa. Důvodem je širší nabídka specifických modelů, lepší technický stav a někdy i nižší cena. Jak při nákupu auta v Německu správně postupovat?

 • nabourané auto naložené na odtah
  14. února 2024|Monika Šaríková
  4 důvody, proč se vyplatí mít havarijní pojištění

  Na rozdíl od povinného ručení není havarijní pojištění povinné ze zákona. Ve snaze snížit náklady na provoz vozidla jej zhruba dvě třetiny řidičů opomíjí. Neuvědomují si, že se jim ježdění bez kompletního pojištění může naopak prodražit. Stačí jedna větší oprava nebo několik menších.

 • policejni-kontrola-dva
  17. června 2023|Monika Šaríková
  Co je bodový systém a jak funguje?

  Poruší-li řidič pravidla silničního provozu a dopustí se tak přestupku, hrozí mu trest. Způsob trestu se odvíjí od závažnosti prohřešku, případně i jeho následků. Bodový systém představuje preventivní způsob, jak řidiče odnaučit porušování pravidel.

 • kladivko-modely-auticek-nehoda
  27. ledna 2023|Jana Březinová
  Auto bez povinného ručení. Jaké jsou sankce?

  Podle statistik České kanceláře pojistitelů (ČKP) se na silnicích každoročně pohybuje 100 až 200 tisíc vozidel bez platného povinného ručení. Jaké sankce za nepojištění vozidla hrozí?

 • 28. prosince 2022|ePojisteni
  Bude Evropská unie tolerovat propadlé řidičáky a STK?

  Ministerstvo dopravy uvedlo, že platnost řidičských průkazů a STK končících v období mezi 1. únorem a 31. srpnem 2020 bude prodloužena o sedm měsíců. Řidiči, kterých se tato zpráva týká, mohou po tuto dobu jezdit s propadlými doklady. Toto nařízení by mělo údajně platit v rámci celé EU. Podle redakce iROZHLAS to však není tak úplně jednoznačné.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Havárie v zahraničí. Jak postupovat v různých státech Evropy

  Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Počet nehod, od kterých ujedou viníci, roste

  Ujet z místa nehody je nezákonné. Nejhorší je však opustit místo vážné dopravní nehody a neposkytnout nebo nezavolat první pomoc poškozeným osobám. Ti mohou kvůli neposkytnuté včasné pomoci i zemřít. Bohužel se nejedná o výjimečné chování. Podle statistik ujede viník v průměru od každé 6 nehody.

 • praskle-celni-sklo
  Zdražení cen povinného ručení pokračuje. Můžou za něj dražší díly i energie

  Na řidiče se řítí další zdražování. Podle prognóz analytiků i zástupců pojišťoven ho pocítí mnohem důrazněji než v předchozích měsících. Důvodem je nejen rostoucí cena práce a materiálu v servisech, ale také vyšší škoda v případě nehody, která se musí zákonitě promítnout do cen povinného i havarijního pojištění.