epojisteni logo

Ford Galaxy

Americkou automobilku Ford Motor Company založil v roce 1903 podnikatel Henry Ford a jeho syn Edsel. Ford se proslavil zejména tím, že zavedl pásovou výrobu, tedy speciální montážní linku vyrobenou pro velkovýrobu vozidel. Díky tomu se vozidla stala cenově dostupnějšími i pro širší veřejnost. Prvním takto vyrobeným modelem byl Ford model T, kterého se mezi lety 1908 až 1927 vyrobilo přes 15 milionů kusů.

Ford Galaxy - velké MPV ideální na dlouhé cesty

Ford Galaxy navrhlo a vyrobilo skupina AutoEuropa v rámci spolupráce mezi Fordem a Volkswagen Group. Proto se také MPV Ford Galaxy prodává pod názvem Volkswagen Sharan nebo SEAT Alhambra. Všechny tři modely vyrábí jedna a tatáž továrna v portugalském městě Palmele. Ford Galaxy se vyrábí od roku 1995 a do roku 2015 se prodává už třetí generace.

Ford Galaxy je velké MPV, které poskytuje prostorný interiér. Je velký téměř jako užitkový model Ford Transit. Nabízí místo až pro sedm osob a i při plně obsazených sedačkách nabízí velký zavazadlový prostor o objemu 435 litrů. Velký prostor ocení zejména osoby, jejichž výška přesahuje 180 centimetrů. Navíc má velmi bohatou výbavu a silný výkonný motor.

Ford Galaxy - jedna výbava a pět motorů

Velkoprostorové MPV Ford Galaxy nabízí pouze jeden výbavový stupeň Titanium, takže rozdíly spočívají pouze v motorizaci. Na výběr jsou přitom čtyři naftové motory a jeden benzínový motor. Převodovka může být manuální i automatická, na výběr je i mezi pohonem na přední nápravu nebo 4x4. Na tak velké auto má Ford Galaxy i příjemnou spotřebu okolo 7,5 litrů na 100 km u benzínu, u nafty dokonce kolem 5 litrů na 100 km.

Benzínový motor je 1.5 EcoBoost o objemu 1498 ccm a výkonu 121 kW (162 koní) a maximální rychlostí 200 km/h. Naftové motory jsou: 2.0 EcoBlue o objemu 1996 ccm a výkonu 110 kW (147 koní), 2.0 EcoBlue AT o stejném objemu a vyšším výkonu 140 kW (187 koní), 2.0 EcoBlue AWD se stejnými parametry, ale pohonem 4x4 a nejvýkonnější 2.0 EcoBlue Bi-Turbo AT s výkonem 177 kW (237 koní), se kterým může Galaxy jet rychlostí až 216 km/h.

Pojištění vozidel pro Ford Galaxy

Provoz nového vozidla vyžaduje povinnost uzavření zákonného pojištění odpovědnosti za škody způsobené motorovým vozidlem. Toto pojištění je známé jako povinné ručení. Vedle POV je dobré mít sjednané i havarijní pojištění kryjící škody na vlastním autě. Pojistnou ochranu lze rozšířit prostřednictvím připojištění. Rozšířit lze také asistenční služby, které jsou v základní podobě součástí POV i HAV.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.