Kam letos Češi cestovali na dovolenou? Máme pro vás infografiku!

Kam letos Češi cestovali na dovolenou? Máme pro vás infografiku!

dovolenka

Kam letos Češi cestovali na dovolenou? Máme pro vás infografiku!

V období letních dovolených využívají služeb ePojisteni.cz tisíce natěšených Čechů, kteří se rozhodli odpočinout si u moře či cestovat za poznáním. Cestovní pojištění, které je zcela nezbytné pro bezpečný pobyt v zahraničí, vás u naprosté většiny dovolených vyjde jen na pár desítek korun a vám proto nic nebrání si užít sluníčka a kultury.

Spočítat
cestovní pojištění

Z naší infografiky, kterou jsme si pro vás připravili, lze jasně konstatovat, že Evropa u Čechů vede na plné čáře. K moři to z České republiky – srdce Evropy – není nikam vyloženě daleko, a tak mnoho výletníků míří tradičně do Chorvatska či Itálie. Špatně na tom však není ani Řecko a Bulharsko, které každý rok láká více a více turistů.

informatika

Je však také vidět, že ne všichni touží po horkém slunci a doteku mořských vln na opálených nohách. Hned za Chorvatskem se v těsném závěsu drží naši východní sousedé na Slovensku. Slovenská kultura a památky jsou turisty znovuobjevovány s velkým nadšením!

Za kulturou Češi vyráží také do Polska a Maďarska – zemí s bohatou a komplexní moderní historií, fascinující architekturou a vynikajícím jídlem.

Necelá dvě a půl procenta dovolenkářů pak míří do Afriky, konkrétně do Tuniska, Egypta a Maroka. Ještě méně turistů volí pro svou dovolenou Asii, především Turecko, jenž vzhledem ke komplikované místní situaci ztratilo svoji dřívější oblíbenost, které se těšilo pár let nazpět.

Nejméně turistů pak míří do Ameriky, kde s přehledem vedou Spojené státy, a do Austrálie, kam letos cestovalo nejméně Čechů.

A co vy? Užili jste si letos dovolenou s bezkonkurenční cenou cestovního pojištění od ePojisteni.cz? Nezapomeňte, že se blíží období zimní dovolené!

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 5
Sdílet na Facebooku

Články související s těmito výrazy:

Cestovní pojištění, Dovolená v zahraničí, Statistiky

Archiv