Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Začněte zde

Havarijní pojištění se spoluúčastí

Havarijní pojištění

  •  Další možnost, jak ještě ušetřit na havarijním pojištění
  •  Jaké jsou možnosti spoluúčasti
  •  Díky nám ušetříte, poradíme Vám

Spočítat cenu

Spoluúčast na havarijním pojištění

Jedním ze základních faktorů, které ovlivňují cenu havarijního pojištění, je výše Vaší spoluúčasti. Čím vyšší zvolíte u havarijního pojištění spoluúčast, tím nižší také samozřejmě zaplatíte pojistné. Přičemž slevy díky vysoké spoluúčasti mohou často dosahovat až několik desítek procent. Jedná se tak o jeden z nejefektivnějších nástrojů, jak snížit výši pojistného za havarijní pojištění.

Spočítat havarijní pojištěníVýše spoluúčasti Vám udává takovou částku, kterou se jako pojištěnec podílíte na vyřízení pojistné události. Spoluúčast u havarijního pojištění může být vyjádřena fixní částkou nebo procentuálně. Nejčastěji ovšem bývá vyjádření jako kombinace obojího.

Příklad:

V takovém případě se spoluúčast vypočítává procentuálně, ale nikdy neklesne pod dohodnutou fixní částku. Platí zde pravidlo, že pokud je škoda nižší než dohodnutá spoluúčast, celou částku automaticky hradí pojištěnec.


Spočítat havarijní pojištěníSlovo odborníka

 

Naše ceny havarijního pojištění u vybraných automobilů klesly i u té nejkomplexnější varianty, tedy All Risk, až k hranici 2 100 Kč. S námi může mít havarijní pojištění opravdu každý a už se nemusíte obávat krádeže vozidla, živelných vlivů, vandalismu a dalších nepříjemností.

pojišťovací expert David Holý

David Holý Pojišťovací expert,
ePojisteni.cz

Porovnat havarijní pojištění 
Porovnat povinné ručení 


Mobilní web / Klasický web