epojisteni logo

Cestovní pojištění do Provence

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

  • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

modrý a oranžový kufr

Cestovní pojištění do Provence

cestovní prevence


Provence je jihovýchodní francouzský region, který se nachází na Azurovém pobřeží, a vyznačuje se šuměním moře, nádhernými městy a  vůní levandulí. Lidé hovoří o Provence jako o “místu barev”, které zůstane v paměti každého návštěvníka a vždy se sem budete chtít vrátit.


Nabídka aktivit je zde skutečně široká. Turisté se mohou procházet po zdejších městech, jako je Marseilles, Saint-Tropéz, Nimes, Cannes, Nice či Hyéres, které jsou důkazem slavné minulosti a starobylé kultury. Provence byla první mimoitalskou římskou kolonií. Vidět zde můžete amfiteátr a vítězný oblouk v Orange  či římský akvadukt Pont du Gard. Mezi hlavní přírodní divy  patří pohoří Luberon, Grand Canyon du Verdon či Mount Ventoux. Na své si přijdou i milovníci moře,  které určitě uchvátí zdejší písečné pláže a průzračné může.

Cestovní pojištění do Provence

Ať už míříte do Provence za mořem či městskou turistikou, nikdy nezapomínejte na cestovní pojištění, které bude vaší finanční jistotou. Nebezpečí a zdravotní rizika číhají všude a finanční náklady na ošetření či léčbu jsou v zahraničí vysoké a pohybují se v desítkách tisíc korun.


Cestovní pojištění kryje všechna možná rizika a v případě potřeby vám pojišťovna uhradí léčbu,  léky, převozy i hospitalizace. Buďte na dovolenou skutečně připravení a sjednejte si výhodné cestovní pojištění online. Porovnáním nabídek cestovního pojištění najdete to nejlevnější cestovní pojištění do Provence.


Pokud necestujete pravidelně, na cestu do Provence si vystačíte i s krátkodobým cestovním pojištěním  a v případě obvyklé městské turistiky nepotřebujete ani žádná připojištění. Stačí vám jen základní cestovní pojištění.


cestovní pojištění

Přírodní krásy a zajímavosti

Provence je známá zejména pro své  malebné vesničky a levanduli. Turisticky je velmi oblíbená, proto zejména v letní sezoně počítejte s vyšším počtem turistů. Že je Provence opravdu krajem levandule, dokazuje i Muzeum levandule  a různé levandulové pochoutky a výrobky. Mezi nimi například levandulová zmrzlina, bonbony či med. Z Provence neodcházejte bez levandulové esence, ta vám pomůže se zažíváním, s bolestmi hlavy i s nespavostí.


Provence bylo a je inspirací mnohých umělců. Nejlepší léta svého tvůrčího období tu prožil i Van Gogh, který se usadil v Arles a zde také přišel o ucho. Kromě Van Gogha tu ale žil například i Picasso, Matisse nebo Cézanne. Kromě kultury a umění musíte v Provence ochutnat i skvělé jídlo a víno. Ochutnejte Côtes de Provence nebo Châteauneuf-du-Pape. V Marseille  si dejte pravou bujabézu, vydatnou rybí polévku. Neminou vás ani sýry, které najdete téměř na každém kroku. Navštivte typické trhy a nakupte si ovoce, zeleninu, nebo se jen tak pokochejte barvami a vůněmi.


Památek je v Provence nespočetné množství. Slavný  Avignon  byl středověkým sídlem papežů a papežský palác dnes patří k těm nejstřeženějším francouzským památkám. Vydejte se i po francouzské stopě Karla IV.


Znáte příběh hraběte Monte Christa? Pevnost, odkud Edmond Dantes uprchl, se nachází právě v Provence na ostrově If. Dostanete se na něj z přístavu v Marseille. Tento ostrov je známý i tím, že tu byl uvězněn i tajemný muž se železnou maskou.

Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.