Cestovní pojištění do Provence

Cestovní pojištění do Provence

Cestovní pojištění do Provence

cestovní prevence

Provence je jihovýchodní francouzský region, který se nachází na Azurovém pobřeží, a vyznačuje se šuměním moře, nádhernými městy a vůní levandulí. Lidé hovoří o Provence jako o “místu barev”, které zůstane v paměti každého návštěvníka a vždy se sem budete chtít vrátit.

Nabídka aktivit je zde skutečně široká. Turisté se mohou procházet po zdejších městech, jako je Marseilles, Saint-Tropéz, Nimes, Cannes, Nice či Hyéres, které jsou důkazem slavné minulosti a starobylé kultury. Provence byla první mimoitalskou římskou kolonií. Vidět zde můžete amfiteátr a vítězný oblouk v Orange či římský akvadukt Pont du Gard. Mezi hlavní přírodní divy patří pohoří Luberon, Grand Canyon du Verdon či Mount Ventoux. Na své si přijdou i milovníci moře, které určitě uchvátí zdejší písečné pláže a průzračné může.

Cestovní pojištění do Provence

Ať už míříte do Provence za mořem či městskou turistikou, nikdy nezapomínejte na cestovní pojištění, které bude vaší finanční jistotou. Nebezpečí a zdravotní rizika číhají všude a finanční náklady na ošetření či léčbu jsou v zahraničí vysoké a pohybují se v desítkách tisíc korun.

Cestovní pojištění kryje všechna možná rizika a v případě potřeby vám pojišťovna uhradí léčbu, léky, převozy i hospitalizace. Buďte na dovolenou skutečně připravení a sjednejte si výhodné cestovní pojištění online. Porovnáním nabídek cestovního pojištění najdete to nejlevnější cestovní pojištění do Provence.

Spočítat
cestovní pojištění

Pokud necestujete pravidelně, na cestu do Provence si vystačíte i s krátkodobým cestovním pojištěním a v případě obvyklé městské turistiky nepotřebujete ani žádná připojištění. Stačí vám jen základní cestovní pojištění.

cestovní pojištění

Přírodní krásy a zajímavosti

Provence je známá zejména pro své malebné vesničky a levanduli. Turisticky je velmi oblíbená, proto zejména v letní sezoně počítejte s vyšším počtem turistů. Že je Provence opravdu krajem levandule, dokazuje i Muzeum levandule a různé levandulové pochoutky a výrobky. Mezi nimi například levandulová zmrzlina, bonbony či med. Z Provence neodcházejte bez levandulové esence, ta vám pomůže se zažíváním, s bolestmi hlavy i s nespavostí.

Provence bylo a je inspirací mnohých umělců. Nejlepší léta svého tvůrčího období tu prožil i Van Gogh, který se usadil v Arles a zde také přišel o ucho. Kromě Van Gogha tu ale žil například i Picasso, Matisse nebo Cézanne. Kromě kultury a umění musíte v Provence ochutnat i skvělé jídlo a víno. Ochutnejte Côtes de Provence nebo Châteauneuf-du-Pape. V Marseille si dejte pravou bujabézu, vydatnou rybí polévku. Neminou vás ani sýry, které najdete téměř na každém kroku. Navštivte typické trhy a nakupte si ovoce, zeleninu, nebo se jen tak pokochejte barvami a vůněmi.

Památek je v Provence nespočetné množství. Slavný Avignon byl středověkým sídlem papežů a papežský palác dnes patří k těm nejstřeženějším francouzským památkám. Vydejte se i po francouzské stopě Karla IV.

Znáte příběh hraběte Monte Christa? Pevnost, odkud Edmond Dantes uprchl, se nachází právě v Provence na ostrově If. Dostanete se na něj z přístavu v Marseille. Tento ostrov je známý i tím, že tu byl uvězněn i tajemný muž se železnou maskou.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 10