epojisteni logo

Povinné ručení pro Ford

ford


Americká automobilka Ford vděčí slávě zejména svému zakladateli Henrymu Fordovi, který v roce 1903 společně se s dalšími jedenácti společníky zakládá Ford Motor Company. Během prvních let existence společnosti prodali více jak 20 tisíc vozů.  Prvním nejznámějším modelem byl rodinný vůz Ford T, který byl oblíbený mezi širokou veřejností pro svou spolehlivost a rozumnou cenu.


Henry Ford je znám především díky zavedení pásové výroby, čímž způsobil změnu ve výrobním procesu a umožnil tak výrobu mnohem většího počtu kusů, než bylo doposud možné. Rovněž zvyšuje průměrnou mzdu dělníků a zavádí třísměnný provoz s pevnou pracovní dobou.


Kromě vozidel pro běžné užití, začíná Ford po odkoupení společnosti Lincoln Motor Company vyrábět také luxusní řadu vozů. Postupně jsou také zakládány pobočky v Evropě. V roce 1911 první ve Velké Británii a v roce 1925 v Německu.


Během druhé světové války vyrábí Ford pro armádu bombardéry, letecké motory, tanky a jiná vojenská zařízení.  K výrobě vozidel se vrací po skončení války. 60. léta znamenala prohloubení spolupráce britské a německé pobočky, která vyústila v založení centrály Ford of Europe v Essexu. Prvním evropským vozidlem se stává dodnes vyráběný Ford Escort.


Díky velkým investicím a modernizaci technologií dochází v 80. a 90. letech k rostoucí popularitě vozidel značky Ford.

Jak vybrat povinné ručení pro Ford?

Z hlediska povinného ručení nejsou vozy značky Ford nijak specifické. Sjednat povinné ručení pro Ford je velmi jednoduché a zvládnete to i  online  z pohodlí domova. Stačí si porovnat nabídky jednotlivých pojišťoven  a vybrat si to nejlepší povinné ručení.


Cena povinného ručení bude odrážet výši pojistných limitů, zvolenou spoluúčast  i další faktory. Pojistné limity jsou zákonem stanoveny na minimální hranici 35 milionů korun na škody na majetku a 35 milionů korun na škody na zdraví. Tato částka však nemusí na pokrytí nákladů v případě nehody stačit, proto se doporučuje zvolit pojistné limity vyšší.


Plánujete jezdit na venkov nebo na hory? Vhod vám přijdou doplňková připojištění  jako je pojištění skel, pojištění srážky se zvěří, ale i pojištění proti poškození vlivem počasí. Zvažte také úrazové pojištění pro řidiče.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.

Nejčastější modely Ford, které se nechávají pojistit:

Ford Focus
Ford Mondeo
Ford Fiesta
Ford S-MAX
Ford Ecosport
Ford Tourneo Custom
Ford Capri
Ford Mustang
Ford Ranger
Ford Galaxy
Ford Edge
Ford GT
Ford Escape
Ford Kuga
Ford Transit
Ford Fusion
Ford C-MAX
Ford Ka
Ford Puma