epojisteni logo

Havarijní pojištění - spoluúčast

  • Další možnost, jak ještě ušetřit na havarijním pojištění

  • Jaké jsou možnosti spoluúčasti

  • Díky nám ušetříte, poradíme Vám

Spoluúčast na havarijním pojištění

Jedním ze základních faktorů, které ovlivňují cenu havarijního pojištění, je výše Vaší spoluúčasti. Čím vyšší zvolíte u havarijního pojištění spoluúčast, tím nižší také samozřejmě zaplatíte pojistné. Přičemž slevy díky vysoké spoluúčasti mohou často dosahovat až několik desítek procent. Jedná se tak o jeden z nejefektivnějších nástrojů, jak snížit výši pojistného za havarijní pojištění.

Výše spoluúčasti Vám udává takovou částku, kterou se jako pojištěnec podílíte na vyřízení pojistné události. Spoluúčast u havarijního pojištění může být vyjádřena fixní částkou nebo procentuálně. Nejčastěji ovšem bývá vyjádření jako kombinace obojího.

Příklad:

  • 5 %, minimálně však 5 000 Kč

  • 10 %, minimálně však 10 000 KčV takovém případě se spoluúčast vypočítává procentuálně, ale nikdy neklesne pod dohodnutou fixní částku. Platí zde pravidlo, že pokud je škoda nižší než dohodnutá spoluúčast, celou částku automaticky hradí pojištěnec.


Nepodceňujte havarijní pojištění

I ti nejlepší řidiči se někdy mohou dostat do potíží. Naštěstí havarijní pojištění vám pomůže s vyrovnáním škod i na vašem vozidle. Sjednejte si jej dříve, než bude pozdě. Pomůžeme vám s výběrem i sjednáním.


Slovo odborníka

Naše ceny havarijního pojištění u vybraných automobilů klesly i u té nejkomplexnější varianty, tedy All Risk, až k hranici 2 100 Kč. S námi může mít havarijní pojištění opravdu každý a už se nemusíte obávat krádeže vozidla, živelných vlivů, vandalismu a dalších nepříjemností.

Miren Memiševič-expert pojištění
Miren MemiševičPojišťovací expert, ePojisteni.cz

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo