Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Co když jste natankovali špatné palivo?

Co když jste natankovali špatné palivo?

benzín

Co když jste natankovali špatné palivo?

I když se to zdá podivné, natankování nafty místo benzínu a naopak se stává poměrně často. U vlastního vozidla to není příliš běžné, ale stačí pozapomenout na druh paliva u služebního či vypůjčeného auta a bum – problém je na světě. Naštěstí to není natolik velký problém a většina benzínek je na toto připravena.

Spočítat
povinné ručení

Nepříjemná, avšak nijak dramatická chyba

To, abyste natankovali do benzínové nádrže naftu, se v podstatě nestává, protože naftové hadice do otvorů na benzín nepasují. Do naftových motorů se benzínová hadice sice vleze, ale poškození není nijak závažné, a pokud jste ještě nenastartovali

Záleží ale na tom, kdy jste na to, že jste špatně natankovali, přišli.

Řešení existuje v každém případě

Jestliže jste si hned všimli, že tankujete benzín, nic moc se neděje – doplňte celou nádrž naftou, aby se benzín rozředil. Pokud jste natankovali více benzínu, je nejlepší toto oznámit na benzínové pumpě, kde vám personál benzín z nádrže vypumpuje. To stejné platí i v případě, že jste natankovali plnou nádrž.

Pokud jste už nastartovali a nafta se dostala do soustavy, počítejte s nutnou opravou – bude se muset vyčistit. Vyjde vás to na asi 3000 Kč. Vůz se většinou vůbec nerozjede, nebo se sám zastaví, případně si problému všimne sám řidič.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 3
Sdílet na Facebooku

Články související s těmito výrazy:

Palivo, Pohonné hmoty

Archiv