Jak nejlépe a nejlevněji zaparkovat, když odlétáte na dovolenou?

Jak nejlépe a nejlevněji zaparkovat, když odlétáte na dovolenou?

Parkování při odletu na dovolenou

Pokud se chystáte trávit zimu na zahraničních sjezdovkách nebo exotických plážích a plánujete odlétat z Česka, pravděpodobně se budete muset dopravit na letiště Václava Havla v Praze. A hned tady vás čeká první výzva – jak a kde zaparkovat, aby vás to nestálo majlant? Máme pro vás pár tipů!

Kde v Praze zaparkujete zdarma?

Nedostupná parkovací místa jsou pro velkoměsta typická. A v Praze to platí dvojnásob! Naštěstí existují lokality, kde zaparkujete zadarmo a bez rizika následného odtažení. Mezi takové patří třeba Novodvorská Plaza na Praze 4 nebo OC Šestka na Praze 6. Zaparkovat tady můžete zdarma na neomezeně dlouhou dobu. Na letiště se pak už ale musíte dopravit taxíkem nebo jinou alternativou, či využít služeb hromadné dopravy, což může být značně komplikované.

  • Náš tip: Většina obchodních center nabízí bezplatné parkování na 3 – 4 hodiny. 

porovnání cestovního pojištění

Využijte levnějších parkovišť s transferem

Další možností, jak využít parkování u letiště Praha pokud možno co nejvýhodněji, je kontaktování cestovní kanceláře, s kterou na dovolenou odlétáte. Ta má většinou výhodné smlouvy s partnerskými parkovišti u letiště, a může vám tak nabídnout zajímavou slevu na parkovném. Parkování samozřejmě nebude zadarmo, rozhodně váš domácí rozpočet nijak nezruinuje. Obvyklá cena se pohybuje kolem 700 Kč za 7 dní. 

Parkoviště jsou navíc hlídaná bezpečnostní službou 24 hodin denně a spousta z nich nabízí také řadu zajímavých služeb. Auto si můžete nechat během dovolené zkontrolovat, umýt nebo vyčistit. Většina parkovišť zajistí v případě zájmu i odpovídající pneuservis nebo vám třeba zabalí kufry do folie. Tyto služby jsou už ale samozřejmě zpoplatněné.

A jak to probíhá v praxi? Od cestovní kanceláře obdržíte speciální voucher (pokud cestujete bez CK, zajistíte si ho sami online u vybraného parkoviště), ten na místě odevzdáte, zaparkujete a obsluha letiště vás i se zavazadly odveze k terminálu. Po příletu zavoláte na domluvené číslo a pracovník parkoviště vás opět dopraví zpátky k automobilu.

Nejdražší parkoviště jsou ty přímo u letiště

Pokud neřešíte finance a potřebujete zaparkovat rychle, pohodlně a bez zbytečných průtahů co nejblíže u letiště, pak vsaďte na parkoviště, které najdete jen několik metrů u jednotlivých terminálů. Počítejte ale s tím, že jde o nejméně ekonomicky výhodnou variantu. Týden vás tady vyjde na zhruba 1500 Kč (mimo hlavní sezónu).

  • Měli byste vědět: Pokud ztratíte parkovací kartu, počítejte s vysokou sankcí (obvykle v řádech několika tisíců korun). 

Samozřejmě ale ani tady nechybí celá řada služeb počínaje areálem, který je hlídaný kamerovým systémem a ostrahou, přes dobíjení elektromobilů, až po mytí automobilů (bývá obvykle zpoplatněno extra sazbou). Na druhou stranu to máte odsud k jednotlivým terminálům pouze pár minut, což vám ušetří spoustu času, který byste jinak strávili transferem ze vzdálenějších letišť v okolí.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Sdílet na Facebooku

Archiv