epojisteni logo

Ford Transit

Ford je světoznámý americký výrobce automobilů, který vyrábí osobní i užitková vozidla. V roce 1903 jej založil Henry Ford a jeho syn Edsel. Ford se proslavil zejména jako první firma, která aplikovala pásovou montážní linku usnadňující, urychlující a zlevňující výrobu vozidel. K hlavním modelům patří dodávka Ford Transit.

Ford Transit - nejprodávanější dodávka na světě

Mezi nejžádanější dodávky na celém světě patří klíčový užitkový model ze stáje americké automobilky Ford Transit. Důkazem je fakt, že v upravované podobě se Ford Transit vyrábí a prodává už od roku 1965, což už je přes padesát let! Velmi rychle Ford Transit získal status nejprodávanější dodávky a to i v České republice, kde se stal vůbec nejprodávanější dodávkou v roce 2006. Celkem už bylo vyrobeno více než půl miliardy modelu Ford Transit.


Od roku 1965, kdy byl Ford Transit uveden na trhu jako nástupce modelu Ford FK 1000 (Ford Taunus), už je k mání osmá generace. Ta byla představena v roce 2012. Zajímavostí je fakt, že Ford Transit jako první dodávka využíval motor umístěný před řidičem. Konkurenční automobilky toto řešení začaly používat až od 80. let minulého století.

Ford Transit - jeden stupeň výbavy a čtyři

Výběr vhodného modelu není nijak složitý. Ford Transit se totiž dodává pouze v jedné výbavě. V této jediné výbavě je například centrální zamykání s dálkovým ovládáním, elektricky ovládaná okénka, klimatizace, palubní počítač, vyhřívaná boční zrcátka apod. Nabízeny jsou různé karosářské varianty - Transit, Transit Bus M2, Transit podvozek, Transit Courier Van a Transit Custom Van.


Polepšit si tak lze pouze při výběru motoru. Na výběr jsou čtyři naftové pohonné jednotky - 2.0 d o výkonu 96 kW (128 koní), 2.0 d s automatickou převodovkou a výkonem 125 kW (167 koní), 2.0 d o výkonu 96 kW (128 koní) a pohonem na zadní nápravu a 2.0 d s výkonem 125 kW (167 koní) a pohonem na zadní nápravu. Zákazníci si rovněž mohou vybrat mezi manuální a automatickou převodovkou.

Pojištění vozidel pro Ford Transit

Žádný vůz v České republice nesmí vyjet na silnice bez zákonného pojištění odpovědnosti, které je mezi lidmi známé jako povinné ručení. Toto pojištění je určené pro škody, které jeden řidič způsobí dalším účastníkům silničního provozu. Nejde přitom pouze o škody majetku, ale také na zdraví a životech.


Dobrovolné pojištění vozidel se nazývá havarijní pojištění a je určeno na škody, které si vlastník způsobí sám (např. při zaviněné nehodě, při parkování apod.) nebo jej způsobí neočekávaná živelná událost či neznámý pachatel (např. zloději či vandal).

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.