epojisteni logo

Cestovní pojištění do Číny

 • Online srovnání a sjednání

 • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

 • Můžete sjednat i v den odjezdu

 • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

modrý a oranžový kufrNejlidnatější stát a třetí největší země světa - Čína neboli “Země středu světa” se může chlubit skutečně dlouhou a bohatou historií. Jedná se o turisticky velmi atraktivní zemi, která nabízí nepřeberné cestovatelské možnosti. Čína se proslavila výrobou papíru, porcelánu, kompasu a také střelného prachu.

Důležité informace před cestou

Na cestu do Číny si čeští turisté nesmí zapomenout nejen platný cestovní pas, ale také vízum. To je možné si vyřídit v Praze za poplatek ve výši cca 50 EUR. Informace o vízech se mohou kdykoliv změnit, a proto se nezapomeňte před samotnou cestou informovat na čínské ambasádě. Očkování není povinné žádné.

Přírodní krásy a zajímavosti

Na území Číny najdete, co se týče přírody, vše. Jsou tu řeky, moře, ostrovy, nížiny, pouště, pohoří i velehory. Právě zde stojí Velká zeď, jediná stavba, která je viditelná z vesmíru. Byla budována od 14. do počátku 17. století a její délka činí neuvěřitelných 6 000 km.


Hlavním městem Číny je Peking se slavným náměstím Nebeského klidu, Zakázaným městem a komplexem paláců a chrámu původních čínských císařů. Turisticky oblíbeným městem je Xi´an, historické městečko a výchozí bod Hedvábné stezky. K vidění je zde řada historickým památek jako například Terakotová armáda, Zvonová věž či Malá a Velká pagoda divoké husy. Chcete-li poznat moderní Čínu, navštivte město Šanghaj, nejlidnatější a největší čínské město současnosti.


Samostatnou kapitolou je největší náhorní plošina Tibet, která je zajímavá díky hlavnímu městu Lhasa s nádhernými paláci a kláštery. Pro jeho návštěvu je však nutné speciální povolení.

O cestovním pojištění do Číny

Dovolenou v Číně si určitě chcete patřičně užít. A právě proto si nezapomeňte uzavřít cestovní pojištění. Cestovní pojištění není drahou záležitostí a pár dní Vás vyjde doslova na pár korun. Přitom Vám ale na Vaší dovolené poskytne finanční jistotu pro nečekané případy jako je nemoc či úraz.


Cestovní pojištění pokryje veškeré náklady, které jsou spojeny s nezbytnou léčbou onemocnění či úrazu. V základu se jedná o náklady za:


 • ošetření
 • hospitalizaci
 • nezbytné léky
 • léčbu
 • nutné převozy
 • repatriaci
 • převoz tělesných ostatků


To však není vše. Vybírat si můžete z několika variant pojistných limitu a zároveň si k základnímu baličku můžete sjednat další připojištění. Mezi nejvíce využívané patři připojištění úrazu, připojištění ztráty zavazadel, připojištění odpovědnosti a také připojištění storna zájezdu.


Kromě toho jsou součástí pojištění také asistenční služby, které Vám poskytnou pomoc či radu vždy, když potřebujete.


Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.