Jak se daří oblíbeným pojišťovnám

Jak se daří oblíbeným pojišťovnám

Jak se dařilo dvěma z nejoblíbenějších českých pojišťoven v prvních měsících tohoto roku? Trh s pojistnými smlouvami velmi rychle roste, což dokumentuje i stav České podnikatelské pojišťovny, které ještě nedávno rostl objem financí v pojistných smlouvách, ale zároveň klesal její podíl na trhu. Dnes je už situace jiná a ČPP výrazně posiluje ve všech důležitých hlediscích. Je celkově osmou největší pojišťovnou v České republice s podílem na trhu, který za první čtvrtletí roku 2011 vzrostl o 0,5% na 4,7%.

Pokud tuto statistiku rozdělíme na životní a neživotní pojištění, tak uvidíme, že v neživotním (kde má dlouhodobě lepší postavení, hlavně díky velmi oblíbenému povinnému ručení) rostla ČPP o 0,3% a v životním dokonce o 0,7%.

Trochu jinak je na tom Allianz, tedy dlouhodobě třetí nejsilnější pojišťovna na našem trhu. Je trochu v nezáviděníhodné pozici, neboť na konkurenty před sebou (ČP a Kooperativa) ztrácí nepřekonatelný kus trhu, a zároveň na místech za ní je spousta oblíbených pojišťoven, které ji mohou o pozici české trojky připravit. Dá se předpokládat, že Allianz pojišťovna tak brzy na čtvrtou příčku klesne, ačkoliv ekonomické údaje má stále výborné, dokonce si polepšila i v procentu ovládaného trhu, a to o 0,2% na 7,3%. Uvidíme v následujících kvartálech, jak a jestli vůbec se očekávaná ztráta prestižní pozice projeví i na ekonomických číslech a oblíbenosti pojišťovny.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 14
Sdílet na Facebooku

Archiv