Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Cestovní pojištění do Chorvatska


Chorvatsko je oblíbenou turistickou destinací Čechů již po desítky let. Nachází se na pomezí střední a jihovýchodní Evropy na březích Jaderského moře a najdete zde jedinečné přírodní krásy na pobřeží, ale i ve vnitrozemí. Chorvatsko bylo součástí Jugoslávie. Nejbližšími sousedy jsou Slovinsko, Srbsko, Maďarsko, Bosna a Hercegovina a Černá Hora.


Důležité informace před cestou

Na dovolenou do Chorvatska si Češi vystačí s platným občanským průkazem. Očkování nejsou povinná žádná.


Přírodní krásy a zajímavosti

Jak již bylo řečeno, je Chorvatsko oblíbenou turistickou zemí. Hlavním důvodem, který láká nejen české turisty, je průzračné Jaderské moře a jeho kouzelné pobřeží s malebnými plážemi. Mezi nejznámější lokality, které jsou hojně navštěvovány zejména v letních měsících, patří ostrovy Brač, Hvar, Korčula, Makarská riviéra a mnoho dalších.

Kromě pláží je zde možné navštívit horské pásmo Dinárských Alp, které dělí na severu pobřeží od centrálních oblastí. Nejvyšší místem Chorvatska je hora Sinjal, která dosahuje nadmořské výšky 1 831 metrů.

V Chorvatsku se nachází významné národní parky Plitvice a Krka. Právě Plitvice jsou hodně známá a to díky slavnému filmu Poklad na Stříbrném jezeře, který se zde natáčel.

Hlavními turistickými destinacemi jsou také města Záhřeb, Split a Dubrovník. Na prohlídku každého města Vám vystačí jeden den. Vidět zde můžete pěkná historická centra. Například ve Splitu se nachází Diokleciánův palác a Dubrovník je zas celý obehnaný historickým hradbami. Ve vnitrozemí se pak nachází město Daruvar, kde žije početná česká menšina, která zde zahájila výrobu piva Staročeško.


O cestovním pojištění do Chorvatska


Chorvatsko určitě krásným místem pro trávení dovolené. Při přípravě však nezapomeňte také na uzavření cestovního pojištění. S cestovním pojištěním se na své dovolené na Bahamách budete cítit bezpečněji a v případě nečekaných událostí se nemusíte obávat starostí a hlavně finančních obtížích s tím spojených.


V základním balíčku Vám cestovní pojištění poskytne finanční zajištění pro případy:

  •  náhlého onemocnění
  •  úrazu
  •  úmrtí

Dojde-li k nešťastné události, pojišťovna uhradí za pojištěného nezbytné náklady na léčbu včetně všech postupů, které s léčbou souvisí a to do výše pojistného limitu, který si pojištěný sjednal. Pojišťovny obvykle nabízí několik variant cestovního pojištění.


Základní balíček je samozřejmě možné rozšířit o další připojištění, kterými jsou nejčastěji:

  •  úrazové připojištění
  •  připojištění ztráty, poškození či zničení zavazadel
  •  připojištění odpovědnosti
  •  připojištění storna zájezdu

Spočítat cestovní pojištění

Pokračovat na:


Mobilní web / Klasický web