epojisteni logo

Ford Fiesta

Společnost Ford Motor Company je americká korporace vyrábějící motorová vozidla, které vyváží do celého světa. Světoznámou americkou automobilku založil Henry Ford se svým synem Edselem již v roce 1903. Společně s automobilkami Chrysler a General Motors tvoří tzv. Velkou trojku.

Ford Fiesta - auto, které miluje celý svět

Jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších modelů americké automobilky Ford Fiesta patří do kategorie malých aut. Vyrábí se a prodává po celém světě už od roku 1976. Aktuálně se prodává osmá generace. Nejnovější Ford Fiesta je větší, výkonnější a bezpečnější, má vynikající jízdní vlastnosti a rovněž nabízí více prostoru pro celou posádku. Přesto stále zůstává menším autem ideálním pro městské popojíždění.

Ačkoliv se jedná americké auto, Ford Fiesta se vždy vyráběla v továrnách mimo. První generace se například vyráběla ve španělském městě Valencia. Dnes se Fiesta vyrábí v Brazílii, Argentině, Venezuele, Mexiku, Jižní Africe, Indii a Číně. Původně se jednalo pouze o třídveřový vůz, pětidveřová varianta přibyla od třetí generace (1989 až 1997).

Ford Fiesta - šest stupňů výbavy a čtyři motory

Od roku 2017 se prodává už osmá generace Ford Fiesta. Zájemci si mohou vybrat mezi šesti různými stupni výbavy od nejlevnější Trend, přes Active, Active Plus, ST-Line, Titanium, Trend až po nejdražší a nejlepší výbavu Vignale. Co se týče motorů, na výběr jsou pouze čtyři benzínové motory, žádná nafta. Převodovka může být manuální i automatická, pohon je pouze na přední kola.

Benzínové motory jsou čtyři - 1.1 o objemu 1100 ccm a výkonu 63 kW (84 koní), 1.0 EcoBoost o objemu 999 ccm a výkonu 74 kW (99 koní), 1.0 EcoBoost se stejným objemem a výkonem, ale automatickou převodovkou a poslední nejvýkonnější motor o objemu 998 ccm a výkonu 92 kW (123 koní), s nímž může Ford Fiesta dosáhnout rychlosti až 195 km/h. Ford Fiesta je přece jen městské auto, nikoliv sporťák.

Pojištění vozidel pro Ford Fiesta

Bez sjednané zákonného pojištění pro vozidla nesmí žádný řidič vyjet na veřejné komunikace. Toto pojištění je známo jako povinné ručení a jedná se o zkrácený lidový název pro pojištění odpovědnosti za škody způsobené motorovým vozidlem na majetku, zdraví a životě třetích osob.

Vedle povinného ručení si lze sjednat havarijní pojištění, které kryje škody na vlastním vozidle (např. krádež, živelné události, vandalismus, havárie). K povinnému ručení i havarijnímu pojištění si lze připlatit za doplňková pojištění, která zvyšují pojistnou ochranu nejen pro vůz, ale i celou posádku a zavazadla.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.