epojisteni logo

Ford Kuga

Nejznámější americkou automobilku Ford založil v roce 1903 Henry Ford se svým synem Edselem. Jejich společným snem bylo vyrobit cenově dostupné auto, a tak vymysleli pásovou výrobu, která se využívá ve všech možných odvětvích dodnes. Dnes Ford vyváží svá vozidla do celého světa včetně České republiky, kde jsou “fordy” velmi žádané pro svou kvalitu a spolehlivost.

Ford Kuga - rodinné SUV

První generace rodinného SUV se objevila na trhu v roce 2008. Jedná se kompaktní rodinný vůz, které je v produktové řadě Fordu řazen mezi podobné modely Ford Edge a Ford Ecosport. Druhá generace je v prodeji od roku 2016 a je založená na moderní platformě C1, kterou využívá také Ford Focus C-Max.

Ford Kuga se pyšní vynikajícími jízdními vlastnostmi, které mají více společného s menšími sportovními vozy než s klasickými SUV. Méně pozitivně už je hodnocený spíše menší interiér, který nenabízí u SUV běžně očekávaný prostor a komfort. Ford Kuga je spíše zábavné větší auto, se kterým si jízdu užijete. Rodina jej ale tolik neocení.

Ford Kuga - tři stupně výbavy a sedm typů motorů

Současná druhá generace Ford Kuga je nabízena ve třech různých výbavových stupních - ST-Line Plus, Titanium Plus a Trend. Nejlevněji vychází základní výbava Trend, nejdráže verze ST-Line plus s propracovanou výbavou a výkonným dieselovým motorem.

Ford Kuga má velmi širokou nabídku motorizací, které sestává ze čtyř naftových motorů a tří benzínových motorů - benzínový motor 1.5 EcoBoost (objem 1499 ccm, výkon 88 kW), benzínový motor 1.5 EcoBoost (stejný objem, výkon 110 kW), benzínový motor 1.5 EcoBoost AT (stejný objem i výkon), naftový motor 2.0 TDCI (objem 1997 ccm, výkon 110 kW), 2.0 TDCi AWD (stejný objem i výkon), 2.0 TDCi AWD Powershift (stejný objem i výkon) a 2.0 TDCi AWD (stejný objem, ale vyšší výkon 132 kW).

Pojištění vozidel pro Ford Kuga

Dnes už si většina lidí neumí představit běžný den bez osobního vozu, který jej dopravuje z místa A na místo B. Jenomže počet aut na komunikacích roste a s nimi i počty nehod. Aby byli všichni poškození vždy řádně a hlavně rychle odškodnění, je zákonem nařízeno odpovědnostní pojištění povinné ručení.

Chce-li mít vlastník vozidla vůz pojištěný komplexně, existuje vedle povinného ručení havarijní pojištění kryjící škody na vlastním autě. Havarijní pojištění zahrnuje zpravidla krádež, vandalismus, živelní události a havárii. Může ale obsahovat pouze vybraná rizika. Volba pojištění záleží na požadavcích majitele a jeho finančních možnostech.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.