Co když viník nehody ujel?

Co když viník nehody ujel?

nehoda

Co když viník nehody ujel?

I když je to k neuvěření, od zaviněné dopravních nehod ujede v česku každý šestý řidič! Každá nehoda je velmi nepříjemná a zůstat sami bez viníka, se kterým by se náhrada škody řešila, je poměrně stresující zkušenost. Proplatit škodu je pak pro pojišťovnu velmi obtížné. Co tedy v takové chvíli dělat?

Spočítat
povinné ručení

Volejte policii

První věc, kterou musíte udělat, je okamžitě zavolat policii a oznámit svou situaci. Pokud jste viníka při nehodě viděli, popište policii pokud možno všechny detaily – značku a model auta, čísla či písmena z SPZ, které jste si zapamatovali a fyzický popis řidiče, pokud jste si ho stačili všimnout. S trochou štěstí policie najde viníka pomocí kamerových záznamů. Shromážděte také svědky, kteří nehodu viděli a mohou dodat další popis. Nehodu si co nejlépe nafoťte na foťák nebo telefon.

Pro viníka to nedopadne dobře

Pokud se viníka podaří chytit, dostane sedm trestných bodů, což může být docela fatální. K tomu mu navíc hrozí pokuta až pět tisíc korun. Jestliže navíc došlo ke zranění či v nejhorším případě úmrtí poškozených, jedná se o trestný čin neposkytnutí pomoci, za což hrozí až pětileté odnětí svobody.

Pokud se viník nenajde

Horší situace nastává v případě, že se viníka nepodaří najít, protože bez něj budete muset škodu zaplatit vy sami. Jestliže však došlo ke zranění či úmrtí, pojišťovna vyplatí peníze vždy. Rozhodně tedy spolupracujte s policií jak jen to půjde, a i když by mělo dopadení viníka trvat třeba měsíc, vyplatí se doufat a být trpěliví.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 5
Sdílet na Facebooku

Články související s těmito výrazy:

Bezohlednost, Pokuty, Nehody

Archiv