epojisteni logo

Ford Ranger

Americká automobilka často nazývaná zkráceně Ford se správně celým názvem jmenuje Ford Motor Company. V roce 1903 ji založil Henry Ford se svým synem Edselem a společně zavedli metodu masové výroby vozidel. Ford společně s dvěma dalšími automobilkami Chrysler a General Motors vytvořili tzv. velkou trojku dominující automobilovému průmyslu v USA.

Ford Ranger - nejoblíbenější pick-up

Robustní pick-up Ford Ranger je oblíbené nejen na americkém trhu, ale zejména v Evropě. Zde zastává již několik posledních let první místo, co se týče prodeje vozidel spadajících do kategorie užitkových pick-upů. Nejedná se sice o žádnou americkou legendu mezi sportovními vozy jako pony car Ford Mustang, ale na evropské silnice je kompaktní Ford Ranger určitě vhodnější auto.

Ford Ranger má velmi líbivý moderní design, vybavený a prostorný interiér a především pořádnou sílu, aby uvezl velký náklad. Díky vyššímu podvozku a pohonu všech čtyř kol disponuje velmi dobrými jízdními vlastnostmi i v náročnějším terénu. Ford Ranger se prostě vyjímá jak na silnicích, tak i na rozbité polní cestě. Je to ideální vůz pro pracovní využití a bez problémů nahradí i velké SUV.

Ford Ranger - pro zábavu i pro práci

Kromě skvělých jízdních vlastností Ford Ranger zaujme i vzhledově povedeným a prostorným interiérem jak na předních, tak i na zadních sedačkách. Jediné, co trochu zarazí, jsou příliš tvrdé plasty, které se snadno poškrábou. První generace se začala vyrábět v roce 2016 a o dva roky později prošel Ranger faceliftem.

V nabídce je pět výbavových stupňů - Limited, Raptor, Wildtrak, XL a XLT. Nejlepší a nejpropracovanější výbavu má varianta Ford Ranger Raptor. Co se týče motorizace, na výběr je šest výkonných motorů - 2.0 EcoBlue o výkonu 125 kW s manuální nebo automatickou převodovkou, 3.2 TDCi o výkonu 147 kW s manuální nebo automatickou převodovkou a 2.0 EcoBlue Bi-Turbo o výkonu 157 kW s manuální nebo automatickou převodovkou. Pohon je pouze na všechna kola.

Pojištění vozidel pro Ford Ranger

Kvalitní pojištění pro auto, které se pohybuje na silnicích i v terénu, je velmi důležité. To platí především pro povinné ručení, které je u nás povinné ze zákona. Jedná se pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla. K povinnému ručení si lze připojistit vybraná rizika - např. pojištění skle, úrazové pojištění, připojištění rizika krádeže, střetu se zvěří či živelné události. Pokud však chcete opravdu dobré komplexní pojištění pro svůj vůz, je vhodnější sjednat si k povinnému ručení samostatné havarijní pojištění.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.